Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Angol vezényszavak tanitása?

Angol vezényszavak tanitása?

Figyelt kérdés

Jó ötlet lenne egy kutyának angolul megtanitani a vezényszavakat?

Kutyasuliba,tanfolyamon vizsgákon elfogadják?

Pl.IPO vagy ŐV vizsgákon?


2019. ápr. 24. 20:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
35%
Mi az, hogy jó ötlet lenne? Minek akarnád neki megtanítani? Csak viccből? Hidd el, teljesen mindegy, hogy milyen nyelven, vagy milyen szavakat használsz
2019. ápr. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A kutyasuli biztos elfogadja, nálunk is volt egy kutya aki angolul "tanult" mert az egyik gazdi külföldi volt, és nem tudott magyarul. Szerintem a többi vizsgán is el kell fogadják, csak előtte jelezni kell, hogy a kutya angiolul tudja a vezényszavakat.
2019. ápr. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%

Olyan vezényszavakat taníts neki, amit te reflexből tudsz használni, és nem kavarodsz bele.

Nálam például a sprint olyan, ami ugyan már benne él a magyar nyelvben, de nem magyar szó, viszont ezt reflexből használom, ha a kutyával futunk, és mivel nekem egyértelmű a jelentése, és ennek megfelelően is használom, a kutya is megtanulta, hogy ez mit jelent. Van viszont, amit mindenképp magyarul használok, mert arra áll rá az agyam, például az ül parancs ilyen, vagy az irányok, balra, jobbra, tovább, hátra arc, más nyelven gondolkodnom kéne rajta, magyarul zsigerből jön, a kutya megtanulta.

2019. ápr. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
65%

Vizsgákon és versenyeken is elfogadják a külföldi vezényszavakat és nem kell előre jelezni senkinek. Ez mindenki saját döntése, hogy mit használ a kutyájával.


Ha komolyabb versenyzés a cél, akkor jó lehet olyan szempontból, hogy ha valaki olyannal kerültök egyszerre a pályára aki magyarul ad parancsokat, akkor a kutyád tuti nem fog rá figyelni, mert neki azok semmit nem fognak jelenteni.

Nekem már mentette meg a fektetésemet az, hogy a velem pályán lévő páros a behívásnál német vezényszót használt, így az én kutyám nem indult meg (verseny előtt teljesen szétcsúszott a kutya, fektetésnél olyan volt, mint egy bomba ami mindjárt robban, szóval tuti megindult volna, ha magyarul hívja be a csávó a kutyáját) .


IGP-ben mondjuk a német vezényszavakat részesítik előnyben, mert sokkal keményebb hangzásúak, határozottabb szavak így a kutyák jobban figyelnek rájuk.

2019. ápr. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Egész nyugodtan. Ezt semmilyen szabály nem gátolja.
2019. ápr. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
52%
A kutya normális esetben, megfelelő nevelés esetén a gazdájára figyel, a gazdája vezényszavaira, nem más kutya gazdájára. A kérdező nem írt versenyt, csak vizsgát. Ha angolul akarja tanítani, tanítsa, aki németül, az azt (nekem nem áll rá az agyam a németre), egy nagynémém kutyája svédül tud, mert ők ott élnek, és ott lett kutyájuk, aki már felnőttként került hozzájuk.
2019. ápr. 25. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
49%

Kedves 6-os, látom te nem érted se a helyzetet, se a példámat. Csak neked hozzáfűzném, hogy aki verseny (vagy vizsga) szinteken űzi az engedelmességit, és már elég profi, az ritkán használja pályán és pályán kívül ugyanazokat a vezényszavakat, szóval ez az "Amit reflexből tudsz mondani" dolog teljesen értelmét veszti. Aki pályán van az nem reflexböl dolgozik, aki kint van a pályán az meg használhat teljesen más vezényszavakat, de akárhogy tagadod, igenis hasznosak ebben a sportban az idegen vezényszavak.

Mellesleg nem tudom mennyire űzheted komolyan ezt a kutyázást, de hidd el, van olyan náluk is, hogy rossz napjuk van a kutyáknak és mindenre figyelnek csak a gazdára nem. És igen, van, hogy az ilyen nap egy versenyre esik. Attól az a kutya még nem lesz rosszul képzett ;) !

2019. ápr. 25. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
49%
De egész nyugodtan gyere és nézd meg az én nem normálisan nevelt, "szófogadatlan" , "rossz" kutyámat
2019. ápr. 25. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kedves 7-es, te meg nem olvastad el a kérdést figyelmesen, a kérdező nem VERSENYRE viszi a kutyáját, csak kutyasuliba, tanfolyamra, meg vizsgázni.
2019. ápr. 25. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Egyébként áruld el nekem, hogy ha nem állna rá az agyad a német nyelvre, és nem jutna eszedbe zsigerből egy adott kifejezés, hanem gondolkodni kéne rajta (mert én pont így vagyok), akkor is erőltetnéd a német vezényszavakat?
2019. ápr. 25. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!