Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel lehet csökkenteni az...

Mivel lehet csökkenteni az emlő daganat kialakulásának kockázatát?

Figyelt kérdés
Ivartalanítás, az egy dolog. De arról is hallottam már mindenfélét, hogy ha a harmadik után ivartalanítod a kutyát, akkor statisztikailag nem csökken az esélye, az ellenkezőjét is, nem tudom mi igaz. Illetve embernél szülés után kisebb s rizikója, kutyánál ez hogy van? Az embereket jobban kivizsgálják, részletesebb kutatások vannak, mint a kutyáknál. Csak az a kérdés, hogy ilyen téren mennyire hasonlít a két faj. Mivel lehetne leghatékonyabban megelőzni?

2022. ápr. 28. 10:39
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Ivartalanítással.
2022. ápr. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%
Szüléssel biztosan nem lehet. Az apósomék kutyája szült. Két évvel később lett emlődaganata.
2022. ápr. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Egyes, javaslom olvasd el a leírást
2022. ápr. 28. 12:38
 4/8 anonim ***** válasza:
66%
Hármas, nem kellene mindig a statisztikára hagyatkozni.
2022. ápr. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"Az embereket jobban kivizsgálják" - Bár úgy lenne, eddig egy nőgyógyászomnak sem jutott eszébe emlődaganat szűrésre elküldeni, aztán egyszer csak találtam egy csomót, azzal már magánklinikára mentem, szerencsére nem rosszindulatú, de örülnék, ha nem kellene mindenhez is értenem azok helyett, akiknek az a szakmájuk.

Kutyáknál az ivartalanítás megelőzi, és lehetőleg egyszer se legyenek kölykei, ha nem vagy tenyésztő. Egy ismerősöm kutyáját már későn ivartalanították, daganattal, egy éven belül elpusztult.

2022. ápr. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
89%

Korai ivartalanítással. Kutyákon is végeztek kutatásokat a témában, csak használni kell hozzá a Google-t...


[link]


[link]

2022. ápr. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nincsenek csodaszerek. Ivartalanítás az egyetlen működő megoldás ellene. Az elletéssel pedig nem hogy csökken, de még nő is a kockázat! Egész máshogy működik a kutya hormonháztartása, mint az emberé, úgyhogy kár hasonlítgatni a kettőt!
2022. ápr. 28. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem akarsz kiskutyakat akkor ivartalanitassal! Minel hamarabb. Volt olyan idoszak, amikor azr mondtak, hogy egy ellest meg kell varni, de ez mar megdolt.
2022. ápr. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!