Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogyan működik?

Hogyan működik?

Figyelt kérdés
Érdekelne, hogyan működnek a daganatos folyamatok, daganatok kialakulása, bár tudom, hogy egy orvos rengeteget tanul és nagyon bonyolult. Arra lennék kíváncsi pontosan, hogyha tegyük fel évekkel ezelőtt ért bizonyos ideig valamilyen karcinogén anyag, akkor az ha jól tudom károsítja a DNS-t (lehet hülyeséget beszélek) és ez ha elég ideig tart akkor olyan mértékűvé válik, hogy kialakul az adott betegség. Viszont ha ez a hatás megszűnik és az adott személy életmódot vált, akkor a szervezet az addigi károkat képes helyreállítani, esetleg visszaállítani hasonló szintre mintha misem történt volna?

2020. jan. 21. 12:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy az ember szervezetében naponta képződnek "degenerált" sejtek, mert minden ezredik (csak mondtam egy számot) ilyen.. Csak ezeket a szervezet kiszűri, és lebontja, a baj akkor van amikor az egyensúly felborul, és már nem védekezik a test, mert vagy nem tud, vagy nem ismeri fel ami ellen védekeznie kellene.

Nekem a gyanúm már régóta az, és a "kutatások" is ezt rebesgetik, csak ugye nagydobra nem verika dolgot, hogy a legtöbb rákos betegséget, éveken át lappangó vírusok, illetve hosszan tartó káros hatások együttese vált ki, amire a lelki problémák is rátehetnek egy nagy lapáttal.

2020. jan. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséged! :) Esetleg egy orvos, orvostanhallgató, biológus véleménye érdekelne, aki tényleg benne van a témában!
2020. jan. 21. 12:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!