Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi sertés combot adjak a...

Mennyi sertés combot adjak a kutyának?

Figyelt kérdés

Van egy 12 hetes kutyám, menhelyről…


Naponta 2* eszik. Reggel 8 körül és délután 6 körül.


Tápból középkategóriásat kap, annyira nem jó, de határozottan jobb annál amit a menhelyen kapott…


Az délutáni étkezése az lenne a hús…


Természetesen főve kapná, fűszer mentesen és csont nélkül.


Főleg a sertés-comb darált hús az amit könnyen be tudok szerezni.


Most 12 hetes és 19 kilós a kutya.


Mennyiségileg mi lehet az igénye?



2022. ápr. 28. 16:03
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
50%
A hús emésztéshez több savat kell termelnie, nem szabad keverni, mert mikor meg csak a tápot eszi, a felesleges sav majd bántja a pocakját....
2022. ápr. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
8%
Te jó ég mik vannak itt. 2X etetés bőven elég. Kérdező, inkább tedd fel ezt a kérdést az orvosnak.
2022. máj. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
91%
#12 egy 3 hónapos kutyának a 2X etetés még közel sem "bőven elég"
2022. máj. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
5%

13

Gondolom nincs kutyád. Ugyan ezt a mennyiséget kapja 2X. Teljesen elég neki ez.

2022. máj. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
66%

10. és 13. válaszoló vagyok.


Kedves 14!

Nem, nincs kutyám, oroszlánokat tartok és az ő etetésükből indulok ki :)

Gondolom neked van kutyád, csak állatorvossal nem találkozott még. Lehet butaságokat írni, butaságokból kiindulni, lepontozni a segítő szándékú válaszokat, csak nincs értelme.

Itt nem a mennyiségről van szó, hanem a napi adag megfelelő elosztásáról.

Két perc google, két állatorvos oldala is megerősíti, hogy egy 3 hónapos kutyának a 2X etetés még közel sem "bőven elég":

"Általánosságban elmondható, hogy kb. 4-5 hónapos korig napi 3x, majd 10-12 hónapos korig napi 2x, azt követően napi 1x elegendő etetni a kutyákat, mindez persze nagymértékben függ az adott fajtától, testmérettől, esetleges betegségektől, az állat korától, kondíciójától és egészségi állapotától." [link]

"A kölyökkutyák etetése ideális esetben kisebb adagokban történik. Az első hónapban a szoptatás is ilyen ritmusban zajlik, nem véletlenül. Mivel a gyomruk is kis méretű, az egyszeri, nagy mennyiségű táplálékkal nem bír el. Azért, hogy a gyomorrontást, hányást, hasmenést, és a székrekedést elkerüljük, célszerű naponta többször, kisebb adagokban etetni a kutyust, az életkorának megfelelően. (Erről bővebben alább, A kutya etetése című részben térünk ki.)" [link]


De örülök, hogy neked van kutyád és ennek ellenére fogalmad sincs még az alapvető etetési szabályokról sem. Az anyósomnak is van kutyája, a tesco gazdaságos tápot mindennap az ebédmaradékkal dobja fel, nem is értem, hogy ő miért nem osztogat etetési tanácsokat. Attól még, hogy VAN kutyád nem jelenti azt, hogy bármiben is releváns tanácsot tudsz adni.

2022. máj. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
5%

15

Bocs, de egy állatorvosnak jobban hiszek mint egy embernek akinek nincs is kutyája.

Az én állatorvosok is ezt mondta szóval már 2 szakember állítja ezt.

2022. máj. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
8%

15

Amúgy vicces vagy :-)

Itt okoskodás kutya nélkül a kutyásnak arról hogyan kell kutyázni. Te még állatorvost se láttál aki kutyával foglalkozik és azt mondod én csináltam rosszul akinek az állatorvos tanácsolta XD

2022. máj. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
91%

16-17


Ha az állatorvosnak jobban hiszel, akkor már meggyőztelek, hiszen az egyik linkelt szöveg a Mecsek Állategészségügyi Centrum honlapjáról származik, a másik dr. Varga József, kifejezetten kutyadietetikával is foglalkozó állatorvos oldaláról. Ez nem vicc, ez egy hivatkozott állítás. Pontosabban kettő.

Ellentétben a tiéddel, azt, hogy neked is meg a kérdezőnek is ugyanazt mondta az állatorvos, a "szakember" a világon semmivel sem sikerült alátámasztanod, így tökéletesen hiteltelen. Nagyjából olyan, mintha azt mondanám neked, hogy most viszem sétálni az oroszlánjaimat a futiba. Ugye, hogy bizonyíték nélkül elég hihetetlen?

Ha linkelsz bármilyen, szakmailag hiteles cikket, videót bármit, ami alátámasztja, hogy 3 hónapos korban a 2X etetés bőven elég legalább arról meggyőznél, hogy a szakmai álláspontok se egységesek ebben a kérdésben. Addig meg csak arról győztél meg, hogy vagy nagyon rossz az állatorvosod vagy nagyon rossz a szövegértésed.

Utóbbit az is alátámasztja, hogy továbbra is azt feltételezed, hogy nincs kutyám. Direkt írtam, hogy a 10. választ is én írtam, ha az oroszlános dolog nem jött volna át (bocs mindenkitől, nincs túl jó humorom, megértem, ha ez nem működött). Csak ennyire borzasztó felületes vagy. Szóval ezek alapján sajnos továbbra is csak te okoskodsz.


Kérdező, többiek!

Talán felesleges cicaharcnak tűnik itt ez a második oldal, nem is szokásom leállni vitatkozni más válaszolókkal, de egy 3 hónaposan 19kg-os, valószínűleg óriástestű kutya etetése nem játék, ami itt félremegy azt soha többet nem lehet helyrehozni! Másrészről a válaszok tökéletesen megmutatják, hogy mennyire fontos főleg egészségügyi kérdésekben hiteles forrásokból tájékozódni, mert ide bárki írhat bármit, attól még önmagában nem lesz igaz!

2022. máj. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

18

Lehetséges, de nem biztos, de tényleg nem és csak lehetséges nem biztos, hogy csak közeledni járok ide XD

Nem folytattam volna, de 15-ös válaszod eleje miatt visszaszoltam. Na mind egy ez is egy hosszú nap volt.

2022. máj. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!