Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megfürdethetem már a kutyát?

Megfürdethetem már a kutyát?

Figyelt kérdés
Tavasszal/nyár elején mindig megfürdetjük a kutyákat, hogy a bennük maradt levedlett szőr illetve kosz kijöjjön. Viszont most már nagyon ráférne az egyik kutyára egy fürdetés, csak nem tudom, hogy nem fog e megfázni, ha ilyen időben fürdetem. Most 17 fok van, délutánra 20+ lesz, éjszakára a leghidegebb, amit mondanak, az 8 fok. Az elkövetkezendő pár napban ugyanilyen napos idő lesz, hidegebb utána se lesz már, csak eső. A házban meleg vízzel nem tudom megfürdetni, nem engedi be apukám. A kérdés az, hogy ilyen körülmények között kint slaggal megfürdethetem anélkül, hogy megfázna? Próbáljam majd hajszárítóval megszárítani kicsit? Utána jöjjön be pár órára a házba, hogy teljesen megszáradjon?

2022. ápr. 30. 09:29
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

ma 13:10

Nem egyforma időben vedlenek. Nekem hosszú szőrű van és általában májusban kezdi a vedlést. Igyekszem is olyankor már úsztatni, hogy kissé gyorsítsam a "vetkőzését".

2022. ápr. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező !

Nagyon nem mindegy, milyen fésűvel, kefével ápolod a kutyádat, milyen hosszúságú a fedőszőre.

2022. ápr. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
77%

"A házban meleg vízzel nem tudom megfürdetni, nem engedi be apukám."


"Túl szőrös ahhoz, hogy beszálljon a kocsiba, illetve nem fogok alsóhangon 15 ezret kifizetni a semmiért."


Nektek aztán tényleg kellett kutya..:D

Nem a semmire fizeted ki az összeget hanem arra,hogy teljes körű,normális ellátást kapjon a kutyád.Megfürdeti neki való samponokkal,kiszedi az összes elhullott szőrt,karmot vág,fület tisztít,végbél nyílás körül is rendes mosást és talán egy kis vágást is csinál..


Ha annyira spórolni akarsz rajta akkor várj ameddig legalább egy 25 fokos idő lesz.Te se mész ki ilyen időben póló nélkül,nem mész strandolni,nem úszol semmilyen kültéri helyen..mert még hideg van hozzá.

A kutyának is,főleg hogy csak hideg vízzel tudnád megfürdetni,az még nyáron is okoz gondot.Felhevült testre hidegvizet locsolni hirtelen veszélyes.

2022. ápr. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Nem rakhatom be a kádba, hogy ott fürdessem meg, mert szétkarmolná akaratlanul is a falát, és a szőrétől eldugulna a lefolyó.

És igen, vedlési időszakban ha nem muszáj akkor nem rakom be a kocsiba, mivel utána teljesen ki kell takarítani az egészet. Ehhez meg ha nem muszáj nincs kedvem. Ha szükséges, például el kell vinni orvoshoz, akkor nyilván ez nem kérdés.

És nem fogok olyanért ennyi pénzt kiadni, amit én is meg tudok csinálni. Meg tudom én is fürdetni, a karmát is le tudom vágni, a fülei tiszták, és nem olyan szőrös neki a végbél nyílásánál, hogy nyírni kelljen, alapvetően pedig tisztán tartja magának. Erre mind képes vagyok magamtól.

2022. ápr. 30. 16:29
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Egy német juhász ebben az időben nem száradna meg. Ahhoz még hüvös van,hogy hideg vizzel kint megfürdesd.


Egyébként az otthoni fürdetés és a kozmetikában szakszerűen elvégzett munka nem ugyan az :D


Kutyakozmetikus vagyok.


Sok olyan kutya(német juhászok,goldennek stb) jár hozzánk akit otthon előtte fürdettek, aztán megunták elhozták kozmiba és ledöbbentek,hogy mennyivel hatékonyabb és jobb kozmetika után mint otthon. Mi előbb az aljszőrt szedjük többféle szerszámmal,majd a nagyteljesítményű vízkicsapató kiveri a maradék szőrt.


Mellesleg évente 2x szerintem nem nagy összeg 10-15 ezer ft arra,hogy rendben legyen a kutyád.


Az meg hogy vedléskor nem teszitek kocsiba no komment.

2022. ápr. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Fú basszus, ennyire nem megy a szövegértés? Leírtam már, hogy ha szükséges, akkor beszáll a kocsiba, persze. De egyébként nem nagyon járunk velük olyan helyre, ahova azzal kéne menni, amikor meg mégis, azt igyekszünk nem a vedléshez időzíteni.

És évi 2x 10-15 ezer oké, hogy nem sok (bár még mindig nem tartom szükségesnek, ahhoz meg sok, de mindegy), de nem egy kutyám van, úgy meg már sok lenne. Évi majdnem 100 ezer csak arra, hogy megfürdessék őket. Hát köszi, inkább megoldjuk itthon, mégha nem is ugyanaz.

2022. ápr. 30. 23:36
 17/20 anonim ***** válasza:
66%
Gondolom leteriteni is felesleges valamit,vagy venni az autóba egy kutyás huzatvédőt 5-8 ezer forintért,mert még a végén nem lenne kifogás,hogy hova miért nem viszed a kutyát...:D
2022. máj. 1. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
63%

Minek tartotok annyi kutyát amit normálisan nem tudtok ellátni? Ráadásul német juhászkutyák,gondolom teljesen kinti "takarodj ki" kutyák.Sajnálhatod is most a pénzt kozmetikusra,teheted félre idősebb korukra csípő,izületi és gerinc gondok miatt állatorvosra..:D


Persze tudom,vidéken a sánta,félszemű,sovány,retkes kutya is "királyi életet él" és hiába élne 5 évvel tovább ha normálisan lenne tartva akkor is olyan jól volt tartva,hogy büszkén mondhatjátok,hogy kibírt ilyen tartás mellett 10-12 évet (meg kamuzol mellé még 2-3 évet és minden f*sza) veletek egy kutya.

2022. máj. 1. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Senior Séf ***** válasza:
84%
Az én német juhászom még februárban is megfürdik, ha engedem. Utána jól kifutkossa magát, és KUTYA baja.
2022. máj. 3. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Kedves 18as válaszoló. Látom az ítélkezés az neked nagyon megy, gondolom nincs jobb dolgod, mint mások életében vájkálni, és különböző dolgokat feltételezni róluk.

El tudom látni mindhárom kutyát. Minőségi kaja van előttük, rendszeresen sétálunk és egyéb módon is foglalkozom velük, alapszinten képzettek. Szoktunk más kutyákkal is összejárni, jól vannak szocializálva. Kinti-benti kutyák, ott tartózkodnak, ahol kedvük tartja.

Egy dologban azonban igazad volt, az idősnek valóban hasonló problémái vannak, amivel rendszeresen járunk orvoshoz is. Ha szeretnéd, lefotózom neked a legutóbbi állatorvosi látogatáson kapott receptet a felírt gyógyszerről, csak hogy megbizonyosodhass róla, hogy nem vagyok állatkínzó és nem hanyagolom el a kutyát öreg korára se, és megnyugodhasson a kis lelki világod. Kezelve van a kutya, egyébként meg köszöni szépen jól van. A nagytestű idős kutyák körében rendszerint jelentkeznek hasonló mozgásszervi (és egyéb egészségügyi) problémák, főleg ennél a fajtánál, ahol egyébként is a csípő a gyenge láncszem.

Megköszönöm az előítéletességedet is, szívmelengető, hogy minden vidékivel egyetemben állatkínzó parasztnak tartasz, holott nem tudhatod, hol és hogyan tartom a kutyáimat. Megsúgom egyébként, hogy nem minden vidéki kutya tartó ilyen ám, sőt, egyre kisebb százalék. De azért rendes tőled ez a lekezelő hangnem.

Üdvözlettel,

vidéki suttyó, gazdinak álcázott állatkínzó

2022. máj. 3. 18:18
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!