Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megfürdethetem már a kutyát?

Megfürdethetem már a kutyát?

Figyelt kérdés
Tavasszal/nyár elején mindig megfürdetjük a kutyákat, hogy a bennük maradt levedlett szőr illetve kosz kijöjjön. Viszont most már nagyon ráférne az egyik kutyára egy fürdetés, csak nem tudom, hogy nem fog e megfázni, ha ilyen időben fürdetem. Most 17 fok van, délutánra 20+ lesz, éjszakára a leghidegebb, amit mondanak, az 8 fok. Az elkövetkezendő pár napban ugyanilyen napos idő lesz, hidegebb utána se lesz már, csak eső. A házban meleg vízzel nem tudom megfürdetni, nem engedi be apukám. A kérdés az, hogy ilyen körülmények között kint slaggal megfürdethetem anélkül, hogy megfázna? Próbáljam majd hajszárítóval megszárítani kicsit? Utána jöjjön be pár órára a házba, hogy teljesen megszáradjon?

2022. ápr. 30. 09:29
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
81%
Nincs ehhez elég meleg
2022. ápr. 30. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
68%
Vidd el kozmetikushoz, o meg is szaritja.
2022. ápr. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
57%
Nehogy, megfázik. Akkor fürdesd a kinti slaggal, ha utána te is bevállalsz egy ilyen fürdést. Naugye.
2022. ápr. 30. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
54%
Tavasszal, osszel mar siman belemennek maguktol is a viz imado kutyak a toba, patakba, valoszinuleg semmi baja nem lenne. Mekkora kutyarol van szo, hosszu vagy rovid szoru? En megfurdettem oket mar egy honapja, bent langyos vizzel, aztan mehettek ki az udvarra szaradni, 20 fokban nem fognak megfazni, bent sincs melegebb, foleg hogy rohangalnak, jatszanak furdes utan mindig felfrissulnek. Meg a szuleimnel en sem furdethettem bent a kutyakat, de volt nekik kis muanyag kadjuk, azt feltoltottem langyos vizzel, majd az obliteshez is odakeszitettem ket langyos vizzel toltott locsolokannat, soha nem volt semmi bajuk tole. De a hideg vezetekes vizet kerulnem, nem lesz kellemes elmeny a kutyanak, tenyleg tul hideg.
2022. ápr. 30. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Kozmetikushoz nem fogom elvinni. Túl szőrös ahhoz, hogy beszálljon a kocsiba, illetve nem fogok alsóhangon 15 ezret kifizetni a semmiért. Németjuhászról van szó, egyszer megnéztem kíváncsiságból egy random kozmetika oldalán, hogy mennyibe kerülne, és a sima fürdetés is ennyi. Plusz még az utazás is, kitudja mikor kapna időpontot... Inkább várok akkor. Mikor ideális már a hőmérséklet ahhoz, hogy kint száradjon? Langyos víz az egyébként megoldható.
2022. ápr. 30. 10:05
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Azért, amíg megvárod a megfelelő hőfokot a fürdetéshez, fésüld naponta ki arra való fésűvel. Fürdetés után még jobban kell fésülni amúgy is, mert a víz megindítja jobban a vedlést, de magától nem jön ki a téli aljszőr egyszerre.
2022. ápr. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Hat igen, remelem most nem mondok ujat, de a kutyatartas penzbe kerul. Foleg ha nagytestu.


Soha nem mentek akkor vele sehova, ha a kocsiba nem szallhat be? Az szep.

2022. ápr. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Szoktam fésülni, de akkor gyakrabban fogom, köszi.

De beszállhat a kocsiba. Ha nem vedlik akármikor. De vedléskor ha nem muszáj valahova kocsival vinni, pl orvoshoz, akkor nem olyan programot szervezünk, amihez utaztatni kell. Ilyenkor igyekszünk nem kocsiztatni. És képzeld, tudom hogy pénzbe kerül a kutya tartás. Sőt, azt is, hogy általában a kutya méretével egyenesen arányos a költsége. De fürdetni itthon is tudom, szóval fölöslegesen nem költöm a pénzt.

2022. ápr. 30. 13:03
 9/20 anonim ***** válasza:
Nekem is nemetjuhasz van,de nem vedlik mèg. Tiszta vastag teli bunda van rajta,az mèg normalis? En nem furdetem meg junius elott...
2022. ápr. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Nekem már nagyjából levedlettek, minimális téli szőr van csak rajtuk
2022. ápr. 30. 15:14
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!