Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A rottweiler a legnehezebben...

A rottweiler a legnehezebben nevelhető fajta?

Figyelt kérdés

Ugye vannak olyan fajták amik különösen feszes korlátokat igényelnek, szerintem ezek az olyan kutyák akik nagyobb testűek és hajlamosak egyedül is döntéseket hozni és érvényesíteni az akaratukat, valamennyire eszerint is lettek tenyésztve persze :D

Viszont! A rottweiler valamiért mégis ki van emelve mindig, legalábbis ahányszor szóbakerül a fajta a környezetemben vagy a médiában.

Volt pl egyszer hogy futtatóba voltam még az akkori staffordommal, és felmerült hogy tervezek majd egy rottweilert is, erre mindenki le akart beszélni hogy az mennyire kemény fajta, ők nem ajánlanák (pedig egyiknek se pici kutyája volt, corso, német dog stb, tehát azt se mondanám hogy előítéletesek lennének, vagy laikusok).

Meg a tv-ben, közösségi médiában is, mondjuk a bullokkal kapcsolatosan 2 táborra oszlanak az emberek, akik imádják őket, és akik félnek/elítélik őket. De a rottweilerrel kapcsolatban csak a távolsátartást tapasztalom leginkább. A tenyésztők is mindig kiemelik, hogy csak is vezető személyiség mellé, határozott gazdinak adnak kölyköt.

Persze nem tudom, talán az is hozzájárul hogy a pites, staffordos közösség hazánkban nagyon híg vagy hogy mondjam, a rotisok sokkal ritkábbak, inkább egy zártabb, kisebb réteg.



Vélemények erről?



2022. ápr. 30. 16:52
 1/6 anonim ***** válasza:
94%

Nem gondolnám. Egy csivavával sokkal több gond is lehet, legfeljebb boka körül összpontosul.. És ez nagyban a túltenyésztés miatt!

A felütést sem értem, ha staffid volt, akkor tudod, hogy előítéletek alapján nem érdemes kutyához állni.

2022. ápr. 30. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A rottweiler keménysége, ereje és domináns hajlamai miatt nem való kezdő kutyásoknak, mivel kezeléséhez, képzéséhez határozottság és tapasztalat szükséges. Tétova és magában is bizonytalan személyiség ne válasszon rottweilert magának, hiszen ez a fajta megérzi a gyengeséget. A rottweilerek rendkívül intelligensek, nem véletlen, hogy sok helyen alkalmazzák mint munkakutya. Viszont mivel egy gazdás fajta, ezért kutyaiskolába érdemes vinni, ahol a kutyát és gazdáját is megtanítják arra, hogy hogyan jöjjenek ki egymással.
2022. ápr. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy staffival elbirtal, akkor a roti sem lesz sokkal nehezebb. Csak mas, ok inkabb egy szemelyhez vagy csak a csaladjukhoz ragaszkodnak, mig a legtobb staffit kenyerre lehet kenni. De talalkoztam olyan rotival is, akivel kis baratkozas utan maris haverok lettunk, nem agressziv volt, csak bizalmatlan. Meg ahogy eszrevettem sokat morgolodnak, de morgas es morgas kozt is van ugye kulonbseg.
2022. ápr. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A roti egy közepesen nehéz fajta nevelés szempontjából. Vannak nála jóval problémásabbak.
2022. máj. 1. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kislanyt vegyel. Nekem masodik kutyam volt es olben ult fekudt. Idegent nem szerette,sunyi volt,nem ugatott,de ugy nezett,hogy senki nem ment a kozelebe. De semmi baj nem volt vele. Nem ugatos,nem asott. Nem ragott. Elvolt.
2022. máj. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem hinném, valaki simán megbirkózik a nevelésükkel.

Én ismerek egy olyan rotit aki két 2 éves kisgyerekkel él együtt és velük szaladgál, hagyja, hogy húzzák a fülét.

2022. máj. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!