Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kullancs van a kutyában, de...

Kullancs van a kutyában, de nem tudom kiszedni. mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sokszor szedtem már ki probléma nélkül kullancsot a kutyusomból, de ennek nem lehet a nyakánál megfogni mert csak a potroha van kint, kicsit be is van dagadva a kutyának a kullancs körül, nem rég mehetett bele mivel mindennap átnézem a kutyát. Mit csináljak? a potrohát nem akarom megnyomni.
2022. máj. 1. 20:06
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
61%
Vidd orvoshoz.
2022. máj. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
hova vigyem este?
2022. máj. 1. 20:18
 3/19 A kérdező kommentje:
Mire reggel lesz már lehet késő
2022. máj. 1. 20:18
 4/19 anonim ***** válasza:
82%
Ahol laksz nincs ügyeletes állatorvos? Vagy a környéken valahol?
2022. máj. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Megpróbáltam kiszedni cérnával, de csak összenyomodott a kullancs, hívtam az orvost, de nem veszi fel. most mit tegyek? biztosan megfertőzödött most? Mindenképepp hivom még hátha felveszi
2022. máj. 1. 20:36
 6/19 anonim ***** válasza:
67%

Emiatt nem kell ügyelet! Csipesz nincs otthon? Akár szemöldökcsipesz is jó.

Vagy egy elavult módszer: tegyél rá valami zsíros krémet.

2022. máj. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
tud ilyenkor valami ellenszert beadni neki? kérlek válaszoljatok nagyon félek most.
2022. máj. 1. 20:39
 8/19 A kérdező kommentje:
Már késő szétnyomodott a kullancs, valoszinuleg belehányta a vért a kutyába,
2022. máj. 1. 20:39
 9/19 anonim ***** válasza:
79%
Jajj már. Fogsz egy csipeszt vagy a két pici kezed és ki téped. Nem mlesz semmi baja a kutyának. Figyeled 2-3 napig és ha nem lesz báttyadt semmi baja.
2022. máj. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
92%

Holnap veszel egy kullancskiszedő kanalat és ezentúl nem kell drámáznod.

Elviheted orvoshoz holnap, de normális orvos nem fogja beadni az imizolt, ha nincs oka rá. Lehet, nem is volt fertőzött az a kullancs.

Ilyenkor figyelni kell a kutyát kb 2 hétig. Étvágytalanság,levertség, hányás megjelenésekor viszont valóban szükséges az orvos .

2022. máj. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!