Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Parvós kutyát hogyan etessem?

Parvós kutyát hogyan etessem?

Figyelt kérdés

Már lassan 1 hete kezelik…

Azóta egyáltalán nem evett, csak tápszereztük. Tápszert mindennap kapott amióta diagnosztizálták, de nem annyit amennyi a súlya mellett javallott, mert egy bizonyos mennyiség felett hányt. Így inkább kevesebbet adtunk neki és már pár napja nem hányt egyáltalán…


Szombaton kapott 2 infúziót, vasárnap nem kapott, hétfőn megint kapott egyet.


Hétfőn másik orvosnál voltunk és Ő azt mondta, hogy ne adjam neki azt a gyógyszert amit az előző felírt…


Ma hoz majd a futár egy ilyen probiotikumot, azt be fogom neki adni (természetesen orvosi javaslatra).


Most a második orvostól hétfőn vettünk ilyen “Happy Dog Vet Intestinal” nedves tápot.


[link]


Próbáltam a szájába tenni, de kiköpi.


Mindenképpen meg kéne vele etetnem szerintem, mert a tápszer mára elfogyott és egyszerűen nem tudom megoldani 1-2 napon belül, hogy újat vegyek.


A kutya szerencsére inni iszik, de ugyebár tegnap kapott utoljára infúziót, azóta csak ivott és nem evett és legközelebb csütörtökön fogja csak orvos látni… Az egyetlen dolog aminek tápértéke is van és a birtokomban van jelenleg, az ez a nedves kutyatáp.


Hogyan etessem meg vele?


Esetleg hígítsam fel vízzel és fecskendővel nyomjam a szájába?


Vagy ez árthat?



2022. máj. 3. 11:21
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
a doki mit mond?
2022. máj. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Erre a kérdésre vonatkozóan semmit.


Sajnos egyik orvos sem tájékoztatott megfelelően sem a betegséggel, sem a kezeléssel kapcsolatban…


Ki sem akartak jönni, egyik sem, pedig nem egyet hívtam. Mivel rossz az autónk, bérelni kellett egyet hogy egyáltalán lássa orvos…


Telefonon is 5 hívásból egyszer lehet elérni, de nem ér rá (persze biztos meg van az oka, de azért frusztráló).


Amikor el akartam mondani a kutya tüneteit, a személyes találkozáskor, azt sem hallgatta meg… Csak annyit mondott, hogy majd megvizsgálja és majd abból tudja hogy mi baja, mit kell csinálni, stb.

2022. máj. 3. 11:43
 3/9 anonim ***** válasza:
71%
Volt parvos kutyank, akit sikeresen kikezeltek, ő semmi gyogytapot meg tapszert nem kapott, csak főtt húst (csont nelkul), kis fott rizst is adhatsz neki, de inkabb hus legyen, most kell neki a betegseg alatt elvesztett energia. Szivesebben is fogja enni, mint a gyogytapokat...
2022. máj. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy semmit nem eszik szívesen, magától nem eszik semmit…


Próbáltam egy egész kevés (kb 3 milligramm) nedves táppal “megtömni” (mivel hogy kiköpi), betettem a szájába és addig összezártam, amíg nem nyelt.


De kihányta…


Mivel inni iszik, most próbálok neki főzni csirkét és ha lehűlt azt a vizet adni amiben a csirke főtt.


Közben tudtam beszélni egy orvossal, aki azt mondta hogy ez minimálisan segíthet javítani az állapotán, meg abban hogy kihúzza a következő infúzióig.

2022. máj. 3. 18:24
 5/9 anonim ***** válasza:

(szerencsére) nincs parvós kutyával tapasztalatom, de olyannal van aki 15 napig nem evett... Infúzió mellett ezerrel nyomattunk a calopet pasztát (és egy másik fajtát is, nem emlékszem a nevére, de tök ugyanaz mint a calopet), amitől nem hal éhen a kutya. Ráadásul direkt arra van, hogy a kutyának megjöjjön az étvágya.


Ha ezt sem hajlandó megenni (nekem nem akarta), fel kell kenni a szájpadlására és így kényszeretetni vele.

2022. máj. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

#5. Köszi a választ neked is!


Mi ilyet adtunk neki [link]


De ez elfogyott és 2 napig kizárt hogy újat szerezzek.


Meg ez sem volt valami hatékony, abból a szempontból, hogy az etetési javaslat tizedét tudtuk bevinni csak a kutyába hányás nélkül…


De arra talán jó, hogy éppenhogy csak ne pusztuljon el a kutya.


Viszont most nincs.


Ehelyett megfőztem néhány csirkecombot, rizzsel és sárgarépával… A főzővízzel összeturmixoztam kb. 250 gramm főtt húst és most a levet ami keletkezett (ami főleg víz) ilyen 6-8 milligrammos adagokban fecskendezem be a szájába.


Óránként 1 adagot. Eddig 2* csináltam és még nem hányt.


Emellett pedig megjött a pro-kolin + paszta, amiből már megkapta a napi adagját…


[link]

2022. máj. 3. 20:29
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Fozz neki normalis hust zoldseggel. Persge,hogy nem eszi meg az e betukkek stb gabonaval telerakott kajat.
2022. máj. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#7.


Nem csak azt nem eszi meg, hanem semmit. A húst sem, sem nyersen se főve…


Különben meg ez egy állatorvosok álltál összeállított gyógy táp, direkt ilyen és ehhez hasonló problémákra.

2022. máj. 3. 21:35
 9/9 A kérdező kommentje:
Ma már elfogadott egy nagyon kevés ételt, amit magától evett meg.
2022. máj. 4. 13:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!