Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet baja a kutyának ha...

Lehet baja a kutyának ha idősebb korában kapja meg az első veszettség elleni oltasat?

Figyelt kérdés
Ha befogadok egy kutyát utcáról aki már feltehetőleg idősebb (8-10 éves) és nincs benne chip, semmit nem tudni az elozmenyeirol akkor lehet baja attól, ha korábban nem volt oltva és most kapja az elsőt? Arra gondolok, hogy nem ismeri a szervezete kiskora óta az oltás. Lehet hülye kérdés, meg nyilván majd a doki ad rá választ, holnap megyünk, de kicsit izgulok azért tettem fel a kérdést.
2022. máj. 4. 02:47
 1/4 A kérdező kommentje:
Találtam itt egy kérdést, ahol a kutyát nem oltatta az előző gazdi már régóta és akihez utána került elvitte oltásra, a doki meg beadott neki valamilyen kombinált oltast (veszettség + még mas betegségek ellen is) a kutya állapota pedig rohamosan romlani kezdett, mondjuk ott már a kutya 15 éves volt. És ott is voltak olyan válaszok, hogy a kutya szervezete nem volt felkészülve az oltásra és idősebb kutyát inkább nem oltanak, ha nagy az esélye, hogy korábban se volt oltva?! Nyilván nem nyomatnám bele egyszerre az összes létező oltast, meg megbeszélem a dokival majd. Csak megijedtem, hogy lehet akkor már nem is oltathatom? Vagy lehet, hogy baja lesz tőle?
2022. máj. 4. 02:53
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is 10+-os volt a mentett kutyám, amikor elkezdtük oltatni, veszettség elleni és kombinált oltást is kapott és nem volt vele semmi gond. Szerintem bármilyen életkorban jobb az oltás, mintha semmit sem kapna, mert egy esetleges betegség sokkal jobban megviseli egy idős kutya szervezetét, mint az oltás.
2022. máj. 4. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
78%

Nem lesz tőle baja.

Ha parvoval is oltatod, akkor viszont előtte egy tesztet csinálj rá, mert ha már eleve parvos és ráoltják, abból viszont baj lesz. Ezt az orvos meg tudja vizsgálni, hogy parvos-e de egyébként jobb később mint soha.

2022. máj. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Külön kell beadatni a veszettségit, utána pedig a kombit. Ritkán fiatal kutyánál is előfordul, hogy egy oltóanyagra valamiért allergiás. Akkor másik oltóanyagot használnak. De ez nagyon-nagyon ritka.
2022. máj. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!