Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elbírhatok 2. Kutyaként egy...

Elbírhatok 2. Kutyaként egy staffival aki igen problémás,17 évesen?

Figyelt kérdés

11 évig volt egy keverék kutyám.De meghalt

Kistermetű volt viszont,és egy staffi azért nem az hozzá képest.

Új kutyusnak bizalmi problémái vannak az emberekkel kapcsolatban(mentett kutyus,akit bántottak)és az állatokkal is. A kutyus nyáron lessz 3 éves


2022. máj. 6. 00:33
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
96%

Nem. Szakembert igenyel.

Ha egy staffi nekimegy valakinek, mert bizalmi problémái vannak, akkor abból kórház lesz

2022. máj. 6. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen nem. Nem tudsz még eleget a kutyákról és ezzel a fajtával sincs semmilyen tapasztalatod.
2022. máj. 6. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
97%

Én biztos, hogy nem fogadnék be olyan kutyát, akinél felmerül, hogy rámtámad (ha nála ezt jelenti a bizalmi probléma, ha csak annyi, hogy bemenekül a kennel sarkába, nem akar kapcsolatot, de amúgy mindent tűr az embernek, az más).


A fajtával egyébként nem lenne baj, annyi plussz van talán velük, hogy tényleg egy felelőségteljes gazdát igényelnek, aki nem engedi rá mindenkire a kutyáját, mert nagyobb tragédiát tudnak okozni, mint egy átlag kutya. Rengeteg kevésbé problémás staff van beragadva a menhelyeken, szerintem nézz körül máshol is.

2022. máj. 6. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Félreértettetek.Emberre nem támad egyáltalán,csak fél megbízni és elvonul inkább.nekem sem kéne olyan kutya ami megtámadhat:) szerintem senkinek.Mióta eszem tudom értek az állatokhoz es szeretnek,de nem úgy mint másoknak hogy jajj hát alap.Sokféle állatott szelidítettem meg es félős állatokkal is van tapasztalat.Ő csak állatokat bántana,embert soha.Ezért ezen kell dolgozni.

Csak nagyon félős,viszont igazi szeretetbomba ha feloldódik és bizalmába fogad.

2022. máj. 6. 08:34
 5/22 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem egy normális menhely tapasztalatlan gyereknek (vagy felnőttnek) nem is ad oda problémás, veszélyes kutyát. Sőt rehabilitálás nélkül senkinek nem kéne kiadniuk, ugyanis ezzel mások testi épségét veszélyeztetik. Fogadj be inkább olyan kutyát, amelyik nagyjából problémamentes, sőt sok kölyökkutya is szokott lenni menhelyeken.
2022. máj. 6. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
86%
#4 az épp elég baj, ha mondjuk sétáltatás közben széttépi valakinek a kutyáját. Szerintem ez a kutya harcoltatva volt, a barnabőrűek gyakran használják erre szegényeket, és soha az életben nem lesz barátságos más állatokkal. Az meg szerintem neked sem lesz jó, ha mindig rövid pórázon és szájkosárral mehetsz vele csak ki és attól kell tartanod, hogy nekimegy más állatának.
2022. máj. 6. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
81%
Nem! És egy potenciális gyilkost vennél magadhoz. Egy ilyen kutya fegyvernek számít, amit a Btk. is nevesít. Mit tennél ha nekimenne egy idősebb néni vagy bácsi kiskutyájának? Vagy akárki kiskutyájának? Megmondanád hogy jjajj bocsi félős a kutya? Feljelentenek a rendőrségen és jogosan, vagy megkalapálnának a kutyáddal együtt, jogosan ezt is.
2022. máj. 6. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

rosszindulatúaknak el lehet húzni innen!!

Köszönöm.

Tanácsokat szívesen fogadom.Egyébként meg erdőben lenne sétáltatva,ahol nincsenek kutyák.Vagy ha mégis az megtámad ,amitől véd.Egy ideig úgyse vinném sétálni amíg hozzá nem szokik a nagy kerthez meg hozzám.

Másrészt,nem 40 kgs kisgyereknek kell nézni akit elvisz a kutya egy lendülettel,megtudom fogni ha kell.

2022. máj. 6. 09:34
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Felőlem aztán lepontozhatsz, a véleményem ugyanaz marad.
2022. máj. 6. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy nem az általad várt,"persze, vidd haza nyugodtan" válaszokat írjuk, nem vagyunk rosszindulatúak... nem szeretnénk,hogy rossz döntést hozz. Ez a kutya kemény gazdit kíván, aki tényleg ért hozzá. Attól, hogy azt hiszed magadról, még nem biztos, hogy ennyi idősen tényleg annyira értesz hozzá. Ha hajlandó vagy első hónapokban kutya kiképző segítségével tanítani, akkor esetleg lehet jó vége...

Csak reálisan gondolj bele. Valaki kutyáját szétszedi 1x, mert még nem fogadott el téged sem, feljelentenek a francba és a kutyának lesz szarabb vége, mert lehet elfogják altatni, mint sok más hasonló esetben ...

2022. máj. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!