Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szallag szakadásnál duzzad a...

Szallag szakadásnál duzzad a kutya lába?

Figyelt kérdés

Voltunk orvosnál,pár nem múlva kontroll vizsgálat.

Kíváncsi vagyok,hogy akinél volt hasonló sérülés szakadás,ficam,rándulás milyen jelei voltak a kutyusnál .Előre is köszönöm !



2022. máj. 14. 09:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
59%
Nem feltétlenül duzzad, lehet csak simán a sántítás-bicegés, a láb felemelgetése a jele.
2022. máj. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen ! Viszont megy fut rohan semmi rosszkedvnek nincs jele .hébe hóba már 4 lábon is sétál ,mikor gyorsabban akarna futni(elkapom) akkor emeli fel a hátsó lábát !
2022. máj. 14. 10:32
 3/14 anonim ***** válasza:

Az én kutyámank elszakadt a térdszalaga.

Hirtelen ugrott egyet és utána nem rakta le a hátsó lábát és valahogy így felfelé tartotta. Késő esti sétánál volt, kézben hoztam haza. Utána egyáltalán nem rakta le csak nem tartotta olyan furán felfelé, három lábon ugrált.

Orvos.

Szalagszakadás.


Kívülről nem látszott semmi, nem volt duzzadt.


K

2022. máj. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, nekünk nem kellett kontroll, elvittem orvoshoz és egyből megállapította, hogy ez teljes szalag szakadás.
2022. máj. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen ! Röntgent készítettek róla? Mert az az igazsag ,hogy konkretan mi gyulladás csökkentöt szedünk holnapig ....de nekem az a furcsa ha el lenne szakadva nem gyalogolna mind a 4 lábán nem ? Vagy rá tudott állni ? fut,rohan szalad tényleg .
2022. máj. 14. 11:35
 6/14 anonim ***** válasza:

Úgy volt, hogy lesz röntgen is, aztán vizsgálat után mondta az orvos, hogy felesleges, szólt az asszisztensnek, hogy kikapcsolhatja gépet, nem kell. A kutyámnak az elülső keresztszalaga szakadt el, azt elég egyszerű megállapítani , mármint orovsnak.


,,Egyszerű fizikális vizsgálattal legtöbbször megállapítható az elülső keresztszalag szakadása: pozitív fióktünetnek hívjuk, ha a sípcsont és a combcsont egymáshoz viszonyítva előre-hátra rendellenesen elmozdítható. "

forrás: [link]


Ezt végezte el az orvos.


Amiután megsérült a lába, pár napig csak úgy ment, hogy három lábon, szegény pisilni se tudott rendesen (fiú kutya, szóval le kell tennie az egyik lábát hozzá) , tehát négy lábon pisilt.


Ha a tied tud futni is, szerintem nem szalagszakadás. Én nem vagyok orvos, de ahogy tartotta a lábát az ugrás után, látszott, hogy súlyosabb, mint egy rándulás vagy hasonló.

2022. máj. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
59%
Szalagszakadással is futott a kutyám. Egyrészt adrenalin, másrészt más és más a fájdalomküszöb. De ilyenkor jó lenne, ha egyáltalán nem hagynád rohangálni.
2022. máj. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
7 mint írtam elkaptam,értelmezd és ne oktasd ki az embert mikor már le lett írva valami !!! Azkoskodás nem megy látom !!! 6 nagyon szépen köszönöm neked ezt a részletes segítséget !!
2022. máj. 14. 13:39
 9/14 A kérdező kommentje:
6 kan ő is ...eleve emeli a lábát .le tud gugolni kakilni is szóval rá tud nehezedni !! battyog itthon sétikál már ,de ismét mondom a 7-es miatt!!!!hogy elkapom ha szaladni akar akkor viszont hébe hóba le teszi már a lábát ! 6 köszönöm ismét neked !
2022. máj. 14. 13:41
 10/14 anonim ***** válasza:
59%
Teljes szalag szakadás vagy csak részleges szakadás? Ezt egy normál ortopéd orvos kb 1 perces vizsgálattal azonnal kideríti. Teljes szakadással nyilván nem tud rálépni. Részleges szakadással igen, de úgy meg bármikor lehet komolyabb gond, ha hagyod rohangálni és nem kezeled.
2022. máj. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!