Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit adtok a kutyátoknak...

Mit adtok a kutyátoknak férgek, kullancsok, bolhák ellen?

Figyelt kérdés
Nexgard spectrát használok, de váltani szeretnék mert olvastam róla néhány elég aggasztó dolgot.
2022. máj. 14. 22:50
 1/5 anonim ***** válasza:
94%

Én is nexgard spectrát használok. Évről évre aggasztóbb a kullancshelyzet, most már ha csak a kisboltig sétálok rendezett kertek között karbantartott közterületeken, akkor is alkalmanként 3-4 kullancsot szedek le a kutyáról. A szomszéd kutya januárban volt babéziás, az egyik ismerősöm kutyája repellens szer mellett lett szívférges.

Én sem örülök neki, hogy ilyen erős méreganyaggal tömöm a kutyát, de hiszek az orvosnak és úgy vagyok vele, hogy ezeknek a betegségeknek a kezelése (babéziára imizol, szívféregre szteroid stb.) sokkal kártékonyabb, mint a tabletta.

Annyit csinálok, hogy nyáron kúraszerűen adok májvédőt, illetve télen természetesebb készítményekkel (geránium olaj, levendula olaj, my bulldogshopos permet) védekezek, hogy tudjon ürülni a szervezetéből, de ilyen enyhe telek mellett ki tudja, hogy ez meddig lesz tartható. Pedig nem erdő széli kis faluban lakunk, hanem a túlzsúfolt fővárosban, ahol kilométereket kell sétálni egy kis természetért.

Arra, hogy a spot-onok vagy nyakörvek jobbak lennének az állatorvos mindig azt válaszolja, hogy azoknak is ugyanúgy felszívódik a hatóanyaga, bekerül a véráramba.

Tudom, hogy a tablettákat kritizáló oldalak/írások általában szeretnek azzal is érvelni, hogy az orvosoknak "biznisz" lebetegíteni a kutyát, sőt pénzt is kapnak a tabletták szponzorálására, nem állítom, hogy ez teljesen hazugság, de én a saját állatorvosunkban egyrészt maximálisan megbízok, másrészt ha nem is bíznék józan paraszti ésszel sem látok jobb megoldást ebben a helyzetben.

Egyébként a kutyám epilepsziára kifejezetten hajlamos fajta, igaz a felmenői között nincs epis, de oldalágon van egy-két kutya, az enyém 3 éve kapja és egyelőre szerencsére ilyen problémát nem okozott.

Félévente nézetek egy vérképet is, így bízom benne, hogy ha valami mégis káros dolog alakul, azt időben észrevesszük. Én is tényleg sajnálom ezt, nem rajongok a tablettáért, de egyszerűen úgy látom, hogy nincs más hatékony alternatíva.

2022. máj. 14. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
93%

A gyógyszeres megoldások közül még ez az egyik legbarátibb. Nem kétféle hatóanyaggal bombázod, és nem 3 havi dózist tolsz rá egyszerre.

Vannak mellékhatások, ez így van, de ahogy írta az első, ezeket monitorozni kell, szépen évente/félévente vérképet nézni és reagálni, ha baj van.

Brutális a kullancshelyzet és míg 15 éve azt se tudtuk mi az a szívféreg, ma már népbetegség a kutyáknál :( reagálnunk kell, arra nem számíthatunk, hogy hirtelen észhez tér a világ és visszafordul a klímaváltozás :/

2022. máj. 15. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
89%

Mi is idéntől Nexgard Spectrát használunk az egyik egészséges kutyámnál, előtte Advocate+Advantix volt 7 éven keresztül. Semelyik sem okozott problémát.

Az örökbefogadott kutyám szívférges, ő jelenleg kezelést kap és szintén Advocate+Advantix kombót.


Az #1 válaszolót annyival egészíteném ki, (egy előző válaszomban már leírtam) hogy a gyógyszer-lobbi elmélettel az a bajom, hogy ha pusztán logikai alapon nézzük, az orvosoknak az lenne az érdekük, hogy minél kevesebb kutya legyen védve a betegségek ellen, mert például egy szívférges kutya kezelése 300.000-600.000 forint, tehát ez jobban megérné nekik, mint az, hogy havonta valaki elkölt 3000 forintot megelőzésre.

Sokkal biztonságosabbnak tartom a magas hatásfokú, ellenőrzött szerekkel történő védekezést, mint az ellenőrizhetetlen halálos betegségek összeszedését vagy azok kezelését. Szívférgesség esetén például hónapokon keresztül kap a kutya szteroidot, antibiotikumot és moxidecint vagy a másik kezelési mód alkalmazásánál, ezek mellett még 3 db arzén alapú injekciót. Ez a nagy dózisú féregirtás sokkal károsabb, mint a havi kis dózisú megelőző kemikália adagolása. Évente vagy félévente végzett laborral pedig jól ellenőrizhető, hogy hogyan reagál a kutya mája, veséje a tabletta szedésére.

2022. máj. 15. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat🤍

#1Milyen májvédőt használsz? Vagy esetleg valaki tudna ajánlani valamilyet?

2022. máj. 15. 08:58
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Máriatövismag olajat adok 6 hetes kúrában
2022. máj. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!