Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fojtó nyakörv méretét hogyan...

Fojtó nyakörv méretét hogyan kell kiválasztani?

Figyelt kérdés

Kutyasuliba kellene, nagy testű, rövid szőrű kutyára. Jelenleg 48 cm-es a nyakkerülete.

[link]

Ezt venném meg így gyorsban, segítenétek a méretválasztásban?


2022. máj. 18. 07:02
 1/8 anonim válasza:
80%
50-55cm jó lesz rá.
2022. máj. 18. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%
Fogsz egy centit, karikába hajtod és áthúzod a fején, mintha az lenne a nyakörv. Csak akkora legyen az átmérő, hogy pont átcsússzon a fején. Utána nézd meg, hogy ehhez hány centi kellett, ez lesz a minimum, amire szükséged van.
2022. máj. 18. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
Én úgy csináltam, hogy megmértem a nyakát, 55 cm volt, és olyat vettem, ami egy kicsit kisebb is tud lenni, és nagyobb is (nagyobb irányba több, mint kisebb irányba) De mivel szétcsatolhatót vettem, így nem is néztem, hogy a fején átfér-e. De az a típus amit küldtél, annál mindenképp nézni kell azt is, hogy a fején átférjen.
2022. máj. 18. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeket! :)
2022. máj. 18. 08:37
 5/8 anonim ***** válasza:
9%

A fresnapfban az 55 cm-eset vettuk. Ez a legnagyobb (74 cm=cane corso) alatti : tipik amstaff nyakmeret az 55 cm.


Tehat a ket karika osszefogva pont a nyakmerete legyen.

Ov kutyanal nem alkalmazhatsz folytot,mert nem erzi a fajdalmat. Fsalattal es sorrendisegi szabalyokat betarto eletmoddal kenyerre kenheto.

2022. máj. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
45%
Akkor jó, ha pont át tudod bújtatni a fején. Én sokáig szívtam, mert a legtöbb helyen nem volt elég nagy méret a komondoromra, végül találtam 85cm-est. Ez épphogy átcsusszan, de a füleknél így is vigyázni kell.
2022. máj. 19. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Még csak 6.5 hónapos a kutyám, Corso keverék, szóval a végső mérete nem lesz kicsi azért. Még csak az alap engedelmességre járunk, de éppen kamaszodik, így van, hogy megmakacsolja magát, olyankor az oktató hozza az ottani fojtót.

Végül 55 cm-eset vettem, hát, igazából lehet még az 50-es kellett volna, mert ez elég könnyen átcsusszant a fején, de hát legfeljebb majd kölcsönkérjük órán a sulisat, amíg ebbe belenő.

2022. máj. 20. 10:47
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja, én felnőtt kutyára értettem. Igazából egy 6,5 hónapos kutyára már megvehetted volna a felnőttkori méretet, corsora a 65-ös elég.
2022. máj. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!