Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek Ocztos...

Mi a véleményetek Ocztos Panka kutyakikèpzőről?

Figyelt kérdés
Minden bizonnyal Budapest legnépszerűbb kutyakikèpzője. Információim szerint nem olcsó. (12.000Ft/óra) Valakinek segített már esetleg? Ha igen tudna írni róla? Megéri? Mindenképpen profit szeretnék a kutyámhoz.

#kutya #Trainer #Ocztos #Kikèpző
2022. máj. 27. 08:00
 1/7 anonim ***** válasza:
92%

Nőként semmiképp se jön be nekem 😅


Maga a tény, hogy a közmédiában reklámozzák, azt sugallja, hogy ő egy tehetségtelen ember, de mivel valakinek a valakije, ezért csináltak neki egy kis reklámot. Ódszkodnék minden olyan szakitól, akinek a fidesz a támogatását adja.

2022. máj. 27. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%
A saját nyilatkozatai alapján alap dolgokban lehet jó.
2022. máj. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy valaki épp felkapott, meg "legnépszerűbb", messze nem biztos, hogy ő a legjobb. Még az sem, hogy jó.
2022. máj. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
88%

Tapasztalatom nincs vele, úgyhogy ebből a szempontból nem tudok neked segíteni, más oldalról közelíteném meg a kérdést.

Ő házhoz járó kiképző, én úgy gondolom, hogy maga a módszer lehet jó, de nem minden esetben csodaszer, vannak kutyák, akiknél pont a csoportos foglalkozásra van szükség, ott jelentkezik probléma, ami otthon nem látszana ingerszegényebb környezetben, és csoportban meg látják a kiképzők, és ebben tudnak hatékonyan segíteni. Nincs egy módszer, ami minden kutyánál működik.

Az árat meg úgy nézd, hogy ez egyéni képzés, egy csoportos foglalkozás azért olcsóbb, mert ott te alkalmazkodsz az időponthoz, helyhez, és több kutya, több gazdi van egyszerre, akikkel foglalkoznak, az egyéninél meg a kiképző alkalmazkodik hozzád (nyilván az időbeosztása függvényében, de azért ő megy neked megfelelő helyszínre, neked megfelelő időpontban), és csak veletek foglalkozik.

2022. máj. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
41%

Nalunk a hazhozjovo kikepzo elrontotta a kutyankat,ellenunk forditotta es agressziv lett. 50 ezrunk banta.


Hazhoz ne hivj senkit,mert alaassa a tekintelyed,h egy vadidegen dirigal neked meg a kutyadnak. Utana sz4rba se vesz a kutyad.

2022. máj. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
92%

Nekem népszerű kutyakiképző például Kivágó Arnold, de persze kinek mi.

Ez semmiképp se becsmérlés vagy arcoskodás, csak azt szeretném érzékeltetni, hogy szerintem a kutyázásban kétféle kiképző tekinthető profinak, az egyik, akinek sokéves tapasztalata és kimagasló eredményei vannak, a másik akinek átfogó, tudományosan megalapozott tudása van és esetleg kevésbé látványos eredményei, persze a legjobb ha mind a két területen egyaránt profi, de ilyen szerintem az egész országban nincs. Viszont a saját honlapja alapján Ocztos Panka egyikbe se tartozik.


"Mindenképpen profit szeretnék a kutyámhoz."

Tökéletesen megértem és egyet is értek ezzel a hozzáállással, én is mindig erre törekedtem, mivel a kutyázás egy rendkívül sokrétű és összetett dolog én is mindig az adott feladathoz, az adott célkitűzéshez - nyilván a hazai lehetőségekhez mérten - igyekeztem megkeresni azt, aki az adott területen a legjobb, a legeredményesebb és tőle tanulni.

Szóval a nulladik lépés annak meghatározása, hogy pontosan milyen célra keresel profit a kutyádhoz. Mivel Ocztos Panka az oldala alapján viselkedésterápiával foglalkozik, ezért feltételezem, hogy ez a cél. Nyilván ebben a helyzetben Kivágó Arnolddal nem sokat érnél, viszont Ocztos Pankánál is vannak sokkal profibbak viselkedésterápiában.

Ez egy olyan terület, ahol nagyon fontos, hogy a kiképző tisztában legyen a kutya neurológiai és pszichológiai működésével, a reakciók okát pontosan fel tudja mérni és az alapján tudjon más viselkedéseket rögzíteni, tehát azon az irányvonalon kell elindulni, hogy ismerje ennek tudományos hátterét is. Részben személyes tapasztalat alapján is jó szívvel ajánlom a Sci-dog csapatát, ők Svájcban tanult etológusok, Pankával ellentétben nem hallgattak egy-két etológiai témájú tárgyat természetvédelmi mérnökként, hanem konkrétan EBBŐL DOKTORÁLTAK. A "habilitációs kutyakiképző iskolákkal" kapcsolatban is vannak fenntartásaim, nagyjából olyan a különbség mintha egy jogi asszisztensre vagy egy ügyvédre bíznám a válásomat...

Mindegy is, a lényeg, hogy ha valóban profiktól szeretnél segítséget kapni viselkedésterápia esetében, akkor szerintem egyértelműen a Sci-dog a jobb választás, átfogóbb tudományos ismeretekkel rendelkeznek, a facebookon olvashatsz az eredményeikről, rehabilitációkról, rengeteg előadást is tartanak, illetve közel azonos áron (15.000Ft) vannak magánóráik is. Továbbá ők is budapestiek, igaz nem mennek házhoz, így ha kifejezetten otthoni környezetben van probléma, akkor abban nem biztos, hogy személyesen tudnak segíteni, de az elméleti részeket akkor is hasznosabbnak tartom tőlük elsajátítani.

2022. máj. 29. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Elozovel egyetertek, Arnold legalabb fel tudott mutatni valamit a kutyak teren, errol a norol meg nem hallottam.


Bar nekem a Sci-Dog sem szimpi.


Kerdezo, korabbi kliensekkel kene szerintem felvenni a kapcsolatot, milyen volt a kutyajuk elotte-utana, mit tud felmutatni a no.

2022. jún. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!