Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek ha a 2 kutyánk...

Mit tegyek ha a 2 kutyánk gyakran harcol egymással? 2 szuka kutya.

Figyelt kérdés
Van 2 kutyánk a családban, és nagyon gyakran verekedések törnek ki. Úgy vettem észre, hogy az a kutyánk kezdi a verekedést aki régebb óta van meg. Az egyik kutyánk (aki régebb óta van meg) 2 éves husky, a másik 1 éves amerikai akita. Mindkettő szuka kutya, a husky kutya nagyon territorialis mindig védi a játékait és a ételét.

2022. máj. 27. 18:30
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Igy azert tenyleg nehez hogy szellel szembe pisalsz, de aajnos akkor is valakinek muszaj rendet vagni a ket kutya kozt. Vagy szeparaljatok oket egymastol
2022. máj. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Nekem hét ivaros szukám van, sose verekednek csak akkor mikor az újak mindig jöttek pár hétig, aztán abbahagyták ahogy beilleszkedtek. Mondjuk én velük foglalkozom, tehát velük vagyok szinte folyamatosan és le is fárasztom őket, és engem 100%-ban el is fogadtak falkavezérnek, így sokkal egyszerűbb együtt tartani őket, mint a klasszikus módon.

Amíg a családod nem foglalkozik a dologgal normálisan addig nehéz megoldani. Ha a kaját, játékot nem hagynák kint akkor kapásból töredékére csökkenne a verekedések száma. Azt fontos még megnézni, hogy ki a támadó és ki a védelmezni való szuka, mert arra nagyon háklisak, mindig a védelmezni való szukát kell védeni és a támadót lenyomni. És ezt nehéz eldönteni, én is egyszer benéztem és az új kutyát néztem támadónak, pedig pont ő volt a védeni való és a másik sunyin hergelte fel. Ahogy rájöttem erre és megfordítottam a nevelési irányt, pár nap alatt megnyugodtak.

2023. ápr. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!