Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a jó megoldás? Velem...

Mi a jó megoldás? Velem maradjon vagy velük menjen?

Figyelt kérdés

Apukám megy kertesbe, én maradok itt (3 szintes tégla). Két kutyánk van, immár 4 éve laknak együtt, 6 és 8 évesek. Utóbbit bántalmazták... nem is egyszer, sok helyen megfordult, nem maradt tovább egyiknél sem 3 hónapnál többet. Nálunk jó helyre került, ő a szívem csücske. A másik kutyát is szeretem, ő is engem, de mint gazdája, nem nekem való szerepet, csak a hülye vagyok, aki tartja a póráz végét, ő apám szíve csücske, első látásra szerelem volt a képen meglátva. Már megvannak együtt a kutyák, szeretik egymást, és biztos élvezné az idősebb a kertet, DE úgy gondolom, apukám nem tudná úgy kielégíteni a szükségleteit, mint ahogy én teszem. Szerinte a két kutyának együtt kell lenni, és ezt támogatnám is, ha tudnám, megadja neki, amire nagyon is van igénye. Szereti, de nem jobban az ő szíve csücskénél. Bújós kutya, imádja, amikor babusgatják, nem csak amikor ő jön érte. Apukám szereti őt is, de "nincs meg benne az a szenvedély", az a nagy szerelem. Ráadásul, mivel a fiatalabb (rangidős) féltékeny tud lenni, noha látszik, hogy kötődik hozzá, nyalogatja, rajta alszik, időnként (ritkán) csak úgy hülyét kap és megmorogja vagy nekiugrik, ami után, mint tegnap, a másik kvázi nem tudja, mit kezdjen magával, toporgott egy ideig egyedül, amikor én nem mondtam, mit csináljon, nem esett jól neki a pajtása viselkedése. A fiatalabbnak van igénye a játékra, az idősebbnek nincs, sajnos ezt az előző helyeken kiölték belőle valószínűleg egészen fiatalon. Nem lenne játék a kertben a részéről, maximum együtt ugatnának bele a világba. Kinti-benti kutyák lennének, nappal kint, amikor akarnak, éjszaka bent, vagy nyáron kint, ha úgy érzik, és éjjel mindketten aludhatnának apukámmal egy szobában/ágyban. Kettőnk általános viselkedése úgy néz ki, hogy ő a fiatalabbnak ad több szeretet, ez a nézéséből is látszik, míg én az idősebbel vagyok így. Amúgy mindkét kutya velem alszik, de az idősebbel évszaktól független felezzük már mióta a párnámat, hozzám búj amikor villámlik, amikor fél, simizem, megölelem, amikor nagyon rosszat álmodik, ott vagyok... én szoktam jelenteni mindkét kutyánál a lelki támogatást, és az idősebben nagyon látszik, hogy igénye van erre, apukám meg... így, ennyire nem igazán remekel ebben.


Engedjem elmenni az idősebbet? Sokat szenvedett lelkileg, nagyrészt én foglalkoztam vele, hogy helyreállítsam a világát, szóval nagyon ismerem, mennyire megvannak benne azok, amiket fentebb írtam. Egy nagy kert, a saját terület ellensúlyozza, hogy vélhetően nem kapja meg apámtól úgy és azt, amit és ahogy tőlem? Egyébként engedném menni, attól nem tartok, hogy utánam sírna, hanem az ő életében én vagyok kvázi az "anyai szeretet" (bocs, tudom, hogy rendkívül hülyén néz ki), apukám pedig a vicceskedő és a szigor, akinél a kutyának, amikor szól, a parancs az parancs.


2022. máj. 30. 12:32
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%
Ne engedd elmenni. Egyertelmu a kerdesbol, hogy ezt szeretned, ezek utan pedig lenyegtelen. Jobb neki veled, es neked is jobb, ha ott van
2022. máj. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha te több időt tudsz ráfordítani a gondoskodására, akkor mindenképp maradjon nálad.
2022. máj. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem a bántalmazottat megviselné az is, ha elvalasztanák a társától, de lehet, apád hiánya is. Nehéz kérdés, harmadik megoldás nincs?
2022. máj. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem maradjon, a társa hiányát meg tudja szokni, úgyis találkoznak majd, nem a világ végére költöznek, de a GAZDI számára te vagy, te tudsz megfelelőbben foglalkozni vele.
2022. máj. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nincs harmadik megoldás. Már nagyapám idejében az én nevemre iratták a lakását, amiben élünk nagyapám halála után az apukámmal. Egy embernek tökéletes, kettőnek határeset és jó/elég között. Szépen fel lett újítva, jó környéken van, három park is van a közelben, az egyik a ház mögött, sok üzlet, gyógyszertár, iskola, szuper a tömegközlekedés, egyik szinte előttünk, másik percekre... Rémálom lenne számomra kertesbe költözni, ezt pedig kiadni, hogy ne álljon üresen. És apukám személyiségét sem viselném el, a "szerepkörünk" amennyire más a kutyáknál, annyira a személyiségünk is, ég és föld. Szeretjük egymást, de a kiütközések mindkettőnknek kezd terhes lenni.
2022. máj. 30. 13:22
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem se engedd elmenni, mindenkinek jobb ha nálad marad:)
2022. máj. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Mitől függ, hogy én vagyok nagybetűsen a gazdája? Hozzám szokott jönni, velem szokott aludni, tőlem szokta meg a leírtakat, de a szemében apukám a dominánsabb, akire jobban hallgat. Apukám talán hetente 2x viszi őket sétálni, sokáig dolgozik, én naponta háromszor. Az idősebb kutyát minden bizonnyal érte más kocsival kapcsolatos trauma, mert bár könnyen ugrott be, nem hányt, szóval megszokottan viselkedett, feszült volt, hogy hova megyünk, mintha őt vinnénk máshova, hogy átadjuk. Apukám gyakran, naponta megy autóval, amikor meglátja az idősebb, hogy elmegy, nem érdekli, amikor szólok, rohan utána a pórázon, mintha nem is jönne vissza, én meg nyugtatgatom. Nem tudom, hogy ez a kocsi miatt, hogy olyankor látja, hogy apum elmegy, vagy mert dacára annak, hogy én foglalkozok vele többet, ő is jobban kötődik apukámhoz (az idegen és idegenkedő kutyák is szinte a nyakába omlanak, mindig megdöbbennek ettől a gazdáik). De amikor sima séta van, nem tudom, hogy én vagyok az unalmas, vagy az előbb írt, hogy jobban szereti, apumat és a fiatalabb kutyát keresi, utánuk megy, ha a szeme előtt zajlik az "elválás", nyüszög, hogy utánuk akar menni, de közben, ha külön viszem sétálni, vagy nem lent válunk szét, előbb indulok el, nagyon is élvezi a sétákat, csóválja a farkát, érdeklődő, nem nyüszög, nyugodt, sőt a szocializációja is jobb, nem akkor az arca, amikor nincs vele a fiatalabb. Ezek miatt is nem tudom eldönteni, mennyire is van rám szüksége az idősebbnek.
2022. máj. 30. 13:33
 8/13 A kérdező kommentje:
Ó és köszönöm, mindenkinek megy a pipa :)
2022. máj. 30. 13:37
 9/13 Pintér László ***** válasza:
100%
Én Rád szavazok, hogy maradjon Nálad. Az írásodból Nekem nagyon az jön le, hogy nagyon szereted és fontos Neked, ezt érzi is egy kutya. Amúgy nagyon aranyosan írtál. Férfiasan megvallom, hogy még kis könny is szökött a Szemembe. Ha Csaj vagy, tán még Szerelmes is tudnék lenni Beléd. :P Látszik, hogy állatbarát vagy. Szerintem a bújós maradjon Veled, az apukásabb meg Apudnál legyen, aztán majd találkoznak. Vagy hát nem tudom. Eléggé fogós kérdés, de a bújós az mindenképpen Nálad legyen, ne érezze úgy, hogy megint kidobták.
2022. máj. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Az írásból nekem az jön le, hogy a két kutya között nincs igazán kapcsolat, az öreg elvan magában és néha nekimegy a fiatal, te pedig nagyon szereted az öreget. A helyedben szétválasztanám őket, nem fognak egymásnak hiányozni, ha apukád társat akar a kutyájának, fogadjon örökbe egy olyat, akivel elvan a kutyusa és esetleg még játszanak is.
2022. máj. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!