Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy gerinc törött kiskutya...

Egy gerinc törött kiskutya képes az életben maradásra?

Figyelt kérdés

Egyik nap rokonoknál voltunk faluhelyen és az udvarban láttam egy pár hetes kiskutyát akinek törött volt a gerince! :( Legalábbis én úgy láttam.. Aprócska volt és a gerince a háta vége felé láthatóan ki volt dudorodva, és a hátsó két lábát húzva ment a mellső lábain. :((( Ennek ellenére csóválta a farkát és eléggé aktív volt, de a testvéreihez képest aprócska. Mennyi esélye van így a túlélésre? Legszívesebben elhoztam volna, hogy elaltassák és ne szenvedjen, de a kapu csukva volt, a kerítésen pedig nem tudtam volna kiemelni. Van így esélye, vagy csak szenved? Azon elgondolkodtam hogy ha törött a gerince és béna a hátsó lábaira a farkincáját hogy tudja csóválni? Vagy ez nem függ össze?


Köszi a válaszokat előre is!


2010. szept. 18. 17:34
 1/4 anonim ***** válasza:
59%
Jaj szegényke! Csak szenved, ez neki így nem élet! Legjobb lesz, ha megfosztjátok a szenvedésétől...
2010. szept. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Gerbilgirl ***** válasza:
100%
Ha csóválta a farkát a gerince nem lehet eltörve, mivel a farka is a gerincével van egybe :) Lehet, hogy így született " görbe " gerinccel... Egy képet ha tudtál volna csatolni meg lehetett volna nézni :) Igaz nem vagyok állatorvos, meg nem is a kutyák szakértője. Ha a gazdái nem viszik el őt megnézetni, az nagyon szomorú, mert lehet majd a fejlődésében gátolni fogja.
2010. szept. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha boldog és van életkedve akkor nem szenved és egy kis törödéssel ugyanolyan teljes életet tud élni mint egésséges társai.

Sok mindentől függ,hogy melyik idegpályák sérültek meg.Az én kutyámnak maradtak minimális reflekszei(ha simogatom a lábát elhuzza)

2010. szept. 18. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A gazdája egy idős ember, "csak" lefialt a szukája.. 2 kutyus volt, de ez a kis betegecske kisebb volt mint a másik, a feje is sokkal kisebb volt, annyira sajnáltam! Ha megyek legközelebb, akkor megpróbálom lefotózni és/vagy elhozni.
2010. szept. 18. 19:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!