Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sokan miért etetik étel...

Sokan miért etetik étel maradékkal és egyéb nem nekik való kajával a kutyákat?

Figyelt kérdés
Múltkor egyik barátomnál jártam, kérdeztem, mit ad enni a kutyának, mert elég rosszul nézett ki. Nem sovány volt, inkább csak kedvetlen, fakó volt a szőre, ilyesmik. Mondta, hogy általában maradékot, ami megmarad otthon, rizs, krumpli, húscafatok, tesznek bele kenyeret meg vizet. Vagy kutyakonzervet kenyérrel össze keverve, vízzel felöntve, nyáron hideg vizzel, télen meleggel. Vagy tápot, de azt is a legtöbbször vizzel leöntve, mert a kutya nem iszik. Természetesen a kötelező veszettség elleni oltason kívül nincs semmije, se bolha, se kullancs ellen, semmi ellen nem kap semmit. Most komolyan, tényleg ennyire barom emberek vannak?

2022. máj. 31. 13:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%
Nem itt kell emberkedni, menj és mond meg neki, amit akarsz.
2022. máj. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
94%
1# Pontosan.
2022. máj. 31. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
95%
Vannak. Egyet te is találtál. El lehet kezdened az átnevelését.
2022. máj. 31. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
91%
Nem feltétlen barom, lehet inkább tudatlan és szegény. Tudod, nem szándékosan csinálja, hanem ennyit tud az állattartásról. Amúgy tényleg jobb lenne, ha neki mondanád.
2022. máj. 31. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
87%
Pár évtizede még ez volt a normális (nem volt jó a kutyának akkor sem, de senkit sem érdekelt). Az emberek állatokhoz való viszonya nem fog egyből megváltozni attól, hogy újradefiniáljuk az állatkínzás fogalmát.
2022. máj. 31. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
62%
Aham már a múlt században is pedigrés táppal etették a kutyákat... A malacokat is tilos moslékkal etetni, kicsit elborult az emberek elméje igen vannak ilyen barom emberek most komolyan. Van felelős állattartó és van aki le se sz@rja csak ott van valamiért és löknek neki néha valami kaját ne pusztuljon éhen szerencsétlen. Nem a házi koszttal van itt a probléma, nálad meg ott, hogy nézed tétlenül ha ennyire zavar.
2022. máj. 31. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
81%

“ fakó volt a szőre, ilyesmik.”


Ilyenkor vedlenek a kutyák. Ha egy nap nem fésülöd, már fakó.


“ Természetesen a kötelező veszettség elleni oltason kívül nincs semmije,”


Ellenőrizted?

2022. máj. 31. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

,,Vagy tápot, de azt is a legtöbbször vizzel leöntve, mert a kutya nem iszik." Ez mondjuk, jó, hogy figyel rá, hogy így is elegendő folyadékhoz jusson a kutyája. Valószínűleg azért etet így, mert ezt gondolja helyesnek. Mond el neki, de ne bunkón, hogy vannak nagyon jó minőségű tápok amiben minden szükséges vitamin, ásványi anyag meg van és a maradékok helyett kapja azt. A maradékkal az a baj, hogy nagyon füszeres, nem a kutyának készül, nincs benne minden amire szüksége lenne.


Oltásokról ugyanez, mond el neki amiket tudsz, kombinált oltás miért fontos, miért védekezzen a kulancsok ellen.


Ha a barátod nyugodtan beszélj vele ezekről. Csak ne úgy, hogy ez nem jó és ennyi, hanem indokold. Szereti a kutyáját biztosan változtat a dolgokon.



Vátlozáshoz az is kell, ha valaki nem tud valamit a másik meg igen, akkor az nem leszólja, hogy jajj de hülye, hanem tanácsot ad neki. Valamit meg lehet a másik tud jobban és akkor meg ő segít.


Nem kell bántani azt aki nem tud valamit. Segíts neki!

2022. máj. 31. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem sokan nem fordítanak ennek nagy fontosságot, szimplán úgy vannak vele, hogy ők is azt eszik, a kutyának akkor miért ne lenne jó ugyanaz. Persze van, aki szimplán nem akar költeni sok pénzt a kutya etetésére, de szerintem sokan bele se gondolnak, hogy amit ők esznek az miért ne lenne jó a kutyának.


Meg még mindig nagyon sokan vannak, akik szereznek egy kutyát, aztán kerti dísznek tartják, odarakják elé az ételt és ennyi volt a napi foglalkozás. Az ilyen emberek nyilván nem is annyira foglalkoznak azzal, hogy mit eszik a kutya, csak adnak neki valamit, hogy ne haljon éhen.


Viszont szerintem ha valakit tényleg érdekel a kutyája, akkor vagy tudatlanságból etet így, illetve ott az a lehetőség is, hogy nem akar, nem tud annyit rákölteni a kutyára, viszont akkor meg ott a kérdés, hogyha nem volt tisztában az állattartás költségeivel, vagy pedig egyszerűen nem akar egy kutyára költeni, akkor minek is szerzett kutyát.

2022. máj. 31. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Én ne mondanám el neki? Azzal kezdtem, hogy elmagyaráztam neki, hogy miért rossz, amit csinál. De abszolút nem hatotta meg, nem érdekelte, csak nevetett inkább raja. Azt mondja amúgy sem érdekli, nem az ő kutyája, csak az öccse hagyta rá, örüljön, hogy ad neki enni legalább. Persze sem sétálni nem viszi, se nem játszik vele, semmit, a kutya csak bámul ki a fejéből, vagy épp ugrál fel a kennel rácsaira, ha embert lát, de a kutya erőfeszítései hiábavalóak... Megkapja szépen minden nap este a kaját a koszos edénykéjébe és ezzel le van rendezve
2022. máj. 31. 15:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!