Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehetne helyreallitani...

Hogyan lehetne helyreallitani a dominenciat a kutyamnal?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy szerintem azt hiszi hogy o a fonok. Agyra feljon, porazon huz, rangat , ha megsimogatom amikor megyek el akkor morog, ha fel emelem akk odakap. Ezen szeretnek valtoztatni de nem tudom hogyan. Kutya iskolaba jelenleg nem tudom vinni, es szeretnem ha ez miatt nem szidnatok.

Ha elkezdenek szabalyokat vezetni be, hogy pl agyra nem mehet fel stb akkor az segitene? Legyszi adjatok tippeket, vagy kulturaltan mondjatok el a velemenyeteket.

Ja es egy csivavarol van szo es mar 8 eves.



2022. jún. 5. 15:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
70%
A csivavak elmebeteg kis joszagok alapjaraton.
2022. jún. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Csivavák alapból hajlamosak erre, az a kérdés, hogy ez eddig is ilyen volt, vagy időközben változtak meg a dolgok?


Egyébként a válasz a következetesség.

-Ágyra feljön --> Határozott NEM lerak az ágyról

-Rántgat --> Megállsz addig amíg le nem nyugszik, vagy megfordulsz és ezzel kizökkented, ha jól sétál akkor megdicséred.


Felvételre: Nem minden kutya szereti ha egy 20x nagyobb valaki felveszi őt, meg tudom érteni, ehhez bizalom kell.

Morgásra: Ha következetes vagy akkor ez meg fog szűnni

2022. jún. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
87%

Igen az előttem válaszolónak igaza van.

Ahoz hogy egy csivava kiegyensúlyozottan és nyugodtan éljen/viselkedjen nagyon sok és korai szocializációt igényel. Egy 8 éves kutyától ne várj csodát, nem fogod tudni kinevelni belőle azt amit 8 éve jónak tart.

És ahogy idősödik a kutya úgy fog változni. Valamelyik nyugodtabb valamelyik még agresszívabb lesz.


De a kérdésre vissza térve.

Szabályokat lefektetni jó, segíthet. Ha morog rá kell szólni, ha pedig oda kap, le is szidhatod. Ha van kenneled, boxod, nyugodtan zárd el egy kicsit ha nagyon megkergül.

Kezd el sétáltani rendszeresen, mozgasd, játsz vele, had fáradjon. Ha pórázon húz, csak tudsz vele kezdeni valamit. 2 kg az egész kutya szóval nem nehéz visszafogni. Tanítsd meg neki hogy láb mellett jöjjön, és hogy téged nem előzhet meg.

Ha húz megállítod, és magad mellé húzod. Ha nagyon húz állj meg. Egy idő után rá fog jönni ha menni akar valahova, akkor csak melletted fogja tudni megtenni.

Sétáljatok változatos helyeken. Vidd be a városba, ismerje meg új hangokat, szagokat. Vidd el az erdőbe, mezőre. Vidd kutyák közé, de ne engedd közel a többi kutyához. Az kéne még hogy egy kevésbé barátságos kutyába kössön bele véletlenül.

Te menj ki és be először az ajtón, ne engedd fel az ágyba

Ne mindig körülötte forogjon a világ. Ha zavar küld a helyére. Ha nem megy oda magától, vidd oda és parancsolja rá hogy maradjon.

Ha kapdos mikor felemeled, szidd le. Nem normális hogy megemeled és megharap. Nyilván ne emelgesd 0-24, de ehez is hozzá kell szoktatni. Esetleg adj neki jutalmat ha fel tudod úgy venni hogy nem morog vagy kap meg.


Egyébként nekem sosem volt csivavám, de kutyaiskolába volt szerencsém egy párhoz. Szóval ezek nem biztos hogy beválnak, nem tudom. A csivavám teljesen máshogy működnek mint mondjuk egy németjuhász.

De biztosan találsz videókat, leírásokat a csivava nevelésről, de csodát ne várj egy 8 éves kutyától

2022. jún. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
31%
A csivava domináns fajta, kérdés, hogy mindig ez volt, vagy most kezdte? Mert ha eddig is neveletlen volt, a nevelésével van a baj, de ha újdonság, akkor más oka is lehet, az agresszió jelezhet fájdalmat, betegséget.
2022. jún. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a valaszokat!

Eddig is igy volt.. kis koromba kaptam a szuleim neveltek…most hogy megnottem kezdem eszrevenni a gondokat es szeretnek valtoztatni ezeken

2022. jún. 5. 18:56
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Hihetetlen, hogy a szuleid ennyire szartak bele az egeszbe, itt ez a legszomorubb, mert nyilvan az o felelosseguk (lenne) elsosorban a kutya.


Nem tudod oket ravenni a kutyasulira? Bar ide inkabb mar trener kellene.

2022. jún. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
65%

Nem dominancia probléma, ember - és kapcsolat probléma. Egyértelműen nem szereti, ha simogatod, de te mégis csinálod. Egyértelműen nem kellemetlen neki, ha felveszed, de te mégis csinálod. És ezek nem létfontosságú dolgok (mint egy gyógyszerbeadás), csak a hülye ember hülye elvárásai...

Szóval első körben ezeket kellene elhagynod és rágyúrnod a kommunikációra a kutyával: testbeszéd értelmezése, figyelembe vétele + tanítás, hogy te is el tudd mondani neki mit szeretnél (Fifi, gyere le az ágyról). 8 évig nőtt, mint a gyom, nem várhatod el, hogy a semmiből megtanuljon emberül...

2022. jún. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
62%

Mármint a neveletlen kutyán segítene-e az, ha elkezdenéd nevelni? Nem, szerintem semmit nem segítene...

Eddig miért nem voltak szabályok az életében?

2022. jún. 5. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Nem hiszem el hogy ennyire bugyuta vagy ! Mint mondtam ( lehet nem tudsz olvasni) kicsi voltam amikor megkaptam. Nem en neveltem hanem a szuleim. Szoval orulnek ha nem engem szidnatok. En most csak segiteni szeretnek rajta.
2022. jún. 6. 10:16
 10/15 anonim ***** válasza:

De a szüleid miért nem neveltek? Nyilván nem a kisgyerek dolga ez. De minek kellett kutya, ha csak elhanyagoltátok?

A kutyaiskola miért is nem opció? Vagy házhoz járó kiképző?

2022. jún. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!