Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Átneveznétek csak azért a...

Átneveznétek csak azért a kutyátokat, mert egy újabban a családba kerülő embernek is ugyan az a neve, mint a kutyának?

Figyelt kérdés

A kutyám 4 éves, kis kölyök kora óta nálam van és azóta a nevén is szólítjuk, az adott név szerepel a papírjain is. Kb 2 éve bekerült a családba egy ember, akinek szintén az a neve, mint a kutyánknak.

Volt egy megjegyzés részükről, hogy igazán átnevezhetnénk...


2022. jún. 6. 06:33
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
95%
Nem.
2022. jún. 6. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
86%

Ez nagyon egyedi, helyzet függő.

A csaladtagok hozzáállásától egyéniségétől is függ.

Ha zavaró, legjobb lenne valamilyen apró eltéréssel hívni ezután a kutyát. (például Alex helyett Alek)

2022. jún. 6. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
86%

Nem vagyok nagy kutyabarát. De nehogy már valaki odakerül, és ő határozza meg, hogy mi legyen! Ő a kiskirály, vagy mi? Minden házban vannak bizonyos szokások, és aki odakerül, annak kell ezekhez alkalmazkodnia, nem fordítva. Meg azért a kutyának se teljesen mindegy, eddig így hívták-e, ezentúl máshogy.

Függ attól, ki került a családba és a kutya tulajdonosának milyen a viszonya hozzá. Ha annyira szereti azt az új embert, mert pl. a kedvese, akkor persze átnevezheti, ha így itéli meg.

Ha a kutya tulajdonosa a ház tulajdonosa is egyben, és tőle függetlenül került valaki új ember a családba, akkor az új embernek kellene teljes mértékben alkalmazkodni.

2022. jún. 6. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
93%

Dehogy nevezném át a kutyát!

Nálunk a családban van egy Botond nevű kutya, ez szerepelt a törzskönyvében is, Botinak nevezi mindenki. A gyerek osztályában pedig szintén van egy Botond nevű kisfiú, ki nem találnád, mi a beceneve... Így járt, én is nehezményezhetném a gyerek nevét ennyi erővel.

Legfeljebb akkor volna jogos a beszólás, ha azt követően nevezted volna el a kutyát, hogy megismerted őt.

2022. jún. 6. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy nevezném át!


Ha az illetőt annyira zavarja a dolog, akkor válasszon magának ő másik nevet, ő legalább értené, hogy miért az átnevezősdi.


Nálunk az unokatesóm barátnőjének a macskáját hívják úgy mint engem. Rengeteget nevettünk már ezzel kapcsolatos poénokon vagy vicces el-és beszólásokon. Az évek múltával egyébként egyre kevésbé tűnik fel, de szerencsére néha még ma is vannak vicces szituk. Húsvétkor, mikor náluk voltunk, akkor az egyik fiam és én is a kanapén ültünk, valamint a macska is azonnal elfoglalta a kanapén/fotelban megürülő helyet. A fiam kiment sütiért és mire visszajött már a macsek aludt a helyén. Erre unokatesóm beszólt, hogy "Xy húzz már a francba onnan!" Erre én felkeltem és leültem a szőnyegre. Eletelt pár pillanat, mire mindenkinek leesett, hogy mi történt. Nevettünk egy jót és kész!

2022. jún. 6. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
96%

Nem nevezném át.

Az egy másik kérdés, hogy én olyan nevet adtam volna neki, ami nem emberi keresztnév: Tücsök, Buksi, Morzsi vagy hasonló. De pl. ismerősömnek régen volt Zsombor nevű kutyája.

Szerintem ennyi rugalmasság elvárható a bekerült embertől. Ill. ha ezen is fönnakad, az máris egy jelzés, hogy lesznek még vele gondok. :-))))

2022. jún. 6. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
94%

Ez most ugyanaz, mintha egy masik szemelynek lenne ugyanaz a neve... ot sem nevezned at, ugye...


Nem is biztos, h a kutya megszokna az uj nevet...

2022. jún. 6. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
97%
Nem . Egy felnőtt, épelméjű ember ne legyen féltékeny egy állatra. Ez a megoldás,nem az,hogy az egész világ az idiótához alkalmazkodjon. :D
2022. jún. 6. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
71%
Nem nevezném át, de embernevet nem is adnék állatnak.
2022. jún. 6. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
81%

Én átneveztem az Ali nevű kutyánkat, amikor a lányom összejött egy Alajos nevű sráccal, aki amúgy már a vőlegénye... és az ő beceneve is Ali.

A kutyát azóta Lalinak hívjuk és ugyanúgy hallgat rá (meg még kb 20 más becenévre, amin szólítjuk).

Nálunk viszont nem volt beszólás meg célozgatás, hogy nevezzem máshogy a kutyát, ők inkább nevettek rajta, engem zavart, hogy a (leendő) vejem meg a kutyám egy néven hívjam.

Nekem jobb így, a kutyának meg teljesen mindegy. A kutyák nagyon okosak, simán megértik, ha máshogy szólítod őket, főleg ha hasonló a név, illetve azt is tudják, hogy a beceneveik is rájuk vonatkoznak.

Szóval, szerintem ez minden érintett hozzáállásától függ. Nyilván KÖVETELNI, hogy a kutyádat nevezd át, senkinek nincs joga.

2022. jún. 6. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!