Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kis kutya illik egy...

Milyen kis kutya illik egy családhoz? Azt szeretném kérni, hogy akinek van kistestű kutyája (pl. bolognese, törpe uszkár, yorki stb.) az írja le először a fajtát aztán a a,,tapasztalatát"

Figyelt kérdés

Az egész család agyon régóta szeretne egy kiskutyát, és végre úgy igazán el kezdtünk keresni, de nem nagyon tudjuk milyen fajtát szeretnénk. A tapasztalat alatt értem:hogy viselkedik emberekkel, kutyákkal, mennyire pörög, hogy bírja a magányt

Illetve érdekelne még a kutya mérete és az általános információk amit tudtok róluk.



2022. jún. 6. 11:34
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Egy felnőtt lakás kutyát napi 3x le kell vinni.


Míg kölyök addig meg 6x-7x is.


Havanese-m van barátságos nagyon, fontos a szocializáció és persze a kutyaovi,suli is fontos. 6 kg.

Makacs szóval kell hozzá némi határozottság,mert könnyen az ember fejére nő, bár ez azért minden fajára igaz,hogy következetesen kell őket nevelni.


De bizony a két séta édes kevés.


Én meló előtt,után és lefekvés előtt leviszem.

2022. jún. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
76%
Ha érdekel valamilyen kutyafajta, azok mind fenn vannak az interneten. Olvasni meg csak tudsz. Marha nagy divat lett kedvtetésből másokkal végeztetni a munkát. Fogadok, neked nem is lesz kutyád, én neg itt güzülök érted. Gyere és addig pucold meg az ablakot, amíg írok helyetted.
2022. jún. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
28%
A 2 óránkénti sétára értettem, hogy nyilván nem ül mindenki otthon, hogy vigye le a kutyáját 2 óránként. Egyáltalán nem arról volt szó, hogy ne lenne másfél-két órája egy felelős kutyatartónak a kutyájára. Bár a nagy átlagban aki reggel 6-tól este 6-ig dolgozik, annak nem is lesz ennyi ideje, maximum egy fél órás séta. Lehet, hogy én vagyok túl pesszimista vagy mert egy kisvárosban lakom, ahol tényleg így élnek az emberek, de sajnos ez a valóság. Szép lenne, jó lenne 2 órákat sétálni egy nap a kutyánkkal, de akkor semmi másra ne legyen idő? Vagy persze ne legyen kutyája. Visszatérve a témához, egy egészséges felnőtt kistestű kutya, alig ha iszik fél litert egy nap, szóval emberekkel eleve kár összehasonlítani ezt, akik isznak jobb esetben 2-3 litert. Egy kistestű kutyának bőven elég a 2-3 séta ha már nem kölyök persze.
2022. jún. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
56%

Egy kistestű kutyának a hugyhólyagja is kisebb. Ugyanúgy szüksége van felnőttként legalább napi 3 pisilési lehetőségre (és akkor ez nagyon a legalja), mint egy nagyobb kutyának, és akkor semmi más igényéről nem esett szó.

Igen, lakásban annak, aki ezt nem tudja vállalni, nem volna szabad kutyát tartania. Ez van sajnos, nekünk sincs, be kellett látni, hogy nem volna rá minden nap ennyi időnk.

2022. jún. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindenhová való kutya aki pl 12-14 órákat dolgozik mondjuk annak pont nem való, kivéve ha van más család tag,párja,lakótárs aki bevállal egy sétát legalább.



Nekem a kistestűm nem bírná ki a napi 2 sétát. Ha már szobatiszta egy kutya akkor rohadt nagy szivatás a két séta...

Lépcsőházunkban lakott egy pasi egy kutyával, ideiglenesen olyan helyen dolgozott ahol 12 órázott és csak két séta volt. A lépcsőház mindig végig volt locsolva pisivel,mivel a kutya már nem bírta valószínűleg..


Aztán persze váltott.


Én is csak úgy mertem kutyát bevállalni,hogy tudtam a munkahelyemre bevihetem így kölyök korában sokat volt bent velem és kitudtam vinni 2 óránként. Éjszakát át aludta,kemény munkával 6 hét alatt szobatiszta kutyát csináltam belőle,de 4 séta az 8 hónapos koráig megvolt. Ja és abban a 6 hétben csak meló meg a kutya létezett. De azt akartam minél előbb szobatiszta legyen...


Annyira stabilan az kan létére,hogy semmilyen benti helységbe,állaeledel bolt,étterem,állatorvos sehol nem jelöl,ott sem ahol érzi más kutya jelölését. Tudja bent nem lehet. Bárhová vihető.. Mennyi olyat olvasni,hallani hogy a kutya nem szobatiszta és nem merik szállodába vinni,vagy vendégségben.


Bizony egy kutyával sok gond van főleg az első év melós .

2022. jún. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
69%

Napi 2x séta az állatkínzás kategória... napi 3x a minimum


Kertes ház természetesen más kategória, de ott is kell sétáltatni, csak nem pisi/kaki céljából.

2022. jún. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Máltai selyemkutya

Nagyon aranyos és játékos kutya. Imád velünk (gazdijukkal). Okos és nagyon igényli a figyelmet viszont napközben, amíg mi dolgozni vagyunk nagyon jól eljátszik egyedül. Szerintem egy kis szeretet gombóc.

2022. jún. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!