Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kb mennyi idő míg kozmetika...

Kb mennyi idő míg kozmetika után visszanő egy kutya szőre? (bichon bolognese)

Figyelt kérdés

Elvittem egy hete kozmetikushoz és nagyon rövid lett a szőre. Szegényt nézegetem de nagyon idegen neki is meg nekem is ez a rövidség. Sokáig tart amíg legalább 4cm-t nő?

(Nyilván nem áll senki egy órával meg vonalzóval a kutyája mellett, de még is mi a tapasztalat?)



2022. febr. 14. 22:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem 4 cm kb. 2 hónap lesz. Legközelebb kérd úgy, hogy csak ollóval vágjon belőle egy keveset, ne géppel nyírja full rövidre.
2022. febr. 15. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Hát biztos, hogy nem fogom ilyen rövidre kérni. Első alkalmunk volt, rábíztam. Legközelebb okosabb leszek.
2022. febr. 15. 07:16
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha elso alkalmatok volt, nem lehet, hogy nagyon gubancos volt a szore? Mert telen csak akkor nyirjak a kutyat rovidre, ha nem tudnak a szorevel mit kezdeni es muszaj.
2022. febr. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%

Hát figyelj,az egyik Shih tzum havonta igényel nyírást,ameddig a másik majdnem 3 havonta.

Na most..valahol én itt a kettő közt mondanék egy számot: 2 hónap.

Ha mázlid van gyorsan nő a szőre,addig most szegényre mehet a kutyakabi kintre.. :D

2022. febr. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
77%

Ha #3-asnak igaza van, akkor ezt javaslom olvasd el:

“ A szabályos „nyitott” szőrzetű bolognese gondozása nem túl nehéz. Fürdetni csak ritkán kell, mivel a szőrzet szennytaszító tulajdonságú, s jó állapotban tartásához elég, ha hetente egyszer átkefélik. Azon bolognesék esetében azonban, amelyeknek van aljszőrzetük, vagy amelyek szőrzetének jellege egyéb tekintetben különbözik az előbbitől, jóval több gondozásra van szükség, ugyanis az ilyen egyedek szőre hajlamos a gubancolódásra.

Fehér szőrét nagyon fontos rendszeresen fésülni, a megfelelő fésű kiválasztásához is kérhetjük szakember segítségét. Fésüléssel megakadályozhatjuk a szőrzet összegubancolódását, filcesedését. Fontos, hogy a fésűhöz szoktatást már kölyökkorban elkezdjük. Hetente 2-3 alkalommal nyugodtan kifésülhetjük otthon is. Fürdetni havonta egyszer érdemes, de fontos, hogy ehhez is minőségi sampont válasszunk. Havonta, kéthavonta vigyül el a kozmetikába, hogy bundáját kiigazítsák.“


Otthoni fésülés minden hosszúszőrű kutyánál fontos.

2022. febr. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Kutyakozmetikus vagyok.


Mi csak akkor nyirjuk foleg telen rovdire kutyak a szoret, ha nagyon csomos. Van meg a bonthato kategoria es van amikor mar inkább a bontas allatkinzassal erne fel. Felesleges kitenni a kutyat tobb oras bontasnak. Bolognese szore a göndörseg miatt alapbol hajlamosabb a csomosodasra, szoval rendszeres alapos fesulest igenyelnek.


Mivel irtad elso alkalom, de nem irtad a kutya mennyi idos, mennyit fesulitek?


Elso nyiras utan lassabban nő a szoruk.


Egyébként ha rendszeresen fesulitek hetente 2x alaposan megfelelo kefevel akkor nem kell majd kopaszra nyirni. Erdemes max 2 havonta ellatogatni a kozmetikushoz. Lehet ollozva kerni. De mikor mero pancel a kutya a kozmetikusnak nincs sok valasztasa.

2022. febr. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ. 6 hónapos kutyusról van szó. Rendszeresen fésülöm a szőrét, volt már fürdetés is. A kozmetikus előtt egy nappal pont először volt a családi ház udvarán póráz nélkül elengedve (lakásban élünk +pórázon séta) és úgy össze kente magát, meg annyi növényt összeszedett, hogy utána egy órán át tisztogattam. A kozmetikus azt mondta, hogy ennek ellenére érez benne gubancokat. De erre az eredményre nem számítottam. Legközelebb jobban átbeszéljük. 🙂 a kutya kabát csak természetes, várjuk a szép napos időt és meleget 😊
2022. febr. 15. 16:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!