Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van olyan szegény, aki kutyaka...

Van olyan szegény, aki kutyakaját kénytelen enni?

Figyelt kérdés
Egy helyi képviselő mondta, akitől egy szegény család segítséget kért, azt mondta kutyakaja volt a hűtőjükben.
2022. jún. 22. 21:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A konzerv árából már tud venni zacskóslevest vagy olyat ami nem kutyakaja
2022. jún. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Annak az árából lehet venni krumplit, tojást, esetleg valami olcsóbb virslit és máris jobb mint a kutyakaja.
2022. jún. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én gyerekkoromban mindig szerettem volna megkóstolni a zsákos kutyakaját, mert annyira finom illata volt. De végül sosem mertem. Lehet, hogy tényleg finom és azért eszik?
2022. jún. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Tudok ilyet aki ette, azt nem tudom, hogy a szegénység miatt-e. Tény, hogy ma vettem egy kis vacak 130g-os löncshúst 430-ért, egy jó 1 kg-s kutyakonzervet meg 540-ért. A főnököm meg amit vesz kutyakaját rá van írva, hogy emberi fogyasztásra alkalmas.
2022. jún. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
#4 én pont ma ettem életemben először löncshúst, de olyan szaga és íze volt, mint a kutyakajának, már dobtam is ki. Lehet a löncshúsra gondolt a képviselő kutyakaja alatt…
2022. jún. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
#5: A szaga ok, de az ízét honnét tudod, hogy olyan? :-D
2022. jún. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
78%
Nem csak prémium kutya -és macskakaját lehet kapni ám, van bőven szállítási sérült és címkehibás gyári selejt is, ami "kijutott" az üzemből. Ezekből 100 db annyi, mint prémiumból 10.
2022. jún. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Anyósom mesélte, hogy volt olyan korszak, amikor elég rosszul ment nekik. Ismerős révén páran kimentek külföldre nyelvet tanulni (takarított és szabadidejében tanult) és találtak a boltban olcsó konzervet, ami finom volt kenyérre kenve. Az gondolták, hogy májkrém. Nagyon sokat ettek ilyet, mert minden pénzt küldtek haza amit csak tudtak. Kicsit később rájött, hogy macskakaja... Nagyon nem rázta meg. Onnantól azt mondták, hogy van macskájuk és annak viszik. 🤷‍♀️

Sajnos elhiszem, hogy vannak akik erre szorulnak. A kétségbeesés igen kreatívvá és alkalmazkodóvá tesz. Nézzük meg egy kg krumpli árát és a névtelen kutyakajáét. 1 kg újkrumpli min. 400Ft (550-ért vettem ma), egy doboz 1200gr kutyakaja 250-300Ft. Ha meg van esetleg kapcsolat, aki olyan üzemben dolgozik...

2022. jún. 22. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szociban is jellemző volt, nagyjából ugyanez a történet, mint amit a hetes leírt, csak a Magyarországra érkező romániai vendégmunkásokkal.


Ahonnan jöttek ott nem ismerték ezt a fogalmat, hogy boltban kapható macska vagy kutyakaja, érteni se sokat értettek még magyarul, és vitték, mert tényleg miben másabb mint egy melegszendvics krém vagy löncshús első pillantásra?


Nem tudom az akkori árakat, de elképzelhető, hogy akkor tényleg jobban meg is érte a szegényebb rétegnek.

2022. jún. 23. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
#9: Szociban mi se ismertünk ilyesmit, nem csak a románok, BARF és társai ugyan már, kutya-macska a maradékot kapta. Sose felejtem el, amikor egyszer vasárnap délután estem haza kicsit piásan, megettem az ebéd maradékát. Édesanyám kérdi: nem láttad a kutya kajáját? Ööööö odaadtam neki... Aznap Buksi nem evett...
2022. jún. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!