Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek ezzel a szegény...

Mit tegyek ezzel a szegény kutyával? (többi lent)

Figyelt kérdés

Egyik ismerősömnek van egy kutyája. Nagyából 6-7 éves kan, németjuhász-labrador keverék. Egész életében láncon volt a kertjében, sétáltatva sose volt szerintem. Szegény kutya már évek óta még az utcára sem mehetett ki.


Elhatároztam hogy megkérdezem ezt az ismerősömet hogy meg-e vehetném tőle a kutyát és "kiszabadítanám" abból a fogságból amibe minden nap van.


Egyébként ez a kutya semmire se lett betanítva, kicsit kele-kóla, ugrál, nem hallgat semmire, igazából egész életét a kertbe élte le de még ott sem volt el engedve. Amikor lát engem akkor örülni szokott nekem ahogy néztem, mindig kézből meg is etetem és játszok is vele tehát már ismer (nagyából én állok hozzá legközelebb).


A kérdésem az lenne hogy szerintetek lenne esély rá hogy az ő korában megtanuljon szót fogadni, pórázzal sétálni ha elvinném? És tippeket amik esetleg jól jöhetnek is nagyon megköszönném gyakorlatiasabb gazdiktól.



2021. máj. 5. 15:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Meglehet tanítani csak több időt, türelmet és figyelmet igényel. Jutalom falattal próbáld meg és (az én kutyám al bevállt, nem feltétlenül kell így csinálni, csak egy tanács),hogy ha nincs szocializálva, akkor kivihetnéd egy mezőre, ott megtanithatnád szépen sétálni, aztán bent a faluban/városban. De ezektől eltekintve mindenképpen kutyaiskolát ajánlanék.
2021. máj. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze, meg tudja tanulni, csak idő kell hozzá. Elsősorban szeretet kell neki. Minél többet törődsz vele, és jó alaposan megmozgatot, annál kevésbé lesz izgága. De rövid, határozott, utasító" szóval, az ujjadat fölé emelve: "Nem szabad!" taníthatod, hogy szokjon le ugrálásról. Eztán jutalmazd simogatással, vagy jutalom falattal. Az utóbbi talán jobb. Mondjuk szerintem, ha meglát téged, mert éppen hazaérsz, mindig fel fog telni örömteli feszkóval, és farokcsóválás közben ugrál majd...ezt annyira letörni szerintem nem szabad... Olyan cukik ilyenkor:), de persze okosak a kutyák, így ezt is meg tudja tanulni, hogy nem szabad, ha türelmes vagy vele, következesen elvárod tőle, utasítod", és jutalmazod a végén kedvenc játékával, vagy jutalomfalattal.
2021. máj. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%
Egyedül nem biztos hogy fog menni, szerintem ha elhozod keress kutyasulit mellé
2021. máj. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, kiindulva abból, hogy még a sokkal jobb helyzetben lévő, de így is rosszul nevelt/kevés foglalkozott nj-k mennyire be tudnak, szinte visszafordíthatatlanul kattanni, én úgy indulnék neki, hogy nem nagy elvárásokkal, és felkészülnék a kompromisszumokra.


Mert ott lesznek az első problémák, amikor nem csak foglakozol vele (eteted-játszotok), hanem szabályokat is állítasz. Erre fel kell készülnöd lelkiekben és mentálisan, mert egy ilyen láncról leszabadult kutya általában nagyon szívesen fogad mindent egy új embertől az életében, de egyáltalán nincs hozzászokva ahhoz, hogy moderállnia kell magát. Lehet ironikusan hangzik, hogy egy láncon tartott kutya ismeri a legkevésbé a keretek között maradást, de így van. Ameddig a lánc elért, bármit csinálhatott, általában ezekre a kutyákra rá sincs hederítve, így fegyelmezve sincsenek.

Tehát az első napokban nagyon hálás lesz és "csodakutya", de a szabályokat le kell fektetned, és minden esetben be kell őket tartanod, mert az emberi sajnálatod miatt szépen lassan rá fog nőni a fejedre.


Az alapokra mindenképpen meg lehet majd tanítani, teljes pórázfegyelmet nem biztos hogy elvárnék, de ahogy az első írja, lassan és fokozatosan kell tanítani és szoktatni.


Először hozzád, az új helyhez, a póráz fogalma, majd csak aztán egy ingerszegényebb utcácska, és lassan, apránként.

Ennek a kutyának az is megváltás, ha szabadon mozoghat majd a kertben.


De mint írtam, ne elvakultan állj hozzá, egy ilyen idős kutyának már lehetnek berögzött "rosszaságai", nem is a legfogékonyabb már az agya (de mindenképpen tanítható), és annál több lesz a pozitív csalódás.

2021. máj. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%
3-as, kutyasuli előtt alakuljon ki a kutya-gazdi kapcsolat! Legyen meg az összeszokás. Anélkül értelmetlen.
2021. máj. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
93%

Kérdező: ez egy nagyon szép elhatározás, remélem sikerül.

Azonban, ha az ismerősöd nem adja el neked, akkor légyszives hívd ki az állat védőket, mert ez állat kínzás. Nem való mindenkinek állat, te ezt nagyon helyesen észre is vetted, cselekedj lehetőségeid szerint, az élet mindennél fontosabb.

2021. máj. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat és a segítséget. Remélem sikerülni fog majd egy két dologra betanítanom. A legnagyobb dolog amitől félek igazából az az hogy egyszer bevadul és megharap vagy nekiesik valakinek. Ez az ismerősöm akié a kutya egyébként közel áll hozzám úgyhogy az állatvédőket egyelőre nem akarom bevonni mert akár börtönbe is mehet azt pedig nem szeretném. De ha minden kötél szakad akkor megteszem amit kell.
2021. máj. 5. 15:53
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon változó, hogy mit lehet egy ilyen kutyával elérni, menhelyes tapasztalat, hogy van olyan, aki tökéletesebben viselkedik, mint egy kiskorától gazda által nevelt, pedig az első pár évet láncon töltötte vagy foglalkozás nélkül, de mégis szinte rögtön alkalmazkodott a belvároshoz, engedelmes, boldog kutya lett. Sajnos van olyan is, aki folyamatos kutyasuli ellenére még egy év után is megharapja a gazdáját, ha olyan szituációba kerül.


Ha stimmelnek a leírtak, szerintem képes lenne alkalmazkodni a körülményekhez, persze ehhez te is kellesz, ha hozzád kerül, elsősorban ne a játékra koncentrálj, hanem a szabályok betartatására és egy fix napirend kialakítására.


Azon is sok múlik, hogy milyen környezetbe kerülne, nem mindegy, hogy egy pici faluba, kertesházba, ahol a séták erdőn, mezőn zajlanának és 20-ból egyszer jönne egyáltalán szembe valaki-itt szinte rögtön "tökéletesen" viselkedne, mivel nincs nagyon hibalehetősge sem. Vagy pedig egy belvárosi mozgalmas kávéházas, parkos életet képzelsz el neki.


Sajnos viszont egyáltalán nem biztos, hogy az ismerősöd odaadja vagy nem szerez be helyette egy másikat. Számomra is felfoghatatlan, de még mindig sokak szerint alapfelszerelés a kutya, foglalkozni persze nem foglalkoznak vele, moslékkal etetik és elvárják, hogy becsülje meg magát és viselkedjen, ha megbetegszik, így járt...

2021. máj. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Attól még lehet jó ismerősöd, nincs gond. Nem is azt javasoltam, hogy ásd el ezért, de a jelenlegi helyzetet meg kell szűntetni. Börtönbe nem kerül emiatt, de nagyobb eséllyel gondolkodik el és/vagy veszik el tőle a kutyát, ami ebben az esetben megoldás.

A legtöbb ember konfliktusok során változik és tanul, a világ mindig a kisebb ellenállás felé halad... éppen ezért legyél Te a nagyobb ellenállás.

2021. máj. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Írd meg, hogy sikerült e megvenni!
2021. máj. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!