Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van-e olyan módszer mellyel...

Van-e olyan módszer mellyel le lehet törni a területvédő ösztönét, és nem harap meg, nem ugat agresszíven. Esetleg némi jutalomfalat, szalámi segíthet? Vagy hogyan lépjek fel? Határozott, nyugodt viselkedéssel felhagy a támadó szándékkal?

Figyelt kérdés

Egy közepes testű, de vélhetőleg még nem teljesen felnőtt kutyáról van szó. A terület másik része a közútnál zárt, a kerítésen keresztül már megnyalta a kezem (ebből gondolom nem teljesen vad még), de most amikor legutóbb akartam keresztülmenni, hevesen ugatott, amíg el nem távolodtam jó messzire, viszont a terület széléig nem jött el.Át kell mennem egy ilyen helyen ahol őrzi a területet a kutya.

Előre bocsátom, olyat ne is írjatok hogy ne menj arra, válassz másik útvonalat.



2022. jún. 22. 22:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Pedig pont ezt akartam írni.De akkor inkább azt kérdezem,hogy mi közöd van teneked a más kutyájához?Minden kutya ilyen,ha elmegy az ember egy kerítés mellett,ez történik.Ez van,ezzel teneked nem lehet és nem is kell semmit csinálnod.Nehogy már majd utána a kutya meg majd azért nem fogja tovább rendesen őrizni a gazdája portáját,mert te megszelidítetted.
2022. jún. 22. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Most jól értem hogy más területén járkálsz és még neked áll feljebb?

Egyébként ne akard nevelni más kutyáját, ételt meg szintén nem adunk idegen kutyának.

2022. jún. 23. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Elvbol vedi a teruletet. Hiaba haverkodsz vele. Ha baratok vagytok,akkor is megvedi a teruletet.


A kerdezo betoro

2022. jún. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Más területe hát lehet az egyik oldal de az út túloldalát csak használja. A térkép is jelöl ott utat át.

Szerintem attól hogy amikor elmegyek arra engem elfogad, nem fog megváltozni. másokkal szemben őrzi a territóriumát.

2022. jún. 23. 17:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!