Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » "Dologozzon meg az ételért" -...

"Dologozzon meg az ételért" - de hogyan, ha válogatós kutya?

Figyelt kérdés

7 honapos keverek, eleg vekonyka volt, de most mar kezd izmosodni. Jo minosegu szaraz tapot adok neki, de csak immel-ammal eszi meg.

Szivesen vetnem be ugyanezt a tapot tanitashoz (az alap dolgok gyakorlasahoz legalabbis), de kikopi:D

Nyilvan van jo par masik jutifalatunk, de mindig gyorsan elfogynak, es nekem egyszerubb lenne a sima kajajat is hasznalni neha.


Nalatok hogy megy ez?


Egyebkent most tapot valtok, de szerintem inkabb az a baja, hogy megunta, mint hogy nem izlik neki (?).



2022. ápr. 25. 10:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
94%
Milyen tápot kap? Lehet, hogy csak ez nem ízlik neki. Az enyémnek sem jön be mindegyik, sőt, még egy márkán belül is van, amit jobban eszik és van, amit nem szeret annyira. Neki például a bárányos nem jön be, a halasakat szereti, de egy gyengébb kategóriás halasat már nem szívesen eszik. Szoktam rajta nevetni, hogy milyen kis ínyenc lett, mert utcáról mentett kutya, aztán könnyen megszokta a jobb kaját. Nem a legjobb kategóriával indítottam, fokozatosan kapott egyre jobbat. Most már meg sem eszi azt, amivel annak idején kezdtünk, és akkor élvezettel ette. :-D
2022. ápr. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
83%

Tanításnál alap, hogy a jutifalat valami "extra" legyen, különösen étellel nehezebben motiválható kutyánál. Általában valami puha, könnyen lenyelhető dolgot használunk, de a lényeg, hogy a kutya hajlandó legyen dolgozni érte. Vannak olyan esetek, amikor a kutya működik a normál kajájáért is, van olyan eset is (pl. kötődési tréning), amikor nem is kap máshogy semmilyen kaját, csak munka közben, azt "megszolgálva", tehát a napi adagját így kapja meg, de ti nem ez az eset vagytok.

Ha eleve nem eszi jóízűen a tápját, akkor ott valamivel gond van, vagy a táp nem ízlik neki, vagy túl sokat kap, vagy az etetés körül van valami, amit helyre kellene tenni (kb. megengedheti magának a válogatást). Ezt nyilván nem lehet innen megmondani, hogy melyik. Feltételezem, hogy orvosilag rendben van a kutyus, és más dolgokat szívesen eszik, csak a tápját nem.


Én nem táppal etetek, de nálam ha nem fogy el a kaja, megy a hűtőbe és következő etetésnél újra kapja. Az idősebbik kutyám válogatós valamennyire, de nála ezt egészségügyi probléma is indokolja, de vele is ezt csinálom, csak nem a végtelenségig (szerencsére neki nem kell híznia sem).

2022. ápr. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
85%

Ki kell próbálni több féle jutifalit, hogy mi motiválja a legjobban.


Alapból érdemesebb kívánatosabb kaját használni jutalomnak.


Ha annyira nem érdekli a kaja, ki kell próbálni, hogy más jutalmazás mennyire jön be neki. Pl labda.

2022. ápr. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
9%
Ne kapjon előtte 24 óráig kaját. Meg fogja enni hidd el (kézből etetésnek nézzenek utána egyesek, mielőtt lepontoznak, hogy éheztetésre biztatom a kérdezőt)
2022. ápr. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Megeszi a kajajat, csak jutalmazasra sajnos teljesen alkalmatlan neki.

Ennyi lett volna a kerdesem, mert sokan mondjak, hogy jo, ha a neveles resze eleinte, ha csak munkaert kap kajat.


De akkor tovabbra is sajtot, specko trainingfalatkakat es kolbaszdarabkakat fogok hasznalni tanitashoz.

2022. ápr. 25. 11:23
 6/17 anonim ***** válasza:
73%
Tanításhoz nem száraztápot adunk, a kutyaoviban/suliban is mindig elmondják az elején, hogy valami különlegeset kell vinni jutalomfalat gyanánt, pl. virslikarikák vagy olyan jutifalat, amit nagyon szeret.
2022. ápr. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
83%
Én is a virslikarikákat akartam javasolni:) Egyébként milyen tápot eszik?
2022. ápr. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
78%

Az enyém az utált tápot nem ette meg akkor sem, ha nem kapott mást, nem mindig jön be a koplaltatás, tényleg van olyan, amikor a táp nem jó.

Én azért kérdeztem rá, mit eszik, nem lenne-e jó mást is kipróbálni, mert a kérdésben szerepelt, hogy nem szívesen eszi. Arra nem tért ki a kiegészítő szöveg, hogy amúgy megeszi normálisan csak tanításnál nem. Szóval ha normálisan eszi, akkor annyi a probléma, hogy neki ez nem elég finom, hogy dolgozzon is érte, de ha normálisan sem eszi meg, akkor érdemes másik tápot kipróbálni, akár csak másféle ízűt ugyanabból a márkából.

Egyébként tényleg érdemes egy napot koplaltatni tanítás előtt, nem fog ártani a kutyának, és motiváltabb lesz, hogy kajáért dolgozzon. De oktatáshoz valami olyan kell, amit nagyon szeret a kutya.

Amúgy táppal nekünk most a klikkert tanítják, hogy a kajája felét klikkerrel kapja meg kézből. De itt sem mennék semmire egy olyan táppal, amit a kutya amúgy nem szívesen eszik, kiköpi, most olyat kap, amit szeret, azzal megy.

2022. ápr. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekunk egeszsegugyi problema miatt muszaj a gyogytapot hasznalni jutalomfalatkent is, mert sajnos ezen kivul nem ehet nagyon mast. Legalabbis olyan mennyisegben nem, ami nekunk szukseges lenne a tanitashoz.

Ezt a tapot imadja a kutya, dolgozik is erte, de az elozo tapjaval ezt nem tudtuk volna megcsinalni, mert az egyaltalan nem erdekelte, nehezen is ette meg.


Szoval van ilyen, hogy egyszeruen nincs annyira oda a kutya valamiert, vekony a hatar persze a valogatossag es ekozott, de letezik ez a jelenseg is :D

2022. ápr. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%
Csak száraztápot kap? Szegény :(
2022. ápr. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!