Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem tudom helyhez szokatatni...

Nem tudom helyhez szokatatni a kutyát, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Az történt, hogy 8 hetesen lett elhozva egy kutyus a tenyésztőtől (kérlek ne arról szóljon a vita a hozzászólásokban, hogy tenyésztő vagy szaporító mert agyvérzést kapok már ettől :D) és lett neki betéve egy szoba kennel a hálószobámba (máshol nem megoldható mert ez egy Pesti 25nm-es kis garzon) amiben 28x is körbe tud fordulni (tehát nagy, mm a kennel). Na most oda viszont be lett zárva az éjszakákra eleinte. Sokat sírt de nem volt vele foglalkozva. Harmadik este magam mellé húztam a kennelt és úgy már nem is sírt szinte semmit. Mikor ezt megszokta akkor lett újra jó messze eltéve az ágytól a kennel. De amikor belemelegedett a játékba akkor mindig ide lett vissza zárva, hogy kicsit lenyugodjon. Ezután szórtam be neki ide jutifalit, próbálkoztam 2 hétig azzal, hogy "helyedre" parancs mellett becsalogattam ide jutifalival. De csak azért se akar magától bemenni aludni vagy akármit csinálni. (Még a rendes kajáját is mindig bent kapta). Na most mivel ez nem tűnt eredményesnek és arra meg tudtam tanítani, hogy ne rágja meg a holmimat(legalábbis helyel közzel) így úgy döntöttem, hogy összeszedem ezt a rohadt nagy kennelt és most egy sima kutya fekhelyet kapot. De valahogy ez sem jön be. Helyette azt csinálja, hogy ahol éppen össze esik ott elalszik háton, oldalra dőlve, összevissza ahogy akar :D. Este pedig már mióta nincs bezárva azóta az ágy lábához fekszik vagy valami olyan pozícióba ahol közelebb van hozzám ahol alszom. Előtte rendszeresen a kennel előtt aludt el úgy hogy kihúzott minden egyes takarót és játékot előtte a kennelből :D Egy kép róla => [link]


Mit tudnék még ezen kívül csinálni? Vagy ha nekem nem baj akkor nem probléma, hogy a kutyának nincs kijelölt helye? :D



2022. júl. 8. 09:20
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
41%
9esnek adok igazat ABBAN, hogy ebben a melegben előfordulhat,hogy te bezárod a kennelbe, de az egyetlen hűvös pont neki a lakásban PONT NEM a kennel lenne. ....
2022. júl. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
0%
Milyen fajta?
2022. júl. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
54%
A kennelt természetesen úgy kell elhelyezni a lakásban, hogy megfelelően védett helyen legyen forróságtól, huzattól, stb. Egyébként a szobakennel általában áthelyezhető, ha nem bútorként van kialakítva, akkor bármikor mozdítható, de a bútor változatok ritkábbak, mert drágábbak is, és aki autóban is használja, meg otthon is, nem olyat vesz.
2022. júl. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
53%

Ki az az idiota, aki a kennelt olyan helyre rakja melegben, ami nem megfelelo a kutyanak?

Ti ezt komolyan gondoljatok tenyleg? Hutomatracot is lehet am beletenni egyebkent.

2022. júl. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 qkker1 ***** válasza:
34%

"Milyen fajta?"


"Egy kép róla => [link]


Úgy tűnik, Husky.

2022. júl. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
24%

A huskyk alapból nem kedvelik a szabályokat, de türelem és meg fogja szeretni a kennelt.

Szerintem most azért fekszik "össze-vissza", mert melege van, ha 18-20 fok lenne, inkább választaná a puha, melegebb dolgokat, de mostanában 30 fok felett is volt a hőmérséklet.

Én nem szoktam napokig szoktatgatni a kutyákat a kennelhez, viszont főleg az elején, nem használom büntetésre (pl amit írtál, hogy ha bepörög, bezárod - ez már büntetés) és elvárom, hogy ne a fizikai akadály - ajtó - miatt maradjon csak bent, hanem mert csak szóra jöhet ki. A kaja beszórás viszont nagyon jó, a komplett étkezéseket is nyugodtan kaphatja bent. Még olyat is szoktam csinálni, hogy odafekszem a kennel mellé, kinyitom az ajtót és simogatom pár percig a kutyát, így további pozitív dolgokkal kötöm össze a kennelt.

A sírás kezelése már egy nehezebb dolog, mindenképp nyugodtnak kell maradni és ki kell ismerni a kutyát, hogy mikor mi a jobb, ha rászólsz vagy ha figyelmen kívül hagyod. Viszont, ha szépen viselkedik, lehet jutalmazni.

Rakj be neki hűsítő matracot, ha szétrágná, akkor meg csempét, de ne a full kennelbe, tudjon választani a puha és a hideg felület között.

2022. júl. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Igaz nem látszik rendesen a kutyus de egy Black and tan Shiba Inu :) de ha csak a hasát látni akkor tényleg huskyra hajaz :D
2022. júl. 8. 16:01
 18/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sztem még visszarakom és megpróbálom pihenő helynek kialakítani neki meg becsalogatni egy kis nasival
2022. júl. 8. 16:02
 19/19 anonim ***** válasza:
52%
Nem kell vele sokat gyakorolni, mindig csak annyit, amíg látod, hogy tud figyelni, és mindig jó élménnyel hagyjátok abba a tanulást.
2022. júl. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!