Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol tudom megnézetni hogy egy...

Hol tudom megnézetni hogy egy talált kutya chippelve van e?

Figyelt kérdés
Csak állatorvos tudja megnézni vagy máshol is lehet ezt?
2022. júl. 10. 21:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
98%
MOL benzinkutaknál szokott lenni chip leolvasó. Sok állatvédelmi szervezetnek is van. Állatpatikákban is sok helyen.
2022. júl. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

És azt én leolvashatom? Mi van akkor ha be van chippelve? Fel kell hívnom azt a számot? Ha mondjuk nincs chippelve, akkor megtarthatom a kutyát?


És ha van chippelve akkor mit kell csinálni?

2022. júl. 10. 21:32
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha chippelve van, akkor fel kell venni a kapcsolatot a gazdival. Ha nincs, akkor keresni kell a gazdit talán 3 hónapig meg jelenteni a jegyzőnek, hogy tálaltál egy kutyát, és ha a megadott időn belül nem jelentkezik a gazdája, akkor tarthatod meg. Tegyél el minden számlát, mert ha megkerul a gazdi, kifizettetheted vele a költségeidet.
2022. júl. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Állatdoki is megnézi. Igen, ha van chip, akkor értesíteni kell a gazdit.
2022. júl. 10. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
91%
Te csak azt látod, hogy van-e benne chip. Egy számsort ír ki a leolvasó, amit a PETVET datába beírhatsz. De a gazda adataihoz neked nincs hozzáférésed (nyilván), csak az állatorvosnak. Tehát így is, úgy is muszáj elvinned orvoshoz.
2022. júl. 11. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
78%
Tehát, a benzinkutas csak egy sorszámot lát, kontakt-telefonszámot nem? Vagy, hogy van ez?
2022. júl. 11. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
90%
Nyilván nem lát telefonszámot se a benzinkutas, se a megtaláló! Egyértelmű, hogy mások adatait nem lehet nyilvánosságra hozni! Kizárólag állatorvosnak van jogosultsága úgy belépni a PETVET datába, hogy láthassa a gazdák adatait!
2022. júl. 11. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
79%
De akkor mi értelme van, hogy a benzinkutas is le tudja olvasni, hogy van-e chip. Mert így a megtalálónak akár két kört is jelenthet, tehát először a benzinkút, utána a doki. Én tuti az állatorvoshoz vinném kapásból.
2022. júl. 11. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
A chip szám alapján kiad bizonyos adatokat a petvetdata, telefonszám vagy e-mail címet te is láthatsz, ha rögzítették, ez az állatorvos felelőssége. Én is meg tudom nézni, nem vagyok állatorvos. Akkor is keresni kell a gazdit 3 hónapig, ha nincs chip vagy van, de nem regisztrálta az állatorvos, a gazdi nem tudja regisztrálni, ő csak kifizeti az állatorvosnak. Végig kell nézni az egész testet, mert lehet, hogy a chip elvándorol.
2022. júl. 11. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
77%

Az az értelme hogy már hamarabb láthatod chippelt-e.


De egyből orvoshoz kell vinni, nyilván. De mint látod az emberek fordítva gondolkodnak, lásd a kérdést is...

2022. júl. 11. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!