Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Titeket is szoktak kibeszélni...

Titeket is szoktak kibeszélni a fületek hallatára, amikor kimentek a kutyával? Ez nem bunkóság?

Figyelt kérdés
Mert velem elég sokszor van. Séta közben, állatorvosnál vagy akárhol... Jön valaki egyedül vagy társaságban, meglátja a kutyám és akkor szépen elkezdik megbeszélni hogy: fúj csúnya dög, vagy jaj de cuki, vagy hát ez a kutya fél, behúzza a farkát (standard előírta faroktartása van). Vagy ez a kutya apró (közepes méret felső határán van), vagy xy fajta (mikor nem is az), vagy látod kislányom, ez a kutya nem harap. Vagy ez egy kölyökkutyus (9 éves) És az a poén hogy közben egy-két méterre állnak tőlünk és a p*fánba bámulnak. Ha meg elegem lesz és szólok, hogy "elnézést de ha akar valamit a kutyámtól akkor nekem mondja már, vagy ne terjessszen róla téves információkat!" akkor n vagyok a bunkó? Érdekes én úgy tanultam hogy illetlenség bámulni a másikat meg kibeszélni, összesúgni mögötte. Legalább ne egy méterre állnának tőlem és úgy csinálnák.
2010. szept. 21. 15:08
 1/10 anonim ***** válasza:

Igen, velem is volt már, hogy azt mondták rá, hogy fél stb., persze nem nekem, csak úgy egymásnak, pont úgy, ahogy leírtad, tőlem pár méterre, hogy én is hallom...pedig nem fél, csak még nem igazán szépen sétál pórázon.

Jah, meg a legnagyobb:

elsétáltunk egy pár mellett, mire a srác a csajnak:

- Nézd, kis boxer!

Pedig a kutyám amstaff...

2010. szept. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ilyenek az emberek! Bár gondolom, nem is a jóindulatú megjegyzések dühítenek, hanem amikor úgy beszélnek rólatok, mintha ott sem lennétek, és ráadásul hülyeségeket. Ezt mi is átéljük. Én azt utálom, mikor fikázzák a kutyámat. Nekem keverék van, de nekem ő a legszebb a világon. És egy igazi állatbarát ilyet sosem mond!
2010. szept. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
4%
akkor most minek is van a kutyád? mutogatni vagy szeretni?
2010. szept. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Én azt bírom amikor lekiskutyázzák, pedig 9 éves és nem egy babaarcú egyed. Most komolyan mi olyan furcsa azon hogy közepes méretű? Csak kisméretű meg nagyméretű kutyák létezhetnek? oO
2010. szept. 21. 15:21
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez szerintem mindenkivel előfordul.

Általában az én kutyámról inkább jót mondanak pl. milyen aranyos, milyen okos kutyus stb.

Előfordul azonban az is, hogy azt mondják pl. vakarék, az ekkora kutya inkább patkányra hasonlít (megjegyzem, annyira értett a kutyákhoz, hogy nem tűnt fel neki, hogy nem kis testű, hanem kölyök, talán akkor 3 hónapos volt a német juhászom).

Valótlanságot meg sokszor állítanak pl. nézd milyen szép husky (ez pont tegnap volt). Milyen okos kutya, de szegény már nem fiatal (tényleg nem fiatal, már 6 hónapos :D)

Ne foglalkozz az ilyenekkel, nem éri meg ezen idegeskedni.

2010. szept. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem meg ne foglalkozz ezzel. Ugyanúgy az emberek is gyakran kibeszélik egymást, hogy de kövér az a nő vagy jajj de szép.

Az meg nem tudom miért zavar, hogy pl. kölyökkutyának nézik. Na és? Ez szerintem nem rosszindulatú megjegyzés, egyszerűen nem ért az illető a kutyákhoz. Vagy ha az anyuka mond valamit a kutyáról a gyereknek. Miért ne mondhatna valamit? Legalább megtanulja a gyerek, hogy van amelyik kutya harap, a másik nem stb és nem lehet csak úgy odamenni bármelyikhez. És nem várhatod el mindenkitől, hogy ismerje az összes kutyafajtát, beleértve a tiédet is.

Persze a negatív, rosszindulatú megjegyzések senkinek nem esnek jól, de nem kell mellre szívni. Mindig vannak, lesznek bunkó emberek. A lényeg, hogy te szereted a saját kutyádat, akármilyen is.

2010. szept. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Jó hát lehet hogy én ilyen hülye antiszoc ember vagyok, de csak arra vágyom hogy hagyjanak békén. Ne szóljanak be meg ne is kedveskedjenek, sőt utóbbit jobban utálom mert az tolakodás. Amúgy meg lehet hogy az anyukák nevelik a gyereket csak épp nem velem kapcsolatba ugyanis állandóan kérdezés nélkül tolakodnának oda, és még sosem azt magyarázták hogy ez a kutya harap hanem hogy nem, na ja mert ők annyira ismerik. Ha akar valamit akkor vagy kérdezze meg mert (pl hogy ők aztán tutira tudja hogy nem harap) baj lehet belőle aztán mi szívunki. Pedig az én kutyám pont az aki harapna ha nem lenne jólnevelt, cseppet sem barátságos csak ez nincs kiírva rá mert nem úgy néz ki. Felőlem akár ki is beszélhetnek, csak ezt nem úgy kéne hogy szembe állnak velem két méterre...
2010. szept. 21. 21:37
 8/10 A kérdező kommentje:
Vagy még ez sem baj, csak akkor azt nem értem miért háborodnak fel hogyha beleszólok mikor ők voltak a bunkók?
2010. szept. 21. 21:39
 9/10 anonim ***** válasza:
61%

Jaj, ez ugyan ne rázzon meg!

Az emberi ostobaság határtalan, leginkább pedig a kutyát nem tartók véleményezik az ebeket.

Nekem gyönyörű, jól táplált, egészséges (kicsit keverék :))labradorom van, roppant érdeklődő és embercentrikus, mint a labradorok általában, mégis bárki jön az udvaromba (és a munkámból kifolyólag naponta kb. ötvenen biztos megfordulnak nálam!), mindenki okvetlenül kötelességének tartja, hogy véleményezze őt.

Az is, aki tegnap is látta.

Hogy kövér. Hogy sovány. Hogy milyen agresszívnek látszik. Hogy milyen undorító a lógó nyelve. Hogy milyen bamba képe van. Hogy furán állnak a fülei (teljesen normális szabványfülei vannak!). Hogy ebben a kutyában pittbull vér van (az anyja labrador, az apja golden retriver). Hogy biztos vemhes (még nem volt az soha, és nem is lesz). Hogy szenvedőnek látszik. Hogy ez a kutya szomjas. Hogy túlságosan hullik a szőre (most mégis mit várnak tőle? ez egy labrador!).

És még ezernyi vélemény.

Én pedig udvariasan meghallgatom, és amikor elmentek, megsimogatom a kutyát, és azt mondom neki, ne is törődj velük, gyönyörű vagy és okos.

És a kutya nekem hisz :)

2010. szept. 21. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
De azt legalább a szemedbe mondják és nem úgy mintha ott sem lennél.
2010. szept. 22. 16:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!