Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szerintetek bunkóság megkérni...

Szerintetek bunkóság megkérni a vendégeket érkezéskor, hogy takarítsák le a cipőjüket?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam, hogy kiraknék eldobható nedves törlőrongyokat (vastagabb típus), és megkérném a vendégeket, hogy azzal töröljék le a cipőjük talpát. Tudom, kicsit szokatlan megoldás... Ti mit szólnátok egy ilyen kéréshez? Az a helyzet, hogy egyrészt nagyon hideg nálunk a padló, másrészt dohányozni csak az erkélyen lehet, harmadrészt pedig általában táncolni is szoktunk és végül, de nem utolsó sorban többnyire mindenki szépen felöltözve szokott érkezni, úgy, hogy az öltözék része a cipő... Szóval nem szeretném levetetni a cipőket, de tisztaságot szeretnék:)
2011. nov. 14. 16:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
hát én nem örülnék neki,az más,hogy mondod ,hogy a lábtörlőt használják vagy télen söpörjék le a havat a cipőről de ez azért durva lenne.
2011. nov. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%

Ha táncoltok,akkor biztos kosz lesz. Ha még esztek is,akkor különösen. Én még azt is cikinek tartom,hogy csak az erkélyen dohányozhatnak a vendégek. Lehet a konyhában vagy az előszobában is. Utána ki lehet szellőztetni. Nem a házigazda kényelme fontos,hanem a vendégeké.

Igaz,hogy manapság ezzel nem sokat törődnek.

2011. nov. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én vennék nekik vendégpapucsot.
2011. nov. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
A dohányzás a nem dohányzó vendégek érdekéből került száműzésre az erkélyre, mivel a konyha, előszoba, nappali gyakorlatilag egy légtér. Amúgy én is cigizem itthon.
2011. nov. 14. 17:10
 5/12 A kérdező kommentje:
A vendégpapuccsal az a gondom, hogy táncolni nem lehet benne, mert általában filc talpuk van, és az nagyon csúszik. Meg hát eléggé elrontja az összhatást, ha valaki szépen felöltözött. Mit gondoltok arról, ha egy nagy nedves rongyot kirakok a földre, és megkérem a vendégeket, hogy azon töröljék le a lábukat? A sima lábtörlő szerintem nem sokat ér:(
2011. nov. 14. 17:12
 6/12 anonim ***** válasza:
Elég ciki szerintem. Én legalábbis nagyon furán venném, ha odamegyek kicsípve, és akkor álljak neki takarítani a cipőm talpát...ha nem akarsz vendégpapucsot, akkor lábtörlőn amennyire tudják, töröljék le, szőnyegeket el az útból, aztán ha elmentek, felmosod a padlót.
2011. nov. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
ez hatalmas illetlenség
2011. nov. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ilyen sz@r időben vagy ha havazik lucskos időben bent fog leolvadni a hó.

mindenképpen levetetném velük.

2011. nov. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Tudod (és őszintén kérlek, hidd el: nem bántni akarlak!) el nem mennék hozzátok, ha hajtanának se!:-) Szép és jó szeretni a tisztaságot, de nem jár együtt azzal, hogy kínos és feszengő légkört kelljen teremtenünk, ha meghívunk egy társaságot. Aki eljön, nyilván a legjobb cipőjében-ruhájában tiszteleg nálatok. Így is van rendjén. Nem három centi sártól cupogó cipőben készülünk összejövetelre - különösen táncra. Az meg, hogy amíg odaérünk, beporosodik a cipőtalpunk? - hát..légpárna tényleg nincsen senki alatt, bár - milyen könnyen járnánk! Van, akinek a tyúkszeme se fájna!:-)


Szerintem ne csinálj belőle ilyen gondot. Nyiss ajtót barátsággal, tessékeld be a vendégeidet..érezzétek magatokat a legjobban egymással - buli után meg táncolhat egyet a felmosórongy. Nem?

2011. nov. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Mi télen ha vendégségbe megyünk, egyértelmű, hogy a nedves ronggyal letörölgetjük a cipőnket, már csak azért is, mert a manapság elterjedt laminált padlókat tönkreteszi a víz.

De ha nincs sár, latyak, akkor szerintem felesleges ezen stresszelned, miután hazamentek, úgyis ki kell takarítanod, akkor meg nem mindegy, hogy csak a leesett morzsákat porszívózod fel vagy a cipőkről lekerült port is?

2011. nov. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!