Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért híres az Amerikai...

Miért híres az Amerikai Staffordshire terrier?

Figyelt kérdés
Sok ember olyat szeretne, soknak van ilyen kutyája, mitől olyan keresett manapság?
2010. szept. 21. 15:28
 1/9 anonim ***** válasza:
84%

Nos ez több okból is lehet.

Van aki menőzésből tartja a legtöbbek nem is fajtatiszták gyakran pitbullal keverik. Ettől nagyon kemények lesznek, hogy van egy kezelhetetlen kutyájuk :)


Van aki azért mert szereti az úgynevezett harci kutyákat. Bár hivatalosan nincs olyan, hogy harci kutya, de használták őket harcra és van aki sajnos még mindig ezért tartja.


Van aki magáért a fajtáért tartja mert bizony nagyszerű családkutya tud lenni és nagyon szépek (szerintem).


Van aki házőrzésre használja. Meg mint mondtam nagyon elterjedt "raj" kutya lett szerencsétlen. Ezáltal tele van az expressz is szaporítók által hirdetett kutyákkal így romlik is a hazai állomány pedig ennél a fajtánál fokozottan figyelni kéne honnan vesszük.. Meg mivel legálisan nem lehet kapni pit bull-t vesznek amstaffot ami gyakorlatilag ugyanúgy néz ki. Még a hozzá értőknek is nehéz megkülönböztetni.

2010. szept. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 hisztis válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Az amerikai staffordshire terrier (amstaff) minden pozitívum ötvöződik: az erő, az elszántság, az intelligencia és a gazda iránti odaadás. A fajta az 1900-as években utolsóként alakult ki az amerikai bull és terrier ágak keresztezéséből. Elsősorban fizikai ereje és kitartása miatt vált a vadászok, a farmerek és az őrző-védők munkakutyájává, de hamarosan kiemelkedett e szerepkörből és a kutyabarátok kedvenc társállatává vált. A fajtát 1936-ban ismerte el az American Kennel Club, bejegyzésére elsősorban azért volt szükség, hogy végleg elkülönítsék a harcra tenyésztett fajtától, a pitbulltól.


Milyen is az említett eb?

Megjelenése bár tekintélyt parancsoló, és a kutya maga is tisztában van hatalmas erejével, mégsem agresszív. Jóindulatú, barátságos és nagyon közvetlen kutya. Imád szerepelni és a figyelem középpontjában lenni. Szereti a gyerekeket, tőlük mindent elvisel. Igazi társállat.

2010. szept. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A többiek mindent leírtak. Nagyszerű kutya az biztos. Sajnos tele van az ország szaporítókkal, expresszen rengeteg hirdetés van tele velük. Itt is rengeteg van az elterjedt kategória ez a 10-20ezer forintos. Ami úgy is néz ki. Magyarán köze nincs a fajtához.

Van aki családi kedvencként tartja csupán a fajta szeretetéért nagyon sokan menőzésből ahogy leírta az első válaszoló. Nem csak szaporítóból, tenyésztőből is nagyon sok van az országban.De aki tőlük vesz, talán már bízhatunk benne, hogy még is csak jó helyre kerül és úgy bánnak vele ahogy kell. Meg a tenyésztő nem adja oda akárkinek a kutyáját. Nem mindegyik csinál akkora hűhót belőle, de olyannal még nem találkoztam aki semmit nem kérdezett volna vissza, hogy na még is hova kerülne az a kiskutya. Akármilyen fajtáról is beszélünk.

2011. aug. 30. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 compactegon ***** válasza:
nem híres, csak közkedvelt. mi személy szerint amellett, hogy gyönyörű kutyák, pont az emberszeretete és a hihetetlen jókedve miatt választottuk. igazi kis majom. családtagnak vettük, és kb. 3 hónapot vártunk, mire "ránktalált" :)
2011. aug. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
29%
Ahogy én látom a környezetemben , bár mindenki szépet és jót ír róla ,de valahogy 10ből 9 acsarkodó fenevad amelyiket másik kutyához emberhez nem lehet engedni mert egyből nekiugrik.Szóval aki ilyet tart az félelmet akar kelteni ,és menősködni szokott vele ,hogy az ő kutyája lenyomja akármelyik ebet a futtatón .Aki család és emberszerető kutyát akar sok más fajta között válogathat,még ha nem is akar aprótermetű ebet akkor is pl labrador vizsla szetterek golden retriver stb, nem kell egy eleve átlagnál agresszívebb kutyát venni majd én kinevelem belőle a vadságot címszóval ,mert bármikor bekattanhat ami a fent említett fajtákkal nagyságrendekkel ritkábban fordul elő.Szerintem nem éri meg a kockázatot de ki hogy gondolja..
2011. aug. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 compactegon ***** válasza:
46%
utolsó te vagy nem az amstaffról beszélsz, vagy el vagy tévedve. az lehet, hogy kutyákkal szemben dominánsabb a többi fajtánál, de hogy emberekhez ne lehetne odaengedni...nincs még egy fajta, ami annyira rajong az emberekért, mint a pit és a staffi. fent említett kutyák, (labrador, stb) pedig nem tetszik. eszemben sincs menőzni vele, lévén nincs komplexusom, és 34 vagyok.
2011. aug. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem kérem el a törzskönyvüket ,de ránézésre azok.Vagy lehetnek pitek is,nekem mindegy,de ugye a pitbulltörvény idején a soksok pit hirtelen eltűnt és amstaffá változtak át papíron ..Azt viszont látni milyen arcok viszik ezeket a kutyákat többségében és mire használják fel őket.
2011. aug. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 compactegon ***** válasza:
100%
ebben igazad van, és nagyon el lehet cseszni ezeket a fajtákat. én sem rajongok a tinédzser romáknál látott pitekért/staffikrért. tisztelet a kivételnek nekik még egy hörcsög nevelése is gondot jelentene...
2011. aug. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Hiába is kérnéd ezeknek a törzskönyvüket mivel nincs is. Ez a 10-20ezer forintos kategória amiről beszéltem. Agyon szaporítják őket, rossz idegrendszer nem megfelelő nevelés na meg igaz hogy dominánsak kutyákkal így egyben persze, hogy rajoskodnak hogy nem lehet egy kutyához sem oda engedni mert jaj széttép mindenkit.

Velem egyszer tavaly előtt történt meg állateledel boltba egy amstaffnak tűnő tárgy (én csak így hívom ezeket) bent volt egy csávóval a kutyám (pekingi) ment volna oda csóválva (mind a két kutya kan) ismerkedni. Megkérdeztem a gazdáját oda engedhetem-e. Erre a gazda: Hááát a héten ölt meg egy németjuhászt... Halkan hozzá teszem hogy a kutya csóvált meg nyüszögött hogy menne oda a kutyámhoz. Semmi agresszív megnyilvánulása nem volt. Nyilván rám akart ijeszteni mert hülyén vigyorgott hozzá mikor mondtam, hogy akkor inkább nem és elhúztam onnan.


Az én szememben az ilyenek nem amstaffok, nekem az egyik kedvenc fajtám és szeretnék egy ilyen kutyát már jó ideje szóval rájuk fokozottan érzékeny vagyok ilyen téren. Mármint mikor szaporítás folyik, vagy amikor menőznek az utcán ezekkel az utánzatokkal de kb a fajta nevét nem tudja rendesen le írni...

2011. aug. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!