Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire családbarát kutya az...

Mennyire családbarát kutya az amerikai staffordshire terrier?

Figyelt kérdés
2011. nov. 9. 23:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
szerintem teljesen én több kisgyerekes családot is ismerek akinek staffijuk van. Az egyikük tenyésztő [link] (nagyon ajánlom a kennelüket) Nagy a fájdalom küszöbük és a gyerekek nyúzhatják őket. De fokozottan érvényes rájuk az, hogy csak jó helyről, kizárólag törzskönyvvel és garanciával mert sokszor elég bizonytalan származású példányokat hirdetnek valamint a tenyésztők figyelnek igazán arra, hogy jó idegrendszerűek legyenek a kutyáik
2011. nov. 10. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az amstaff egy kimondottan családi kutyának tenyésztett fajta. Erős kezű gazda kell hozzá, meg némi szakértelem, szóval aki majd itt fogja kérdezgetni, hogy mit csináljon a két hónapos kölykével, mert harap, az ne tartson staffot inkább (mondjuk más fajtát se), de amúgy nem egy komplikált kutya. Intelligens, munkakutya, tehát szeret engedelmeskedni, ha van falkavezére, és jó helyről, jól szocializálva tényleg sokmindent eltűr, amikért például az ölebek már a gyerekek fülét rágnák.
2011. nov. 10. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nekem bizonytalan eredetű amstaff keverékem van. A szomszédban egy 3 és egy 5 éves gyerek van, nem jönnek át szívesen, mert a kis dilis ugrál, nagyon intenzíven szeret, bár még elég fiatal. Nyúzni viszont tényleg lehet, a szájába is nyúlhatunk. Egyszer rászorult valami levescsont a fogaira, azt is engedte kiszedni.

Vigyázni kell, mert hajlamosak magukat ölebnek hinni. A miénk nekifutásból az ölünkbe ugrik, ha a fotelban ülünk, csak más nehéz, meg le is lóg. Folyton a nyomunkban van, ha 3 méterre arrébb megyünk, jön utánunk. Nem agresszív és nagy a szeretetigénye.


Régen az amstaffokat gyerekőrzésre használták az amcsi telepesek, legalábbis a wikipédia szerint. :)

2011. nov. 10. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nekem lassan 9 hetes lesz az amstaffom. Kicsit harapdál, szerintem ez a korának betudható.
2011. nov. 10. 08:54
 5/11 anonim ***** válasza:

Betudható, de azért nem szabad neki engedni. A kutya a nyakörvén kívül semmit nem nő ki, ezt jobb ha észben tartod.

Amúgy igen, a szelebudriságából lehet baj, ezért kell rendszeresen foglalkozni vele, levezetni az energiáit. Súlyhúzásban például nagyon jók, nézzétek meg a súlyhúzó egyesület oldalát, szerintem remek szórakozás, és kezelhető lesz tőle a kutya :)

2011. nov. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha jó helyről való és jól nevelt, kifejezetten családbarát kutya. Nekünk egy törpe tacsink meg egy amstaffunk van (összeillő páros :)). Az idősebb rokonok egyből sikítófrászt kaptak amikor meglátták a legújabb családtagot (a staffit), hogy úristen ez tutira meg fog majd engem enni, ha otthon hagy vele a párom. Lelki szemeik előtt már megjelent a reggeli újság szalagcíme, hogy "otthonában támadta meg a szerencsétlen nőt a vérengző fenevad" :D. Pont a múltkor mondtam a páromnak, hogy szerintem előbb harapna meg a saját tacskóm, mint az ő staffije. Bármit meg tudok vele csinálni. Ha akarnék a szájába nyúlkálhatnék evés közben. Van egy 7éves öcsém, aki húzza, nyúzza ahol csak éri ha találkoznak. A kutyát egyáltalán nem zavarja.
2011. nov. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Barbarettó ***** válasza:
30%
ha időben van szocializálva és szoktatva van a nyüzsgéshez és a családhoz gyerekekhez akkor szupi kutya nem kell ide tk.(törzskönyv meg minőségi kutya)!!
2011. nov. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Végre valaki ezen a véleményen van. Néha már azt érzem, hogy szégyellnem kéne, hogy nem fajtatiszta kutyám van...:S
2011. nov. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Akitől vettem itt lakik az utcánkban és az övéké a kutyám anyja és apja is. :)
2011. nov. 10. 20:14
 10/11 anonim ***** válasza:

Te már írtál ki kérdést :)


Jó kutya válhat belőle a mienk most 3 hónapos és kis eleven vadmalac :) Imádja az 5 éves hugom és esze ágában sincs bántani sehogy se.


Volt már nekik amstaff 2is csak valami tetű megmérgezte őket.Nah azok pedig olyanok voltak,hogy amég a kislány aludt a babakocsiban addig a szemük le nem veték róla.Ha ment a kertben követték és agyonpuszilták:) Legnagyobb bűnük az volt mikor néha feldöntötték mert annyira puszilgatták jobbról balról hogy az na :)


Enyim se tk -s,manapság a t s kutyák se 100 asok úgyhogy pont letojom aki ezért hurrog.

2011. nov. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!