Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya szállítás Franciaországba?

Kutya szállítás Franciaországba?

Figyelt kérdés

Külföldre költözöm a tanulmányaim miatt, és nagyon szeretném kivinni a kutyámat, 5 éves törpe snaci, de nem tudom mik a lehetőséget, és anyagilag is korlátozva vagyok, malev cargonál már érdeklődtem, min. 100.000ft de nekem nincs annyim.

Milyen lehetőségeim vannak még? Autóm nincs, úgy kivinni nem tudom.


2010. szept. 21. 16:23
 1/9 anonim ***** válasza:

Esetleg megkérhetsz valakit, hogy vigyen ki titeket kocsival, és fizeted a benzint, de nem sokkal lesz 100 alatt úgysem. Esetleg telekocsi?


Útlevél, oltások, chip megvan? Mert az is kell.


Ha nem malev cargo, hanem simán malév gép poggyászként, akkor ők kiviszik túlsúly árban, kilónként, illetve ha elfér kézipoggyász mérteű boxban, akkor fedélzeten is viheted.

2010. szept. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nézd meg vonattal mennyi lenne. Vagy gondolom a szüleid, családtagok mennek majd ki hozzád. Ők nem tudják kivinni?

A fedélzetre nem tudod felvinni a kutyát? Ha jól tudom, 10 kg alatt megszokták engedni, boxban.

2010. szept. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

10kg a kutya + ketrec, család nem igazán jön majd ki, vagy akkor is repülővel, még senkit nem sikerült találnom aki leautózna.

Malev honlapja meg nagyon bután van megcsinálva nem igazodom el az árakon, ha valaki ebben tudna segíteni az is nagy segítség lenne.

köszi

2010. szept. 21. 16:36
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem meg külföldre kell költöznöm és 3 40 kilós kutyám van:S Nem udom h h csináljam de pénzem nincs és tuti h nem hagyom itt őket :)
2010. szept. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Én is csak addig hagyom itt amíg nem találok más megoldást, anyum elvállalta addig, de mindenképpen meg kell oldanom, Párizs nincs olyan messze hogy ne legyen valami megfizethető megoldás.

Te hova költözöl?

2010. szept. 21. 16:42
 6/9 anonim ***** válasza:

Vonattal el tudod vinni, bár venni kell neki is jegyet, ráadásul teljes árút(itthon, gondolom külföldön is), de még így is olcsóbb mint a 100.ezer ft.

Repülőn pedig(malev):

-Élőállat fedélzeten vagy csomagtárben történő szállítása minden esetben túlsúlynak számít, ahol a Malév túlsúlydíjszabása az irányadó. Az összeget az állat, az étel és a hordozóeszköz együttes súlya alapján határozzák meg. Anglia és Írország esetében, a helyi állategésszégügyi előírásoknak megfelelően, élőállat kizárólag cargo-ként szállítható.

A fentebb felsorolt esetek alól kivétel a vakvezető és a halláskárosultak mellé rendelt kutya.

-Ha a feladott poggyász súlya túllépi a megengedett keretet, túlsúlydíjat kell fizetni:


Európán belül: 2500 HUF/kg budapesti kiinduás, illetve 10 EUR/kg nem budapesti kiindulás esetén

-Tehát ha 15 kg-ot számolok a kutyára boxxal együtt az 37.500 Ft

-Állatútlevél és mikrochip kötelező még hozzá, ez biztos, a megfelelő állatorvosi igazolásokat, oltásokat és papírokat hatósági állatorvosnak tudnia kell mi kötelező Franciaországba.

2010. szept. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
keress az iwiw-en francia/párizsi magyarokat, illetve az ő fórumukat. Én nem Franciaországban élek, hanem Hollandiában, de nekünk van ilyen fórum, és naponta tesznek fel olyan hirdetéseket, hogy ki, hová megy éppen kocsival Magyarország-és az adott ország között, és tuti, hogy találsz valakit, aki elvisz titeket pár euróért kocsival.
2010. szept. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ez a francia magyar fórum nagyon jó ötlet, már fel is tettem hirdetést. NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM.
2010. szept. 26. 11:15
 9/9 jikanv ***** válasza:

Mi szállítunk kutyákat Francaországba [link]

Minden hónapban járunk magyarország és anglia között kizárólag kutyusokat és macsekokat szállítunk. Szeretjük őket és ők is minket.

2013. nov. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!