Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kertesházba őrző-védő kutya?

Kertesházba őrző-védő kutya?

Figyelt kérdés

Ki milyen őrző-védő fajtát tudna ajánlani?

Kritériumok:rövid szőrű, alapvetően nyugodt természet, nagyobb testű, fajtatársával lehessen nyugodtan 2-t párban tartani, persze kiskorától, az egyik ivartalanítva lenne, külön tenyésztőtől, nagykorában bírja, ha esetleg havi átlagban 4-5 napot távol vagyok tőle és totál egyedül van. Egy családtag beugrik pár percre enni-inni adni neki.

Nem utolsó szempont, ha ne adj Isten egy kóbor kutyával kerülne össze, tudjon magára vigyázni.

Tartottam már kutyát, szerintem jól neveltem, engedelmes volt, magamat kezdő kutyásnak mondanám, viszont állatokkal jól bánok, határozott jellem vagyok. Ezek alapján milyen fajtát ajánlanátok nekem?

Nyílván minden igényét kifogom elégíteni, ha sikerül választani. :)

Amikre én gondoltam:Rottweiller, Dobermann, Amerikai bulldog, Argentin dog, Bullmasztiff, Boxer.


2022. júl. 17. 18:26
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
85%
Ugye azt vágod, hogy a kutyát NAPI SZINTEN sétáltani kell? 4-5 napig magára hagyni úgy, hogy egy családtag majd eteti? Amiket felsoroltál, azok nagy mozgásigényűek, nevelni kell őket, egy őrző-védőt nem lehet napokig magára hagyni. Sőt, egyiket sem. Inkább ne tarts kutyát.
2022. júl. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Sikerült megértened, te szerencsétlen.
2022. júl. 17. 18:35
 3/31 anonim ***** válasza:
15%

Szerintem a jó őrző-védő kutya az nagytestű, izmos, erős harapású, nyugodt, komoly, határozott fellépésű, jó ösztönű, nem ugrál feleslegesen és nem parancsot teljesít, hanem ösztönből tudja mit kell tennie, erre született. Az általad felsoroltak közül: Rottweiler, Bullmasztiff, Argentin Dog, Amerikai Bulldog. Rajtuk kívül: Kanári-szigeteki kutya, Cane Corso, Bordeauxi-Dog.

Mivel úgy gondolom, kertes ház, ezért jók lehetnének még a nagytestű pásztorkutyák, de ők mind nagybundájúak.

2022. júl. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:

Köszi! Igen, még a Kanári szigeteki van tervben, csak kimaradt.

Milyen magas kerítést igényelnek ezek a fajták?

Pl Argentin dog, Dobermann, attól félnék, hogy átugorja a kerítést, amilyen magas állatok.

2022. júl. 17. 18:49
 5/31 anonim ***** válasza:
32%

Nem írtad, hogy mennyit és hogy foglalkoznál velük, naponta mennyit sétálnátok, bicikliznétek. Ha úgy tervezed, hogy semennyit, akkor ne öv fajtát válassz, nekik kell a munka, foglalkozás (a kerítés mögött ugatás nem rendes munka), de pár nap egyedüllét után valószínű, hogy elkezdenek szökni és ilyen kaliberű kutyákat nagy felelőtlenség az utca népére ráereszteni.

Télen meg nem tartunk rövid szőrű kutyát kint.

Ami jó lehet neked, az valamilyen pásztor kutya, de persze nekik meg hosszabb szokott lenni a szőrük. Ha pedig opció, akkor a felsorolt fajták idősebb egyedei vagy keverékei már jól ellenének nálatok (persze télre megoldva, hogy ne a hidegben legyenek). Nagyobb létszámmal dolgozó tenyésztőknél lehet is általában ilyen kutyákat találni.

Az a baj, hogy a felsorolt fajták közül csak a bullmasztiffot lehet nyugodtabbnak nevezni, pl a dobiknál az egyik spec munkavizsga feladat, hogy 30 km-t le kell futniuk egyszerre.

2022. júl. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

Természetesen kertesház, nagy telekkel.

Tetszenek a juhásztutyák is, kaukázusi, viszont nem vagyok benne biztos, hogy az én stílusom lenne.

2022. júl. 17. 18:55
 7/31 anonim ***** válasza:
24%

Dobermann, boxer, bulldog kiesett, oket nem tarthatod csak kint, telen legalabbis. A tobbi rovidszoru is hatareset, de ok egy fokkal jobban birjak a hideget, viszont biztositani kene nekik azert meleg helyet is.


Az pedig nem fog mukodni; hogy havonta 5 napig egyedul hagyod barmelyik kutyat. Az, hogy valaki bedob nekik kajat, nem eleg.

Meg kell oldanod a normalis felugyeletet.

2022. júl. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
20%
majd ő eldönti.
2022. júl. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
8%
Az ilyen izmos, erőteljes fajtáknak a mi teleink meg sem kottyannak. Egy tacskónak vagy beaglenek, esetleg.
2022. júl. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

5-ös, a havi 4-5 nap egyedüllét nem egyhuzamban lenne és csak esetenként történne meg, ha ilyen drasztikus lenne a helyzet, nem gondolkodnék kutyatartásban.

Foglalkozás napi több óra játék kint, séta sok helyen, tréningre is szivesen eljárnék vele szabadnapjaimon.

Igen, tudom, hogy rövidszőrű kutyának nem való a kinti hideg, arra gondoltam, hogy erre a célra valami hőszigetelt helyet kialakítanék neki.

2022. júl. 17. 19:04
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!