Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Félek, hogy esélytelen lesz...

Félek, hogy esélytelen lesz nálunk a szájkosár. Mit tudok tenni, ha kibújik belőle?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy hete van nálunk menhelyi kutyus, nagyon okos és engedelmes is felém. Ezért is fáj, hogy "kínzom" ezzel kicsit, de félek, hogy ezt nem fogja tudni megszokni..

Olyan fajtát vettem, amiben tud szájat nyitni, textil tépőzáras, alul hálóval.

És folyamatosan abuzálja magán, hiába szólok, veszem el a mancsait, jutifalizok, utálja :D


Amúgy hagynám a francba nála, de szeretnénk utazni nem egyszer vidékre a nyáron és én biztos nem hagyom őt otthon. Ez mennyire szükséges? Tehát ha most réteszem, de úgyis leerőszakolja magáról vonaton (attól még ott lóg a nyakába) ezért engem büntethetnének? Mert hát én ráteszem.


Persze gyakoroljuk még, de nem biztos, hogy utazásra megszokja.



2022. júl. 28. 11:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A textil tépőzáras nem szájkosár, nem is arra való - hanem az állatorvosnál, ha rá kell tenni, az odakapás megelőzéseképp, arra elég. Tépőzáras, úgyh gyorsan le lehet venni, fel lehet tenni, de nem masszív és lihegni sem tud benne rendesen a kutya.

Vegyél neki bőrbőr készültet, kosarasat - és egyszerre ne gyakoroljatok vele sokat. Csak tegyél jutifalatot a kosárba, onnan egye ki. Másnap is. Harmadnap közelebb teheted az orrára, után rá - de egyből vedd is le, ne rögzítsd. Nagyon lassan, kis lépésenként haladj és mindig nagyon dícsérd, legyen játék a végén.

A vonaton nemcsakhogy megbüntethetnek, meg is fognak - jogosan.

2022. júl. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Akkor a boltban nem nagyon volt képben a hölgy, aki kiszolgált engem.. Én még ebben a témában még nem voltam otthon, szájkosarat kértem tőle, azt mondta, csak ez az egy fajta van nekik az üzletben.


Mindegy, végülis állatorvoshoz ha megyünk, akkor jó lesz ez is, de én is eleve a műanyag fajtát szerettem volna kérni, tehát ami ténylegesen kosár az a nagy benne a hely, amiben tud lihegni.


Ebben is tud igazából, mert lazítható, de elhiszem, hogy az kényelmesebb volna.

2022. júl. 28. 11:23
 3/9 A kérdező kommentje:

Jó sok mindent elírtam :D

Kicsit siettem, szóval:

*még nem voltam otthon a téméban

*ami ténylegesen kosár és nagy benne a hely.


Köszi amúgy ment a zöld kéz!

2022. júl. 28. 11:25
 4/9 anonim ***** válasza:
2%
Mi nem szoktuk rárakni a vonaton. Igaz, nem is nagyobb városok közti menetről van szó, hanem egy kisebb vonatról. Nem tudja elviselni magán, de tudjuk, hogy nem bántana senkit sem, nem érdeklik az emberek, figyelünk közben rá. Ott van nálunk mindig ettől függetlenül a szájkosár, mert szabály szerint persze kötelező lenne. Ha szól a kalauz, akkor nyilván rárakjuk valahogy, de elég nehézkes. Legyen nálad mindig a szájkosár, de ha le tudsz ülni a vonaton egy olyan helyre, ahol el vagytok kicsit szeparálva és tényleg bízol benne, hogy jól viseli az embereket, akkor szerintem meg lehet így próbálni, illetve azért gyakorolni is otthon. Talán egy kicsit nagyobb szájkosár is segíthet, hátha nem érzi annyira rossznak úgy.
2022. júl. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%

Mi is felnőtt kutyust fogadtunk örökbe, szóval értem miről beszélsz. Mennyi időre teszed rá? Sajnos ezt is ilyen mini lépésekben kell, mint minden mást, először csak ráteszed, be se kapcsolod, azonnal leveszed, ezt többször ismételni, aztán bekapcsolod és azonnal leveszed, és így növelni a rajta hagyott időt, közben folyamatosan tolni a szájába a kaját. Nekünk nem volt ilyen sürgősség, úgyhogy mi majdnem 2 hónap alatt szoktattuk hozzá annyira, hogy lehessen vele utazni. Ha mondjuk fél óránál hosszabb az út, akkor megpróbálja lepiszkálni, de jutifalattal leállítható. Én Budapesten belül szoktam vele utazni, mindig rajta van, nem kockáztatok, mert szerintem attól függ, hogy megbüntetnek-e, hogy milyen kalauzt fogsz ki + mekkora a kutya (mennyire veszélyesnek "néz ki").


A másik, hogy egy amúgy nyugis, okos, barátságos kutyus is megrémülhet egy utazásos szituban, szóval egyrészt a vonaton utazáshoz is szoktatni kellene, illetve én azért sem kockáztatom meg, hogy levegyem, mert amúgy a miénk is mindenkit halálra nyal, annyira veszélyes, de egy tömött, meleg HÉV-en ha véletlenül valaki a farkára lépne vagy valami gyerek az arcába ugrana... inkább nem kockáztatok. :-)

2022. júl. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
93%

Szoktatsd a szajkosarhoz.


Hagyj ki egy napot az etetesbol - masnap tegyel egy keves tapot a szajkosarba, hogy bedugja erte a fejet.

Kapja meg ott az adagjat. :) Igy pozitiv asszociacio alakul ki.


Szajkosar = kaja, ami jo!

2022. júl. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem a legtöbb kutya utálja a szájkosarat, de képesek megszokni. Viszont ez a tépőzáras textil nem jó.

Én ezt a típust használom: [link]

Próbáltam többfélét is, ezt viseli el legjobban a kutyám, persze, ha akarja, és nagyon ügyeskedik, le tudja szedni, de megszokta, tud benne lihegni, tartós, az ára is elfogadható. Az én kutyám is mentett.

2022. júl. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Azóta is megy a szenvedés vele, a műanyag kosarat lehúzza magáról fél perc alatt. Pedig szorosan van csatolva, de ki tud bújni, ha szorosabbra húznám az nagyon szorítaná őt.

A textilt jobban elviseli, ott tartunk. Ki tudja benne nyitni a száját lihegni, könnyebben adok bele falatot, ha simizem azzal elvan. Lehet nekünk az lesz a megoldás inkább.

2022. aug. 3. 11:13
 9/9 anonim ***** válasza:

Ezeket ajánlom:

ennek a videónak a második felében mutatja, hogyan szoktathatod: https://www.youtube.com/watch?v=wnGXGcQ3ywg

itt a szöveg a lényeg: [link]


Persze ne várj gyors csodát.

2022. aug. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!