Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tanítsam meg a 13 hetes...

Hogy tanítsam meg a 13 hetes kutyámnak azokat, amiket kiállításon tudnia kell?

Figyelt kérdés

Pl. állás, az enyém egyből leül

futás

fogmutatás

vannak valamilyen trükkök?

Tudom: türelem, dicsérés, jutifalat, de nagyon kezdők vagyunk szívesen meghallgatok bármilyen tippet.


2010. szept. 22. 17:32
 1/5 anonim ***** válasza:
klikkerrel, ezzel bármit! megtaníthatsz, én a kaukázusiaimat is ezzel vettem rá hihetetlen dolgokra
2010. szept. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Bocsi de mki aza klikker?
2010. szept. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
egy kis kattanó hangot adó tárgy régen a mi gyerekkorunkban voltak ilyen mindenféle mintával rendelkező fém "izék":-) pozitív megerősítésen alapszik, röviden: először megtanulja hogy a hang a kaja, aztán magától kezdi el kitalálni miért kaphat kaját vagyis hangot,később már a hang is elég, nézz utána google-en vagy www.klikker.hu a legjobb legegyszerűbb kiképző módszer
2010. szept. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Vidd kutyaiskolába. Ott vannak ilyen tanfolyamok kifejezetten kiűllításra készülőknek. A kiállításon nem kell trükköket tudni csak normálisan viselkedni meg neked tudni a módszerét.
2010. szept. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A leülés valóban probléma. Eleinte az enyém is leült, de kölyök osztályban ezt még elnézik. Ha leül, akkor egyszerűen előre lépsz egyet, és kénytelen felállni, hogy kövessen. Vagy leguggolsz mellé és egy ujjal megtámasztod a hasánál, akkor könnyebben állva marad.

A fogait meg úgy mutatod meg, hogy összezárod a pofáját, elöl széthúzod az ajkait, hogy lássa a bíró a harapását, utána kinyitod a száját, hogy a többi fogát is meg tudja nézni. Ezt tudod vele otthon gyakorolni akár minden nap. De ha azt szeretnéd, hogy a bírónak is megengedje a kutya, akkor ismerősöket, vendégeket megkérhesz rá, amikor nálatok vannak, hogy ugyan nézzék már meg a kutya fogait, és így hozzászokik, hogy idegenek nyúlkálnak a szájába. De nálunk az utóbbi időben nem a bíró nyálaztatta össze a kezét, hanem általában engem kért meg, hogy mutassam meg a kutya fogait.

Futás meg otthon az udvaron körbe-körbe, amígy meg nem találod azt az ideális sebességet, amikor a kutya szépen fut.

Ha kan, akkor rendszeresen fogdosd a golyóit is, mert azt is szó nélkül tűrnie kell.


Tehát a lényeg, hogy szoktasd hozzá minden olyan dologhoz, ami a kiállításon előfordul, hogy a kutya ezeken már ne lepődjön meg és természetesnek vegye!

2010. szept. 22. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!