Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyek a legjobb border...

Melyek a legjobb border collie kennelek? és ott mennyibe kerül egy border kutya?

Figyelt kérdés
hobby célra lenne és igen tudom milyen sokat kell velük foglalkozni:)

2022. júl. 30. 00:29
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nekem személyes jó tapasztalatom a Pieces of dream kennellel van, akikkel eddig ebből a kennelből találkoztam, mind nyugodt, kiegyensúlyozott kutyák voltak.

BC-hez képest igazi hobbi/show vonal, inkább terápiásnak lehet őket használni, mint terelésre, kiállításon nem tudom mennyire eredményesek, nekem ez a zömök, fluffy szőrű, turcsibb orrú border annyira nem tetszik, de hozzáteszem, én sportra keresek magamnak kutyát.

Az áruk egységesen nagyjából 1000 euró, a show minőség lehet már drágább, a munka vonal már inkább 1500 eurónál jár.

2022. júl. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Mother of Creatures ***** válasza:

Nekem a Wendigo’s Windből van borderem, és csak jót tudok mondani. Tisztességesen szűr a tenyésztő betegségekre, mindenei a kutyák és nem csak tenyészállatok. Stabil idegrendszerű, egészséges és jól szocializált kölykök kerülnek ki onnan.

Amikor én kiválasztottam a kennelt, nagyon fontos volt számomra a lekövethetőség, Móni (a tenyésztő) folyamatosan blogot vezet a hétköznapjaikról és a babák fejlődését külön csoportban lehet figyelni, amíg el nem érik a látogatható kort. (A gazdiknak is van egyébként nagy csoport hogy megosszuk egymással minden örömünket/bánatunkat)


Mivel én sportra kerestem bordert (elsőnek nem akartam munkavonalasat) direkt egy olyan show kennelt választottam, ahonnan sportos, esetenként elvetemült kutyák kerülnek ki, de a kiválasztásnál is figyelnek, nem adnak ördögfiókát annak, aki nyugodtabb bordert szeretne😄


Az tehát hogy melyikek a legjobbak attól függ mire szeretnéd, én tudok mondani kettőt, amit én messzire elkerültem, az egyik a Lucky for You a másik pedig a Real Pearl. Ez kb a két legnagyobb (és direkt használtam ezt a szót) kennel, nekem nem valami családias egyik sem plusz vannak még finomságok a RP kennelről, valamint én a Borderstreamről hallottam rosszakat, meg amit a szemem is látott hogy sok beteg kiskutyus került ki és a tenyésztő sem állt fényesen a dolgokhoz.


Amire figyelj, hogy törzskönyves, minden lehetséges nyavalyára szűrt kölyköt vegyél, ez a tenyésztőknek fent van a honlapján általában, és így számíts olyan 250-350 ezer forint körüli árra. Aztán lehet hogy van olcsóbb meg drágább is de ebben a magasságban vannak mostanában. :)

2022. aug. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!