Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya süketülése, vakulása...

Kutya süketülése, vakulása már a végét jelzi?

Figyelt kérdés

14 éves, kistestű. Kb 2 hete nem behívható, nagyon úgy tűnik, hogy nem hallja, ha szólok neki, mert megijedt tőlem többször is, amikor megálltam mellette. Aztán amikor jutifalatot dobtam neki sokáig kereste, pedig kb elé esett. Kb 1 éve szürkül a szeme, néha simán elsétál mellettem, ha távolabb állok tőle, így a látása sem lehet már jó. Sétánál nagyon lassú, 10-15p séta is néha már sok neki, de egyébként jól mozog a korához képest. Fogai mozognak, vagy kiestek, sok hiányzik már neki, ezért konzervet és áztatott tápot eszik. Mennyi ideje lehet még hátra?


Még szobatiszta, de a pisi néha annak ellenére is folyik belőle, hogy már nem emeli a lábát és elindult. Mintha nem tudná egyből elzárni. Ivartalanított kan egyébként



2022. júl. 30. 21:06
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Azt hogy nem bírja a kombi oltást azt igen, illetve hogy romlik a látása, de hát ez a korral jár. A szemölcsök olyan fél éve kezdtek megjelenni, azt látta a doki májusban.
2022. júl. 30. 22:33
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

,,A pisi dolgot úgy kell érteni, hogy szépen emeli a lábát, de amikor leteszi, hogy na ő most befejezte és tovább halad, akkor is folyik még belőle, tehát nem zárja el "időben"."


Na én pont így értettem és lehet az a baj, hogy nem bírja olyan sokáig megtartani magát azért teszi le a lábát előbb, mint kéne. Inkább menne tovább, de mert fárasztó/fájdalmas neki, hogy tartsa magát, viszont még pisilnie is kell így, folyik belőle, ahogy írod. Persze ez nem diagnózis, ne értsd félre, hanem nézesd meg a lábait, meg úgy egyáltalán kivizsgálás, ellenőrzés nem árt. (2. voltam)

2022. júl. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, meg nem is utasítás, már késő van, nem túl szépen írtam :D Tipp!
2022. júl. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
76%
Vidd állatorvoshoz
2022. júl. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Most ezt nem lehet tudni hogy mennyi ideje van még hátra..Nincsen ráírva h még élek 2 hónapot aztán vége..Nem is lenne jó..Nekünk lassan 16 éves a kutyánk..Kistestű(7-8kg)Ivartalanított kan..És ő neki is romlik a látása és a hallása..

És a pisit se bírja vissza tartani..Sétálni szeret de csak egy keveset..Rengeteget alszik..Ilyenek az idős állatok..És van olyan aminek szép lassan romlik az állapota..De van olyan ami egyik napról a másikra úgy megbetegszik h,már nem lehet megmenteni..(pl a macskánkkal ez lett..És még azt gondoltuk fog élni pár évet de nem..majdnem 14 éves volt,vesebetegség)

2022. júl. 30. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet tudni, de már azért készülj rá lélekben. Nekem volt egy tacskóm, 13-14 évesen ő is megsüketült, inkontinenciája lett, majd mikor elkezdett lebénulni, elaltattattuk, nem akartuk nézni, hogy szenved :( Ha azt látod a tiéden, hogy fájdalmai vannak vagy szenved (szerintem mondjuk alapból süketen és vakon már nem lehet túl vidám az élet), és már kezelés sem segít vagy az orvos szerint nem érdemes már belevágni, akkor inkább ne hagyd szenvedni szegényt.
2022. júl. 31. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Az én angol cocker spánielem 10 éves korától vak volt és süket. 15 évig élt.
2022. júl. 31. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Első bichonom 14 eves koratol volt vak, aztan nem sokkal kesobb suket is. 16,5 evig elt, vegelgyengules miatt kellett altatni.


Mostani havanesem 11 eves mult,latasa picit kezd romlani.

Viszont neki meg gond van a majaval stb gyogytapot is eszik, meg gyogyszereket.


Igazabol nala barmikor elofordulhat, hogy a maja megadja magat. Egyebkent imad kirandulni 12 kmet siman lenyom, imad enni, jatszani is. Szóval nem tűnik oregnek. De a kicsi szervei oregszenek.

2022. aug. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!