Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bolha milyen gyorsan szaporodik?

Bolha milyen gyorsan szaporodik?

Figyelt kérdés

Tegnap észrevettem, hogy bolhásak a kutyáim. Mind a kettő benti, egy ágyban alszunk, majdnem elájultam.


Az idősebb kutya bolhaekcémás, vagyis egyetlen csípés is elég, hogy észrevegyem, mert levakarja magáról a bőrt is.


Már 16 éves, mindig ez van, ha néha kicsúszunk a spoton hatóidejéből, vagy sokat fürdik, megjelenik benne 1-2 vándor bolha, és azonnal jelzi viszketéssel, kezelem.


Most viszont a 4 kilósból már kiszedtem vagy 9 bolhát, és fogalmam sincs, hogy honnan jönnek!!


Már döglődnek az advantixnak köszönhetően, könnyen kiszedem, kidobom, de ez mégis hogy történt?


Bent élnek, kertben végzik a dolgukat, ha sétálunk fújok rájunk extra védelmet is.


2022. júl. 31. 19:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
52%
A kertben kimenéskor is van rajtuk bolha ellen valami?
2022. júl. 31. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Advantixot azért betartjuk 4 hetente, bár inkább 3 hetente kellene. Csak az erdőbe fújok extra Neospotixet rájuk.


Az egyik már 16 éves, az életben nem volt benne még egyszerre 9 db bolha, maximum 2... Szóval ez most totál sokk.

2022. júl. 31. 19:20
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Qrva gyorsan
2022. júl. 31. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Plusz azt sem tudom mit keres itt bolha, tavaly márciusban költöztünk, azóta nem volt más állat a kertben, csak ők. Honnan a fenéből jönnek?
2022. júl. 31. 19:23
 5/16 A kérdező kommentje:
Mondjuk ennek a 9 db bolhának a megtalálásához egész délután kurkásztam szerencsétlent. De ez nekem állati furcsa. Tényleg mindig csak max 1-2 volt, amit azonnal elcsíptünk.
2022. júl. 31. 19:26
 6/16 anonim ***** válasza:
87%
Kb. olyan gyorsan, hogy egyik nap látsz egyet, a következő nap látsz 100-at, aztán egy hétre rá már vödörszámra lepik el a házat.
2022. júl. 31. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
47%
Osztódással szaporodik. 30 percenként osztódik.
2022. júl. 31. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Egy bolha naponta kb 20 petét tud lerakni, 11 napon keresztül
2022. júl. 31. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem elég a spot-on, a kutyák/macskák alvóhelyét is rendszeresen bolhátlanítani kell. Erre tökéletesen elég, ha az ágyneműt, takarót stb. hetente kimosod, a matracot, az ágy környékét meg jól kiporszívózod. Ha kikelnek, és a lárvák elkezdenek mászkálni, minden apró mélyedésben meg tudnak bújni. Ha elszaporodnak, nagyon nehéz profi rovarirtó nélkül megszabadulni tőlük.
2022. júl. 31. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

"Plusz azt sem tudom mit keres itt bolha, tavaly márciusban költöztünk, azóta nem volt más állat a kertben, csak ők. Honnan a fenéből jönnek?"


Száraz meleg idő volt sokáig. Gondolom, nálatok is. Sün, madár, macska , stb bevihet a telketekre akár 1 bolhát is. Szaporodni meg nagyon tudnak pl homokban is.

Nem hiszem, hogy a kertetek izolált lenne a külvilágtól teljesen.

Amikor a bolha felkerül a kutyára, nem szív vért azonnal. Keresi a könnyebb helyet. Így az Advantix hatása is később jelentkezik.

2022. júl. 31. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!