Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire könnyű megúszni...

Mennyire könnyű megúszni kóbor kutyák támadását? 1x volt hogy három is ugatva rohant felém, de a dobálás imitálása elijesztette őket. Ez bejöhet máskor is, vagy ultra nagy mázlim volt velük?

Figyelt kérdés
2022. aug. 2. 16:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
32%

Ha látják hogy félsz tőlük, akkor nyilván megtámadnak. Ha erősebbnek hisznek, akkor nem biztos hogy meg mernek támadni. Persze, egy rottweiler és más harci-kutya társai már más tészta... Azok idegbetegek. Lélekjelenlét ami számít olyankor, de tudtommal nyakra mennek egyből - ha tudnak - ha nincs más, láb + kéz. Meg kell próbálni a földre vinni, és szorítani a nyakát, előbb utóbb elenged.


Nyilván elmondani könnyebb mint kivitelezni.

2022. aug. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
81%
Nővéremre egyszer 3 támadt, de egy harapta meg a lábán, az sem volt túl vészes szerencsére. Kiszöktek a kerítésen. Utána a gazdi is elköltözött.
2022. aug. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
82%

1. hogy tudtál ennyi hülyeséget ideírni? A roti nem egy idegbeteg kutya, van a családban, egy kedves, játékos mackó, aki soha nem bánt, pedig nem az enyém én csak vendégként látogatom a gazdit. Ennyit tesz a nevelés. Ez kb. az összes többi kutyára igaz.

2. A kutya alapvetően végtagokra, elsősorban bokára támad, más testrészre támadáshoz idomítani szokták pl. a rendőrségen.

3. A "jó" tanácsot hogyan gondolod kivitelezni? Egy 50 kg-os támadó kutyát te akkor se fogsz a földre vinni és fojtogatni, ha szájkosár van rajta. (lásd rendőrségi kutyák vs bűnözők) Szájkosár nélkül ennyi esélyed sincs.


Kérdező, kapálózni vagy dobálást imitálni nem a legbölcsebb, agressziót is kiválthat, hiszen a kutya támadásnak érzékeli. Ha erre megfutottak, akkor szerencséd volt, gyávábbak voltak, nem a harcot választották. Lehet kapni riasztót aminek a hangja elijeszti őket, de alapból tartósabb megoldás kellene. Mondjuk szólni az önkormányzatnak, hogy rakjanak rendet az utcán, mert ott gazdátlan kutyák nem kóborolhatnak. Ők tudják kinek a feladata megkeresni a gazdákat és figyelmeztetni, hogy tartsák a kutyákat telekhatáron belül.

2022. aug. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Jó, de akkor mit csináljak? :D
2022. aug. 2. 18:03
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Lassan hátrálj előlük, de ne fordíts nekik hátat. Ha van a közelbe valamilyen tárgy azt érdemes magad elé tartani.
2022. aug. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
62%
Sajna kell olyan helyekre járnom ahol kutyák vannak, kerítés meg alig, olyankor viszek magammal valami komolyabb darázsirtó spray-t, nekem bevált, már többször használtam, legutóbb vasárnap. Úgy 3m-ről teliküldtem a pofáját egyből visszaszaladt az udvarba.
2022. aug. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak ott van, nem megy feléd, semmi, akkor ne foglalkozz vele. Ha konkrétan látod, hogy téged akar, akkor határozottan ordíts rá, dobbants, esetleg nagy lendülettel indulj meg felé. Ilyenkor nem mernek támadni. Én ezzel a módszerrel kergettem vissza egyszer 5 nagy kutyát a tanyába, akik kijöttek egy túrám során és rohantak felém.
2022. aug. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
64%
Végső soron egy kés/bicska sem árthat, miközben a lábad harapja fejbe lehet vele szúrni és vége
2022. aug. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Gázspray is elég erős nekik?
2022. aug. 2. 19:22
 10/17 anonim ***** válasza:
88%
#9: Jó lehet, csak abból juthat neked is, egyszer használtam, hát még nekem is taknyom-nyálam egybefolyt.
2022. aug. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!