Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy a kutya szépen jöjjön...

Hogy a kutya szépen jöjjön mellettem sétánál azt milyen szóval tanítják? Gondolom nem a lábhoz mert az nagyon szoros. Hogy lehet ezt elérni?

Figyelt kérdés
2022. aug. 5. 06:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
31%

Igen, a láb általában nagyon szőrös.

Bocs, nem hagyhattam ki. 😂

2022. aug. 5. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%
Bármilyen szót taníthatsz neki, a lényeg, hogy következetes legyél. Nálunk pl. "mellém" volt.
2022. aug. 5. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Tudom az ékezeteket kezelni, köszi.

A lábhoz kérés az meddig tart a kutyáknál, vagy a mellém? Mindig mondogatni kell?

2022. aug. 5. 07:49
 4/14 anonim ***** válasza:
81%

A tanítási fázisban fokozatosan várod el, hogy minél több ideig legyen laza a póráz, ez az elején lehet csak 1-2 perc lesz.

Mivel ez a leguniverzálisabb elvárás a kutyák felé rengeteg módszer létezik, a kulcs viszont mindegyiknél egyezik: ez a fix póráz, mert csak ezzel tanulja meg a kutya, hogy hol van a póráznak a vége, meddig mehet el.

Keress rá a laza pórázas sétára, itt is, más oldalakon is rengeteg ötletet fogsz találni. Van a klasszikus megfordulós módszer: ha feszül a póráz elindulsz másik irányba. Az én kutyám elég érzékeny, nála a legnagyobb szidáshoz is elég egyetlen hangos szó, vele ez a megfordulósdi nem működött, én jutalomfalattal tanítottam, nálunk a "lassan" a vezényszó, mindig mielőtt elkezdett volna feszülni a póráz mondtam, hogy lassan és ha lassított vagy visszajött a közelembe kapott egy jutit. Így szép lassan megtanulta, hogy hol van az a pont hozzám viszonyítva, ahol már lassítania kell, vagy közelebb jönni hozzám. Nekünk ez tökéletesen bevált, már nem kell juti és akár órákat tudunk laza pórázon sétálni. De mondom, ez kutyafüggő, hogy kinek mi válik be.


Bármelyik módszerrel is próbálkozol, egy átlagos kutyával ezt több hónap megtanítani, szóval ha 3 alkalom után még nem sétál laza pórázon, akkor semmiképp se keseredj el, ez minden esetben idő.

2022. aug. 5. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm, türelmes leszek, csak még nem tudom a módszert.

És ha nem közvetlenül mellettem szeretném hogy menjen, hanem szaglászhat mondjuk 2-3 méterre is de ne menjen messze azt hogy éritek el? Mert lényegében nem csak magamat akarom sétáltatni hanem neki is élmény legyen.

2022. aug. 5. 08:22
 6/14 A kérdező kommentje:
Másik tényező, hogy kutyaugatáskor húz mert fél, hazafelé meg azért húz mert haza szeretne érni.
2022. aug. 5. 08:24
 7/14 anonim ***** válasza:
75%

A laza pórázas séta pont erre való, hogy van tere szaglászni, nem kell szorosan lábnál menetelnie, ha neked a 2-3 méter az, ami szerinted kényelmes neked is, a kutyának is, akkor egy ilyen hosszúságú pórázt szerezz be, sok helyen lehet kapni 2 méteres kiképzőpórázt, vagy kifejezetten hosszú pórázt, az a lényeg, hogy mindig fix legyen az a távolság, amire elengeded magad mellől.

Először mindig ingerszegény környezetben kezdj el gyakorolni, ne csak a sétát, hanem minden más feladatot is, hogy ne vonja el semmi a figyelmét és szép fokozatosan növeld az elvárást, ha a kertben sem sétál még laza pórázon, akkor ne várd el, hogy ugató kutyák között menjen neki.


A másik, hogy az utcán, idegen környezetben fél, ez egy teljesen más dolog, fontos lenne nagyon tudatosan szocializálni, szoktatni ezekhez az ingerekhez, megtanulni kioldani őt ilyen helyzetben, de ez egy olyan összetett probléma, amire itt látatlanban hasznos tanácsot nem fognak tudni adni neked.

Nagyon-nagyon hasznos lenne felkeresnetek egy jó kutyasulit, ahol mindezt meg tudjátok tanulni, mert a tapasztalatlan gazdi és gyengébb idegrendszerű/szocializálatlan kutya párosa ritkán lesz eredményes segítség nélkül. Ezt semmiképp se vedd bántásnak, minden kutyás kezdte valahol és a kutyák 99%-ának van valamilyen olyan viselkedésproblémája, amin dolgozni kell, ebben semmi szégyen nincs, csak ha rossz módszerrel próbálkozol esetleg, akkor nagyon könnyen ronthatsz a viselkedésén és minél több idő telik el, annál nehezebb lesz ezeket kiszedni a kutyából. Szóval tényleg nem rosszindulatból javaslom a sulit, de a ti esetetekben szerintem maximálisan megérné a belefektetett időt, energiát, hiszen pár hónap szakszerű útmutatásért cserébe egy együttműködő, nyugodt kutyád lehet egy életen át.

2022. aug. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ez a "mellettem", "mellém", de hallottam más gazditól a "láb" szót is használni. A fokozatosságot meg suliban úgy csináltuk, hogy a jutifalatot fokozatosan távolítottuk el a kutya orrától, amikor még elkezdtük, akkor az orra előtt, "orránál fogva vezettük", és gyakran kapott kaját. Kicsiknél ugye ehhez le kell hajolni és lassan megy a séta. Amikor már jól megy a megvezetés és szépen jön, akkor jön hozzá a parancs. A végén már lehet mellkasmagasságban is a kéz jutifalattal, hogy jöjjön mellettünk, aztán majd el lehet ezt hagyni, de időnként akkor is jó, ha ráerősítünk kajával. Közben dicsérjük, ha ügyes.
2022. aug. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
#8, amit írsz az a szabadon követés megalapozása, a kérdező meg laza pórázas sétát szeretne tanítani a kutyájának, a kettő nem ugyanaz.
2022. aug. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
9-es, mi ebből építettük fel a laza pórázas sétát is a suliban. Az én kutyám például nagyon húzott a suli előtt, most már nem húz, de úgy kezdtük, hogy lábnál követés.
2022. aug. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!