Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet kutyát törzs könyvezni...

Lehet kutyát törzs könyvezni , torzskonyves szülők nélkül ?

Figyelt kérdés

A szülők fajtisztak de nincs torzskonyvuk, és szeretnenk ha kiskutya rendelkezzen torzskonnyvel .

Mit tudunk tenni ?



2022. aug. 7. 17:15
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Ne állj le vitatkozni.

Nem lehet, csak törzskönyves, a tenyésztési előírásoknak megfelelő kutyáknak adnak törzskönyvet.

2022. aug. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
90%
Nyitott törzskönyves fajtákat lehet, zárt törzskönyves fajtákat nem. Milyen fajta?
2022. aug. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
69%

Szapis keverékeid vannak, lehet hogy fajtajellegűek, de attól még keverékek, ezt garantálom. Ha fajtatiszták lennének, ennyi erővel törzskönyvük is lehetne :D Gondolom az a sok pénz amit fizettél úgy 20k lehetett, ha meg nem, és lehúztak egy nagyobb összeggel keverékekért, akkor meg is érdemled :D

Ráadásul ki tudja milyen genetikai betegségeket hordoznak, mert egy szaporító egyértelmű hogy sosem teszteltetné a kutyáit. Ivartalaníttasd a kutyáidat inkább, ne legyél te is szaporító, és ne gyárts még több keveréket, van épp elég a menhelyen, ráadásul annyi hogy azokkal se tudnak már mit kezdeni. Aki meg megvenné a szapis kiskutyáidat, abban sosem lehetne megbízni hogy nem unja meg csak úgy és dobja ki, vagy épp veri agyon őket, ha nevelés hiányában nem viselkednek tökéletesen.

2022. aug. 8. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
89%

Megnyitom a kérdést és a lap alján ott villog egy tucat ugyanilyen kérdés... ha már a google használata nem megy, legalább a gyiket próbáld meg.

Szaporító vagy, a kutyáid is onnan vannak, nem tudsz törzskönyvet kérni. Ivartalaníts mindenkit az udvaron!

2022. aug. 8. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
92%
Egy kutya csak akkor kaphat törzskönyvet, ha a szülei is törzskönyvesek. Nem számít, hogy a szülők úgy néznek ki, mint egy adott fajta, ha nincs törzskönyv, akkor semmi sem igazolja, hogy ők ténylegesen fajtatiszták, szóval a kölykök sem kaphatnak törzskönyvet, mert nyilván a szülők sem törzskönyvesek, semmi sem igazolja, hogy ő fajtatiszta. Nekem is volt olyan kutyám, aki úgy nézett ki mint egy adott fajta, de nem volt törzskönyves, szóval tulajdonképpen csak fajtajellegű keverék volt, amivel nincs semmi baj, viszont az ember a fajtajellegű keveréket ne akarja úgy eladni, mint fajtatiszta kutya.
2022. aug. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
84%

#15-ös vagyok.


Jajj, mielőtt szétszednének, azt a mondatot, hogy: "Nekem is volt olyan kutyám, aki úgy nézett ki mint egy adott fajta, de nem volt törzskönyves, szóval tulajdonképpen csak fajtajellegű keverék volt, amivel nincs semmi baj, viszont az ember a fajtajellegű keveréket ne akarja úgy eladni, mint fajtatiszta kutya." Lehet, hogy egy kissé félreérthető amit írtam, nyilván mi a kutyusunkat nem szaporítottuk, ellene vagyok a kutya szaporításnak, a mondat utolsó részét úgy értettem, hogyha valakinek van fajtajellegű kutyája, és remélhetőleg véletlen egyszeri alkalommal lesznek kölykei, mert a gazda felelőtlen volt, akkor se kéne úgy elpróbálni eladnia, mintha fajtatiszta lenne, mert nem az. Viszont nincs semmi baj a fajtajellegű kutyákkal, én is fajtamentőktől már fogadtam örökbe kutyust, csak na, senki se próbálja többszáz ezerért eladni törzskönyv nélkül fajtatiszta néven.

2022. aug. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!