Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ilyen a kutyám szeme?

Miért ilyen a kutyám szeme?

Figyelt kérdés
Sajnos csak holnap tudom elvinni orvoshoz de eddig nyaraltunk es ahogy hazaertunk lattam hogy a havanese kutyusomnak a jobb szeme kifele all, mintha bandzsitana kifele? Valakinek esetleg volt ilyen a kutyusaval?

2022. aug. 10. 15:58
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Kép nélkül nehéz bármit mondani
2022. aug. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Lehet sérülés, valami kinyomta a szemét. Lehet daganat. Vagy akármi más.
2022. aug. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
2022. aug. 10. 16:12
 4/19 A kérdező kommentje:
ilyen neki
2022. aug. 10. 16:12
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

A kutyának van harmadik szemhéj mirigye ami kötőhártya alapú. Van, hogy bizonyos fajtáknál előesés történik.


De hülyeséget nem akarok írni, csak anno olvastam róla, és láttam is képet róla.


Amit linkelek az ugyan francia buldognak a szemhéj előesése.


[link]


De hülyeséget nem akarok írni. Szóval ne vedd készpénznek amit írtam. Csak láttam már ilyet képen, mint ami a te kutyádnak volt. Egy picit gugliznom is kellett hozzá, mert már nem emlékeztem a kutya szem azon részének nevére.


De amúgy idegen test is okozhat ilyet.

2022. aug. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Nézd! 5-ös vagyok. Találtam egy jobb linket. Itt olvasni is tudsz róla.


[link]


[link]

2022. aug. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
A te kutyádra is jellemző fel is sorolja a szemész állatorvos honlapon írja is a fajtáknál a havanese-t is. 5-ös, 6-os vagyok.
2022. aug. 10. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Ahj basszus akkor szerintem sajnos ilyen neki, es ezt nem lehet gyogyitani igaz?:((

Amugy nagyon szepen koszonom a segitseget, nagyon aranyos vagy!

2022. aug. 10. 16:44
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Szívesen, bár félve segítettem, mert egy másik kérdésnél a segítségemet furcsán reagálták le.


Ne vedd még ezt készpénznek. De ha olvastad lehet gyógyítani. 48 órán belül, ha nem súlyos szemcseppeket adnak neki, antibiotikumot, ha necces akkor műtétileg beavatkoznak.


Ja ha a genetikára gondolsz azt sajnos nem. De ha odafigyelsz a kutyádra akkor nem lesz semmi baj. Lehet bele ment valami por a szemébe és irritálta a harmadik szemhéj mirigyét és emiatt előesett mert begyulladt. De csak tippelek. Ha nyaraláson volt olyan hely ahol por volt. Esetleg toklászos terepen nem jártatok?

2022. aug. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
92%
De a doki holnap majd megmondja mi a probléma. De majd leírod, hogy jól tippeltem-e? Amúgy a szaruhártya gyulladás is hasonló talán. De nem biztos. Csak az előbb gugliba nézegettem képeket.
2022. aug. 10. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!