Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aki mostanában (1 éven belül)...

Aki mostanában (1 éven belül) vett tenyésztőtől törzskönyves kutyust: mennyibe került?

Figyelt kérdés
Légy szíves, a fajtát is írjátok oda. Köszönöm.

2022. aug. 11. 10:31
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
95%
Engem is lepontoztak a komondoros válaszommal, pedig ennyiért vettük. 2009-ben 80 volt, 2017-ben 100, idén már 150. Mind törzskönyves.
2022. aug. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
88%

6#

Szerintem is rohadt olcsó volt, apósom vette.


Amennyire én látom rendben volt a tenyésztő is, a kutya is, törzskönyve is lesz.


Apropó, az normális ha csak hónapok mulva küldi majd ki a törzskönyvet, ha már az összes kutyus elkelt?


Az első németjuhászos kommentelő vagyok.

2022. aug. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
95%
Teljesen normális. A MEOESZ rohadt csigalassan dolgozik. Nekunk is 6 honaposan kapta meg az egyik a tk-t. Amugy szabaly szerint 6. honapos koraig kell kiallitani a meoesznek a tk-t. Sajnos van, hogy el is huzzak addig…
2022. aug. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:
Csak a félreértés elkerülése végett: én nem pontoztam le senkit, én sem értem, miért pontoznak le valakit, aki a kérdésre válaszol. Igen, kizárólag törzskönyves kutyákra vonatkozik a kérdés, és azért, mert én is úgy hallottam, hogy a járvány óta nagyon felment a törzskönyves kutyák ára. Tehát én pl. 8 éve vettem kutyát, az 120 ezer volt minden szűréssel együtt, ma ugyanez a fajta tudomásom szerint 200-350 ezer. Nyilván van bizonyos szórás fajták és tenyésztők között, pont erre lennék kíváncsi.
2022. aug. 11. 16:44
 15/33 anonim ***** válasza:
20%

Akik nem magyar fajtát vettek 200 alatt az inkább szapis vagy igénytelen tenyésztő (ha valós a tk).

Tenyésztő 200 alatt nem ad kutyát (a komondornál még reális a 150 ezer)

#12 nem normális szerintem. Azt a kutyával együtt adják, nehogy valami átverés legyen a vége. Viszont ha volt szerződés és mégis átverés akkor meg tudjátok rángatni hivatalos úton.

2022. aug. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
81%
1 éve vettünk egy kiváló idegrendszerű amstaffot, 200e forintba került.Hobbi célra vettük , de így is kiváló ár érte
2022. aug. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:
12# Én annyit tudok mondani, hogy az furcsa, ha azt mondja, akkor küldi a tk-t, amikor az összes kölyök elkelt. Tény, hogy a MEOESZ néha tényleg hónapokat késik a tk-vek kiállításával, de akkor miért nem azt mondja, hogy amint megkapja őket a szervezettől?
2022. aug. 11. 18:53
 18/33 anonim ***** válasza:
92%

ma 14:16Becsületes tenyésztő az is, aki nem a top kannal fedeztet, hanem at itthoni állományból választ olyan kant, aki neki szimpatikus küllemre, vonalra, stb. Lehet, a szuka sem gyűjti a kiállításokon a díjakat, de mert a menő aktuális kutyák mögött nem fér bele az első 3-ba.

Attól még a kutya megfelel a sztenderdnek.

Ez általában más fajtáknál is igaz.

Az ilyen tenyésztő nyilván nem az általános ár tetején adják a kölyköket.

Ahol az elért kiállítási győzelmek száma a minőség jelzése, ott tudni kell, a helyezések függnek a tenyésztő ismertségétől, a jelenlététől lehetőleg az összes kiállításon, nem utolsó sorban az aktuális bíróval való kapcsolata is számít.

Németjuhásznál még inkább számít a felvezetett egyed apai vonala. Ha az éppen favorit kan leszármazottja, az aktuális küllemmel rendelkezik, nagyobb az esélye elöre kerülni.

Az ilyen tenyészetek valóban magas áron adják a kölyköket.


utána lehet nézni, akár a tavalyi kiállítások helyezettjeinek. 99,99 %-ban szinte ugyanazok a tenyésztők egyedei nyernek, szerepelnek az első 3-ban.

2022. aug. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
92%

15: de normalis. Hidd el, 2 tk-s kutya van itthon, a tenyésztők jó barátaim. Beadja a tenyésztő az alomra a tk igénylést, és onanntol dogva meoesz-en mulik, hogy mennyi idő. Az egyik kutyámnak 13 hetes korára meglett, a másiknak nem. Rosszul tudod, nem a kiskutyakkal egyutt adjàk, mindig kesobb postázzàk.


Kérdezo: ez valoban gyanus, hogy ez az indoka a tenyésztőnek. Ne legyen igazam, de itt lehet valami simlisség lesz…

2022. aug. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
91%

Igen hivatkozott arra is, hogy a ... Lassan dolgozik, sokárára küldik ki, nem rajta múlik. De nem vagyok járatos a témában, nem az maradt meg az emlékeimben.


Volt adásvételi szerződés, mutatott képet, hogy nemrég nyert díjjat az egyik kutyájával. Találtam egy németjuhász tenyésztőket listázó oldalt, ott is szerepelt.


Após előre elkért valami papírokat, leellenőriztette a régi tenyésztőjével, stimmelt.


12 voltam

2022. aug. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!