Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutya megkötésére milyen...

A kutya megkötésére milyen szabályok vonatkoznak?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy mostmár nem teljesen legális, de pontosan hogy van ez a dolog?


Egyáltalán nem lehet megkötni a kertben, vagy csak úgy hagyni nem szabad?


Nekünk nemrég lett egy utcáról befogadott kutyánk, akinek nem volt chipje és parvós volt…


Majdnem élmillió forint volt a kezelése, de szerencsére megmaradt.


Lett chipje és mostmár hivatalosan is a milyenek, mert 3 hónapig nem jelentkezett érte senki, mint gazdája…


Viszont kiderült, hogy ki tud menni a kerítés fölött/alatt.


Elkezdtük építtetni, de mivel kutya biztosra megcsináltatni az egész telken több millió, ez nem fog egyszerre menni, hanem apránként… El fog tartani egy darabig.


Hitelt nem tudunk rá felvenni.


Kennelből meg a nagyon kicsik is többszázezerbe kerülnek:


[link]


Például ez 3*2 méter és 1.6m magas csupán. És így 230.000 forint…


Így most elkezdtünk építeni egy 10*4 méteres kennelt és ez kijön 300.000 forintból, de ezzel sem haladunk olyan gyorsan, mert az ismerős aki építi, az ritkán ér rá.


A házban meg nem lehet, mert nagyon agresszív a macskákkal és bent macskák vannak… Meg eleve kicsi a ház.


Tudom, hogy ez nagyon sok kifogásnak tűnik…


De most ezek miatt a tényezők miatt ideiglenesen futtatóra van láncolva a kutya.

Összesen 2 hétig kéne még így lennie, de nem tudom hogy ez így legális e…


Soha nincs magára hagyva mert itthonról dolgozom, meg ketten élünk itt. Tehát még amíg vásárolunk, addig sincs teljesen egyedül… Figyeljük, hogy feltekeredik e, eddig még nem volt ilyen.


Természetesen napi 3 alkalommal 1 órára elviszem sétálni.


Tudom, hogy ez így nem jó jelenleg, de ideiglenesen nem tudok jobb megoldást, mert kötelességem a telken tartani az állataimat.


Különben nem a kutyán spórulunk, pl. magasminősegű Orijen tápot eszik… Igyekszem felelős állattartóvá válni… Ha tudnánk egyből kifizetnénk a kerítést, de nem megy ilyen gyorsan.



Azért tettem fel a kérdést, mert ha ez így illegális, mondjuk állatvédelmi törvény tiltja, akkor kitalálok valamit alternariv megoldást arra a két hétre is.


Előre is köszi a válaszokat!



2022. aug. 11. 14:18
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
15%
embereket meg simán láncon tartanak és ott hol a civilizáció
2022. aug. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
100%
31. Igen, az is hatalmas probléma.
2022. aug. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
75%
Látszik, hogy nem hobbiból kötögeted és jót akarsz neki, így segítek egy tippel. Itt a faluban volt egy kutya úgy megkötve, hogy végig volt vezetve a lánca egy szárogató szerű valamit és igazából be járhatta az udvart, de mégsem tudott le lépni, mert volt ami vissza tartotta. És arról a szárogató szerű valamiről, ami nagyon hosszú volt lógott kb 5 méteres lánc ha nem hosszabb és ide oda tudott rohangalni, miközben a lánca ment utána
2022. aug. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
41%

"Én sem adnék ki száz ezret ilyen rövid idő miatt..."


Akkor sem, ha előtte félmilliót a kutya kezelésére költöttél?

10 m2-es kenneleket lehet kapni százezerért használtan, teljesen logikus, hogy már nem fog lejjebb esni az ára. Ha már nem kell, el lehet adni.

Ha pedig százezer forint sok egy kutya testi épségéért, akkor tényleg nem szabad kutyát tartani. A kutyatartás iszonyat drága és még meg sem betegedett. Amint el kell vinni állatorvoshoz, már pörögnek is a tízezresek.

Miért hiszi még sok ember azt, hogy ez egy nulla forintos kötelezettség?

2022. aug. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
8%
ezért nem értem mit sír mindenki ha valakinek van pénze állatorvosra olyan rosszul ő sem élhet , én pl kötéllel gyógyítanám
2022. aug. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
71%

"Miért hiszi még sok ember azt, hogy ez egy nulla forintos kötelezettség?"



Az írásomból nem tudom, hogy jutottál idáig. Ráadásul én vagyok az, aki rohant 2 hónapja is orvoshoz, mert mosdás közben felnyikkant, hogy első lábát nyalogatta a kutya.😅 farkas körme szakadt be.

2022. aug. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
30%

"Az írásomból nem tudom, hogy jutottál idáig."


Így:


"Én sem adnék ki száz ezret ilyen rövid idő miatt..."


És ha meg kell műteni akkor mit csinálsz? Százezer az bakfitty egy kutyánál, amikor állatorvoshoz kerül valami súlyosabb gonddal. Ha százezret se tudsz kiadni rá hirtelen, akkor felelőtlen vagy.

2022. aug. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
83%

Valaki linkelje már ezeket a 100 k alatti kenneleket (főleg azokat, amik egy szökésre hajlamos kutyát is visszatartanak).


Kérdező, én inkább egy villanypásztort vennék, ha ne adj isten, mászik is a kutya, előbb-utóbb muszáj lesz.

Ha meg nincs valami extra oka, teljesen felesleges ilyen drága táppal etetned, egy purizon vagy hasonló kategóriájú táp is bőven elegendő egy egészséges kutyának és akkor hamarabb meglesz a kerítés...


Én amúgy vallom, hogy nem a megkötéssel van probléma, hanem azzal, amivel nagytöbbségben párosul: kutya neve takarodj, csak moslékot dobnak elé, ha beteg, orvoshoz nem viszik, jó, ha legalább oltása van és a napi foglalkozás kimerül abban a pár percben, amíg elélökik a vizet meg a kaját. Sok munkakutyát tartottak régen láncon, amíg pihentek és teljesen jól elvoltak, mert a köztes időben le voltak fárasztva (a valódi szánhúzókat ma is így tartják).

2022. aug. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
51%

"És ha meg kell műteni akkor mit csinálsz? Százezer az bakfitty egy kutyánál, amikor állatorvoshoz kerül valami súlyosabb gonddal. Ha százezret se tudsz kiadni rá hirtelen, akkor felelőtlen vagy."



Azt írtam, hogy nem adnék erre ki, nem azt, hogy nem tudok, pl a műtét pl sürgősebb kategória. A körmét is le kellett műteni, másik kutyám lábtörése is váratlan volt, mégis volt rá pénzem... 😅 ez szőrszálhasogatás részedről, már ne is haragudj...

2022. aug. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
73%

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


De házilag megcsinálható feleennyiből.

2022. aug. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!