Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3éves kan németjuhász kutyusom...

3éves kan németjuhász kutyusomat sétáltatáskor már 2-szer is megtámadta nála kisebb kóbor kutya. Ijedtemben szaladni kezdtem és húztam magam után a nyakörvvel, nem vártam meg míg széttépik egymást. De így nem tud védekezni! Mit tegyek ilyenkor?

Figyelt kérdés
A legtöbb kutya megtámadja, de ő mindenkivel játszani akar.A macskával is egy tányérból eszik! A támadás után a kutyusom már a játék hevében nyűszített, h engedjük vissza ahhoz a döghöz ami 1 perce még véresre marcangolta.
2008. dec. 21. 17:05
 1/9 anonim ***** válasza:
51%

Lehet h bunkón hangzik de bolond a kutyád. Túl játékos. Szerintem nem tudsz ellene semmit tenni.

Meg kellet volna tanítani verekedni, vagy nincs benne meg az az ösztön, hogy az ellenfele és meg kell vernie.

2008. dec. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
38%
lehet kapni gázsprét kutyáknak.én nem bántanék egyet se,de az se megoldás,hogy nem tudok sétáli menni a kutyáimmal,nekem kis 2kgos kutyáim vannak,ők bátrak,de nem lehet.igy szeretnék venni,és ha ránktámadnak lefujom őket,és futok!nálunk nagyon sok a kóbórkutya,jo nagyok is.
2008. dec. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nos, szerintem nem azzal van a baj, hogy "nem tanították meg verekedni". A természetes ösztön benne van, és általában a kutyák el tudják dönteni, mikor kell agresszívebben fellépni a másik eb ellen. Ha ez mégse így lenne, akkor talán nevelés kérdése. Talán egy kutyaiskola tudna segíteni!
2008. dec. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
azt mondják hogy hagyni kell hogy a kutyák lerendezzék maguk közt a dolgokat, különben állandóan össze fognak kapni.jah és olyan nincs hogy nem tanult meg verekedni.nem emberek, könyörgöm... a kis kölyök pitbull vajon honnan tudja hogy nyakra kell fogni egyből.gondolkozzatok már szerencsétlenek, ösztön náluk szinte minden ösztön.vidd barátságos kutyák közé játszani, ez lehet a megoldás. más kutyákat meg nem tudsz befolyásolni hogy ne támadják meg, nem igaz? ha nincs megfelelően szocializálva a kutya ami kölyök kortól elengedhetetlen akkor az az eredménye hogy morgós lesz(más kutyukra) vagy nem tudja hogy hol a határ a játékban mivel sosem volt kutyák közé engedve!
2008. dec. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
a van Ä]y häđnáltvékony bicikli gumi tedd a szájába ésmondjad neki, hogy húzzähülyén hangzik de mikor látod, hogy a szeme nem csillámlik hanem {arnás akkor ideges erősítsd lehet hogy azt gondolja h ő gyenger ha meg kis szaros kóborkutya fogd meg és dobdarréb én ezt szoktam.
2008. dec. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
nem tudom miért kellett lepontozni,nem fogom a yorkit odadobni egy 60kgos kutyának!és sose bántanék egy kutyát se,de a az én kutyám élete mulik rajta(meg az enyém is)nem gondolkoznék,hogy lefújom e!!!
2008. dec. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem a te kutyáddal van baj, hanem azokkal amelyek támadnak!


jól teszed hogy elrángatod, mert bár lehet hogy meg tudná védeni magát, nem tudhatod milyen betegséget kap el attól a másik kutyától! Akár az életébe is kerülhet, és nem feltételen a sérülések miatt!


sajnos az ilyen esetek bizalmatlanná tehetik. Ezt ne hagyd! Menj vele minél többet barátságos kutyák közé, még mielőtt azt hinné, mindenkivel verekedni kell!

2008. dec. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem neked egy tök jó fej kutyád van!

Szeretem azokat a kutyákat, akik nem esnek neki egy másik kutyának gondolkodás nélkül.

Én sem hagynám verekedni, elrángatnám.

Sjnos vannak olyan debilek, akik felügyelet nélkül kiengedik az utcára az antiszociális, neveletlen kutyájukat garázdálkodni.

Sajnos ilyenkor nem lehet mit tenni, ne sétálj arra.

Vigyázz a kutyádra!

2009. jan. 2. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Nekem is nagyon kedves, játékos kutyám van, de az egyik szomszédunknak a kutyája mindig kiugrik(komolyan, átugorja a másfél méteres falat...!!!) és jön a kerítésünkhöz inzultálni a kutyámat..Ezért nem tudom elvinni sétálni, mert félek, hogy összeverekednek, így is elég rondán osztják egymást kerítésen keresztül..pedig kéne sokat sétálnunk..és mivel szomszéd, ki sem tudom kerülni, mert dehopponálni még mindig nem tudok .sajna :DD
2011. jan. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!