Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sorrendiségi szabályok?

Sorrendiségi szabályok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tudtok nekem ezzel a témával foglalkozó cikket, olvasmányt stb. küldeni?

Lehet hogy én vagyok a béna, de nem igazán találtam ilyesmit a neten.


2022. aug. 13. 13:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%
Konkrétan milyen sorrendiségi szabályokra gondolsz?
2022. aug. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Itt olvastam sokat gyakorin, hogy sokan írják, hogy azokat be kell tartani a kutyával. Erről szeretnék többet olvasni.
2022. aug. 13. 13:43
 3/14 anonim ***** válasza:
51%
2. Szóval olyasmire gondolsz hogy mondjuk az etetés legyen-e előbb vagy a szőrápolás? Vagy egy trükk tanulási lépései?
2022. aug. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nem trükk. Hanem igen, olyasmi mint az első. Azokra amiket be kell tartani egy kutyával, hogy pl ne nőjön az ember fejére (nyilván sokkal összetettebb, és nem csak ezen múlik, azt tudom, de most erre a részére vagyok kíváncsi)
2022. aug. 13. 13:52
 5/14 Maya Bunnyheart ***** válasza:
90%

A sorrendiségi szabályok általában a régi falkavezér elmélet maradványai. Van köztük ami jó, de van ami hülyeség.


Pl:

a gazdi eszik előbb, utána a kutya - ez hülyeség, semmi értelme nincs.


a gazdi megy ki előbb az ajtón/kapun, csak utána a kutya - ez a kapuszabály ami jó mert így a biztonságos.


a gazdi egyen "bele" a kutya ételébe hogy a kutya tudja hogy a gazdi a falkavezér - ez is hülyeség.

2022. aug. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
92%

Egy idióta van csak itt, aki ezt a sorrendiségi baromságot szajkózza. Hiába lettek már milliószor elküldve kutatási eredmények, amik igazolják, hogy ez alaptalan és a kutya nem így működik, szegény túl buta megérteni ezt.


Kérdező, ne akarj falkavezér lenni. Akarj inkább jó gazda lenni. És ne akard a kutyádat "ledominálni", meg a kajájából enni, hanem inkább csak neveld jól.

2022. aug. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

De én most nem erre voltam kíváncsi.

Hanem arra, hogy hol tudok ezeknek utána olvasni. Meg hogy hogyan rangsorolják egymást egy falkában a kutyák (több kutya együtt tartása esetén pl, mert náluk ahogy látom él az, hogy a dominánsabb eszik először, a többi csak utána).

Illetve lehet rosszul fogalmaztam meg a kérdést, most nem feltétlen a kutya-ember sorrendisegre gondolok, hanem a kutya-kutya sorrendiségre. Ezeknek szeretnék alaposan utánanézni, de fogalmam sincs hol találok erről információkat, ami lehetőleg hiteles is.

Bocsánat ha rosszul fogalmaztam

2022. aug. 13. 14:01
 8/14 anonim ***** válasza:
62%

Látom nem voltam érthető. A kutya nem él falkában. Egyáltalán. A gazdával nem is tudna, mert nem egy faj az ember és a kutya (igen, újdonság).


De a farkasnak sincsenek meg ezek a falkasorrendes hülyeségek. Ezt millió kutatás bebizonyította. Ezt a kajaevős, meg az a domináns, aki a kapun előbb megy ki baromságot a fogságban tartott, frusztrált, stresszes farkasokon figyelték meg. A vadonban a farkas egy kis családban él és nincsenek ilyen dolgaik.


Tessék etologiat tanulni, legalább alap szinten. Remélem még nincs kutyád, ha ennyire nincs tudásod ebben.

2022. aug. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Mondtam hogy nem kutya-ember "falka" érdekel. Hanem több kutya együtt élese, amit lényegtelen hogy falkának vagy csoportnak hívunk most. Több kutya együtt él. Nincs szó most emberről.

Vagy ha nem sorrendiség a neve, akkor mondd meg mi. Mi az a szabály ami szerint rendeződnek. Vagy áruld el, hol tudok ennek utánanézni, mert ez a fő kérdés de már én érzem magam szarul mert kérdezni merek, hogy hol tudok utána nézni ennek.

Persze hogy nincs tudásom, senki se úgy születik -.-

2022. aug. 13. 14:13
 10/14 Maya Bunnyheart ***** válasza:
52%

A kutyák között van egy sorrend, mert minden kutya más engergiával születik

Pl: alfa- vezető, omega- megadó, és a kettő közötti aki se nem vezető se nem megadó.


Egy kutya vagy farkas falkában a szülőpár irányítja a kölyköket,de a kölyök között is van sorrend, ugye a legnagyobb,legerősebb kölyök eszik a legjobb ciciből, ha nagy az alomszám akkor van sajnos olyan hogy a legkisebb, leggyengébb elpusztul mert nem jut neki kaja, persze csak akkor ha nincs ember aki megmenti az adott kölyköt.


Felnőtt kutyáknál is van sorrend,a kutyafuttatóban is látható ez.


A testbeszéd elárulja a pozíciót.

Pl a vezető kutya kihúzott test, fülek-farok magasan van, határozottan mozog, és nyugodt, a többiek engedelmesen követik.


Az én kutyám is ilyen ő nem agresszív, hanem irányító, védelmező

pár példa:


Az agresszív/erőszakos kutyákat elkergeti.

Megvédi a kölyköket,időseket,félőseket az erőszakosoktól.

Ha verekedés van akkor szétválasztja a verekedőket.

Ha durván "játszanak" ami már nem játék az egyik félnek akkor leállítja a játszást.

A túl izgatott kutyákat csak akkor engedi a falkába ha azok lenyugodtak.


Vannak a nagyon megadó kutyák akik, pont az ellenkezőjét mutatják a vezetőkkel szemben

Pl: kissé hajlott hát, fülek-farok lent esetleg behúzva, laposkúszásban közelíti meg a másik kutyát, esetleg ismerkedéskor maga alá vizel, határa fordul megmutatja a hasát stb.

2022. aug. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!