Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan tudhatom hogy én...

Honnan tudhatom hogy én vagyok a falkavezér?

Figyelt kérdés
Van egy kutyám 10 hónapos. Én nevelem, tanítom, sétáltatom, játszok vele, én etetem és én viszem kutyasuliba. Szófogadó, nagyon jó kutya. Betartom a sorrendiség szabályait: én lépek ki először az ajtón és csak akkor jöhet ki ha azt mondom hogy jöhetsz; etetésnél úcs csinálok mintha beleennék a kajájába es csak aztán kapja meg stb. Arra lennék kíváncsi hogy milyen jelekből láthatom hogy én vagyok-e számara a falkavezér vagy sem?

2020. jan. 21. 19:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
38%
Ha nem harap meg, már jó jel.
2020. jan. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nyilván :D
2020. jan. 21. 20:00
 3/11 A kérdező kommentje:
Egyébként gyerek vagyok nem tudom hogy ez számít-e de sokan mondják hogy a kutyák gyerekeket nem nagyon szoktak elfogadni falkavezérnek.
2020. jan. 21. 20:02
 4/11 anonim ***** válasza:
32%

Te adod neki a kajat??


A falkavezer viseli az osszes kockazatot: o szerzi a kajat,vizet,biztositja a beket,biztonsagot,meleget,kutyaagyikot,jatekot(labda stb meg magat a jatszas folyamatat kezdi),futast. Nezi,milyen befolyassal vagy az emberek eletere magad korul,h hallgatnak rad,milyen helyet foglalsz el az emberi rangsorban. Ezeket mind levagja egy kutya. Konoseg a nagytestu erosebb kutyak,mint a roti vagy amstaffnal fontos ez.

2020. jan. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igen én etetem. A kutyám tipikus családkutya mindenkit szeret, én nem veszek észre nagy különbséget hogy bármelyikünkkel is máshogy viselkedne. (Ez így értelmes? 😂)
2020. jan. 21. 21:22
 6/11 anonim ***** válasza:
13%
Attól hogy tőled tart.Most kell felemelni a levegőbe,hogy megtudja ,nem ő a főnök.Ha nem teszed elvagy veszve .Azt fog csinálni,amit ő akar.
2020. jan. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem hiszem hogy a falkavezérséget úgy érdemlem ki hogy fizikailag fenyegetem!
2020. jan. 21. 21:36
 8/11 anonim ***** válasza:
98%

Először is, a kutya nem falkában él, az embert pedig sosem tekinti falkavezérnek. Ez tudományos tény. Nem tudom hol olvastad ezt a falkavezéres hülyeséget, de érdemes lenne kicsit jobban belemélyedned a kutyakommunikációba, a kutya "működésébe" és gondolkodásába.


Másodszor: akkor sikeres a nevelés, ha bárhol, bármikor azonnal be tudod hívni. Ha minden helyzetben tudod kontrollálni (orvosnál, kutyák közt, erdőben, városban, macska mellett, vadállatok mellett, stb), ha nem pörög fel vagy pláne nem lesz agresszív egyetlen olyan szituációban sem, ahol egyébként a nyugodt viselkedés lenne a kívánatos!

2020. jan. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

Az utolso egy kutyatrener,aki hulyesegekkel amit. Lehuzas,amit muvelnek a kutyatrenerek.


Az agresszinak is megvan az oka es helye. Ha km hianya van egy kutyanak,onmagahoz kepest ingerultebb,mint az ember.



Fennel: Kutyaszichologia c konyve az etologian alapszik. Fennel etologus. Bizonyitotta,mint sok mas etologus,h a kutya fakaban el es igenis falkatagnak vagy vezernek tekinti az embert!

Ha fenyegetve wezi a kutya magat,nem fig odajonni behivasnal,nem fog szot fogadni.

2020. jan. 22. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

Odajon hozzad a kutya hivas nelkul? A fakavezerhez nem megy oda. Csak,ha hivja.

Ha hivod,odajon hozzad!?


Ha setaltok,vegrehsjtja a parancsaid? Ugyanazokat a parancsokat vegrehsjtja mas csaladtagnak?


Nalunk: en parancsolok a kutyamnak. A pasim ugy rangatja ,mint a rongyot,ha ot kuldom le setalni vele. Mashogy all a kezeben a kutya.


Ha mindenki elott ennel,akkor tudna teljesen hierarchikus sorrenben legfelul allonak tekinteni.

2020. jan. 22. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!