Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Feljelentett a szomszédom,...

Feljelentett a szomszédom, mert túl sokat ugat a kutyám, ezért birtokvédelmi eljárás indul. Ha nyer, akkor elvehetik a kutyámat? Tanácstalan vagyok nagyon.

Figyelt kérdés

Olvasgattam a témában és ha a birtokvédelem jogerőre emelkedik, igaz, hogy meg kell szüntetnem a zaj forrását, azaz el kell vitetni innét a kutyát?


Próbálkoztam trénerrel, meg lefárasztással, nem volt elég. Most veszek egy ugatásgátló nyakörvet, mert nagyon félek, hogy elveszik, ha meg nem, akkor a szomszéd elintézi valahogy. Azt mondja nem tud pihenni tőle, a gyereke se tud és a végsőkig elmegy, ahogy ismerem.


Mit tehetnék?



2022. aug. 13. 15:06
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
61%
Talán neveld meg a kutyád.
2022. aug. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
35%

Állatkínzás ugatásért elektromos nyakörv. A kutya semmi rosszat nem tesz azzal, hogy ugat. Az a dolga, hogy őrizze a házat és jelezzen, erről csak leszoktatnád. Vidd kutyaiskolába. Kösd le a figyelmét. Mire ugat?

Nem hiszem, hogy így működik, hogy gondol egyet a szomszéd és neked elveszik a kutyád. Ha meg a végsőkig elmegy (mérgezés?) kamerázd be az udvart.

2022. aug. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
Hívtam trénert, játszottam vele több órát, most itt a nyakörv. Én erre többet nem tudok költeni. Ha ez így megy tovább, hoznom kell egy hangjanincs kutyát, őt meg elajándékozni, mielőtt a szomszéd intézi el :S
2022. aug. 13. 15:23
 4/30 anonim ***** válasza:
89%

Pár ismerősnél volt ilyen feljelentés. Először jelzik, mikor mennek ki hozzád ellenőrizni. Aztán figyelmeztetnek, tegyél róla, hogy ne legyen zavaró az ugatás. Olyan határozatot nem hozhatnak, hogy egyáltalán nem ugathat a kutya.

Persze, ez függ az adott hely jegyzőjének a hozzáállásától is.

2022. aug. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
Nem tudom már mást kitalálni, mindent ugat és akkor is, ha nem történik semmi. Még mindig jobb, mintha egyik reggelre megmérgezve, agyonverve találnám meg, nem?
2022. aug. 13. 15:25
 6/30 anonim ***** válasza:
76%
Milyen fajta? Minek vetted?
2022. aug. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
93%
Nem fogják elvenni, max akkor lesz valami ha sanyarú a körülmémy és azért ugat.
2022. aug. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
61%

Olyan nincs, hogy le van fárasztva, mégis mindenre ok nélkül ugat. Ha ennyire nem tudsz mit kezdeni vele, ajándékozd el!

Én be szoktam hívni, ha nagyon felhúzza magát. Az enyém nem ugat ok nélkül (ha hallom ugatni, rögtön azt figyelem, hogy más kutyák is ugatnak-e, és legtöbbször igen), de azért a környéken az 5 leghangosabb között van (mondjuk az egyik legnagyobb termetű is). Ugat a postásra, a csomagküldőkre, a ház előtt ténfergőkre (nem a sima gyalogosokra, hanem akik téblábolnak, mert pl. keresnek valakit) vagy ha idegen jön be a házba (pl. szerelő) és őszintén szólva ezeket "el is várom" tőle.

De ha ugat és nem akarja abbahagyni, akkor behívom a házba, egyrészt itt benn hamar megnyugszik, meg addig is szűrik a falak a hangot:D Mondjuk nálunk ez csak "óvintézkedés", még soha nem panaszkodott senki.

2022. aug. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

Németjuhász és kedvencnek vettem, keverék feltehetően. Ivartalan kutyus.


Jól táplált, jól tartjuk, nagyon aranyos, mindenkinek hátraveti magát, idegent simán beenged, de rémesen sokat ugat.

2022. aug. 13. 15:44
 10/30 A kérdező kommentje:
Mármint nem vettem, nem szapis, hanem meghalt a gazdija már évekkel ezelőtt és onnét hoztam el, mert nem kellett. Ott is nagyon jól viselkedett, de hogy ugatós arról nem esett szó.
2022. aug. 13. 15:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!